Stran 7 od 9
Objavljeno: 8. Marec 2007, 20:28
Napisal/-a skater
Lep pozdrav tja gor na sever. Pa malo za šalo.Ali imajo tako visoko na severu gasilska vozila na sankah?
Objavljeno: 27. November 2007, 15:10
Napisal/-a Milan Dubravac
Pozdrav iz mesta Kalmar na jugu Švedske. Tukaj sva z Markom Tomazinom na rednem fire&hazmat sečanju. Programa sta več ali manj dokončana. Na tem srečanju bomo uskladili podrobnosti, potem pa sledi še prevajanje v nacionalne jezike. Programčka bosta nadvse zanimiva. HazMat training bo nadgrajen s precej novimi scenariji. Bodo posebni scenariji za gasilca in vodjo intervencije. Prav tako smo dodali 3 nove RBK scenarije. Fire training bo tudi zelo zanimiv, saj smo pripravili nazorne grafike in ponazoritve gorenja in gašenja. Programi bodo pripravljeni tudi za rabo pri učenju na daljavo. V slovenski verziji pa planiramo tudi nekaj ''domače'' nadgradnje pri hazmat trainingu, če bo šlo vse po načrtih.
Odg: Hazmat training program
Objavljeno: 15. Marec 2008, 1:03
Napisal/-a asorsak
Predkratkim se se udeležil seminarja RKB zaščite na Igu in sem se seznanil z trening programom Hazmat, za to me ta tema zanima saj se poklicno mnogo ukvarjam z nevarnimi snovmi in se tudi gasilec. Zanima me kako naložiti ta program na svoj računalnik?
l.p. Tone
Odg: Hazmat training program
Objavljeno: 16. Marec 2008, 19:44
Napisal/-a rutar
Milan, vsaka čast za program Hazmat. Je primeren za vse gasilce ter za vse enote širšega pomena. Sem član PGD Ilirska Bistrica kar je tudi osrednja enota in smo tudi že testirali program v domu. Bomo morali delat na temu, da kupimo prenosnik.
Lp Boštjan Rutar
Odg: Hazmat training program
Objavljeno: 22. Marec 2008, 11:26
Napisal/-a Milan Dubravac
Hvala za pohvale!
Ja nova verzija programa bo brezplačna za gasilce!!! Zasluge za to imajo na Upravi za zaščito in reševanje, kjer so zagotovili sredstva za nadaljevanje projekta.
HazMat training 4 bo kmalu na voljo in potem bo treba doseči dogovor o tem kako distribuirati izdelek.
Razvoj bi sicer moral iti hitreje toda usklajevati 6 držav ob tem daimamo še vsi experti svoje obveznosti pač ni lahko.
Nastaja tudi Fire training Program, ki bo v prvi verziji še bolj skromen a zelo kvaliteten.
So ideje tudi za podoben izdelek za prometne nesreče in požare v naravi ampak zaenkrat bolj slaba podpora odgovornih. No bomo videli...
Odg: Hazmat training program
Objavljeno: 22. Marec 2008, 23:05
Napisal/-a rutar
Milan. Prosil bi,da kadar pride nova različica Hazmat training 4, da mi jo pošlješ. Priporočam se tudi za Fire training program.
Lp poveljnik Boštjan Rutar
Odg: Hazmat training program
Objavljeno: 23. Marec 2008, 15:28
Napisal/-a rutar
Še prej bi te prosil kakšna bo cena teh dveh programov?
Lp Boštjan
Odg: Hazmat training program
Objavljeno: 23. Marec 2008, 20:16
Napisal/-a Oden
Jaz bi se tudi priporočil za ta dva programa. V bistvu me bolj zanima Fire training program.
Naj bo čimceneje. (Študenti smo zmeri brez dnarja

)
lp
Odg: Hazmat training program
Objavljeno: 3. April 2008, 9:18
Napisal/-a Pero
mene pa zanima kdo od slovenskih razvijalcev sodeluje v teh projektih ?
lp
Odg: Hazmat training program
Objavljeno: 4. April 2008, 0:12
Napisal/-a Milan Dubravac
Pero niso razvijalci ampak gasilski strokovnjaki!
Še ena žalitev več ne meni osebno ampak vsem dvanajstim strokovnjakom (vključno s pokojnim Borisom)!!
In niso te zanimali razvijalci v tem primeru žal.
Sej ko boš gasilec boš razumel!
No na strokovne dneve pa le pridi, čeprav si vse po vrsti užalil!
Odg: Hazmat training program
Objavljeno: 12. April 2008, 16:08
Napisal/-a Pero
Mislil sem na IT razvijalce, in ne gasilske strokovnjake ? Se pravi tiste ki dejansko pišejo kodo in razvijejo aplikacijo (kot sem napisal, razvijalci... in da, dejansko me zanima kdo so).
Se opravičujem če je bilo narobe razumljeno...
lp
Odg: Hazmat training program
Objavljeno: 18. November 2008, 14:07
Napisal/-a Gosak
Lep pozdrav iz deževne Danske, kjer ima skupina za pripravo Hazmat & Fire treninga zadnje srečanje pred izidom Hazmat 4 in Fire 1. Delamo s polno paro, saj se vedno pokaže kakšna nova težava oz. nov pogled, ki je sprejemljiv za vse, je pa potrebno to potem vkomponirati v program. Na srečanju sem trenutno sam, Milan pride v sredo, ko ima zasedanje nadzorna skupina, ki sprejama odločitve na makro nivoju.
Lep pozdrav!
Marko Tomazin
Odg: Hazmat training program
Objavljeno: 20. November 2008, 21:25
Napisal/-a Milan Dubravac
Pozdrav z Danske tudi od mene!
No tu delamo res veliko in produkta sta (vsaj slovenska) nared.
Izšla bosta po novem letu (švedi hočejo logo nove agencije).
Z Markotom odpravljava zadnje pomanjkljivosti v FIRE programu, HAZMAT je že zrihtan (razen končne oblike).
No veseli me, da sta nastali 2 novi orodji za usposabljanje gasilcev.
Smo pa v stroki pri nastajanju teh programov sedaj na točki, ko vidimo kako široko je znanje in kako malo pravzaprav vemo (nekateri, ki se zavedamo).
Jaz sem na Danskem pravzaprav zaradi drugega razloga in sicer ostajam dlje, še na EU tečaju mehanizma CZ.
Odg: Hazmat training program
Objavljeno: 27. April 2009, 9:11
Napisal/-a Milan Dubravac
No lahko vas obvestim, da sta oba programčka končana in bosta predana partnerjem od 5.-8.maja na srečanju v Zaragozi v Španiji.
Nastala sta programa HAZMAT TRAINING 4.0 in FIRE TRAINING 1.0.
Glede distribucije v Sloveniji se bomo še dogovorili. V vsakem primeru programčka ne bosta plačljiva, ker je sredstva za sodelovanje zagotovila URSZR iz svojih virov in iz virov požarnega sklada. URSZR je tudi lastnica programov.
V Španiji bo tudi dosežen dogovor kako naprej s tema dvema projektoma.
Odg: Hazmat training program
Objavljeno: 7. Maj 2009, 16:17
Napisal/-a Milan Dubravac
Srečanje smo danes zaključili.
Programčka bosta na voljo kmalu, samo še stestiramo jih.
S projektoma bomo nadaljevali tudi v prihodnje.
Več podrobnosti o uporabi pa v kratkem.
Pozdrav iz Zaragoze od Marka Tomazina (najbolj zaslužen za novi verziji še posebej za Fire Training) in mene.