Stran 6 od 9
Objavljeno: 26. December 2006, 19:05
Napisal/-a PATRIKUS
Zadnjič sem slišal po radiju pred 3 dnevi približnno da je emu 13 letnemu fantu počila petarda v roki in je prišlo do teške telesne poškodbe !
LP
Objavljeno: 26. December 2006, 21:14
Napisal/-a Franci
jdrozg napisal/-a: ... ko je pokanje občasno dovoljeno, opažam da sploh ni več aktualno, pri nas še poči kaj, pa ne tako kot je bilo, ko je bilo prepovedano.
Dovoljeno ali ne dovoljeno stvar sploh ni tako problematična. Metanje in prižiganje pirotehničnih sredstev katerih glavni efekt je svetlobni je dovoljeno skozi vse leto le da se držiš zakona o JRM, se pravi ne po deseti uri zvečer in ne v bližini šol , bolnišnic, strnjenih stanovanjskih naseljih ... .
Metanje in prižiganje pirotehničnih sredstev katerih glavni efekt pa je pok pa je dovoljeno samo od 26. 12. - 2. 1.

Objavljeno: 27. December 2006, 13:31
Napisal/-a Matjaž Zupan
Franci napisal/-a:
Dovoljeno ali ne dovoljeno stvar sploh ni tako problematična. Metanje in prižiganje pirotehničnih sredstev katerih glavni efekt je svetlobni je dovoljeno skozi vse leto le da se držiš zakona o JRM, se pravi ne po deseti uri zvečer in ne v bližini šol , bolnišnic, strnjenih stanovanjskih naseljih ... .
Metanje in prižiganje pirotehničnih sredstev katerih glavni efekt pa je pok pa je dovoljeno samo od 26. 12. - 2. 1.

Ampak v praksi pa je moč videti marsikaj, saj se ponekod uporaba pirotehnike začne že vsaj mesec pred 26. decembrom, pa tudi v naselju imaš včasih občutek, da si na bojišču...

Objavljeno: 30. December 2006, 17:50
Napisal/-a pes
Oskar napisal/-a:
ko boš prenehal pokat pa lahko prideš v mojo enoto !

No pri nas nekateri pokajo tudi na to:
Objavljeno: 30. December 2006, 19:37
Napisal/-a sabirman
Kaj pa je to? top?

Objavljeno: 30. December 2006, 19:48
Napisal/-a Oskar
to je možnar , sila nevarna zadeva , sploh ko ga dedi malo popijejo !

Objavljeno: 31. December 2006, 19:42
Napisal/-a Tomkat
Če že mora biti ropotanje za Novo leto sem pristaš dveh zadev:
* da ognjemet pripravijo strokovnjaki, ki vedo kako se reči streže in je izvajanje tudi ustrezno varovano
* če ni strokovnjakov je boljša od slabših variant ognjemetna baterija - prižgeš in se umakneš, izstrelki pa niso leseni koli, ki bi leteli po nebu in mimogrede kaj poškodovali ali zakurili.
Objavljeno: 2. Januar 2007, 16:04
Napisal/-a krasov
Tomkat mislmi da imeš prav.Vendar baterije so kar drage zato ljudje kupujejo cenejše rakete, ki so pa res nevarne.In nekateri frajerji jih spuščajo kr iz roke
LP

Objavljeno: 2. Januar 2007, 16:12
Napisal/-a MarkoŠ
Vendar baterije so kar drage zato ljudje kupujejo cenejše rakete, ki so pa res nevarne.In nekateri frajerji jih spuščajo kr iz roke
V Boh. Bistrici je raketa (na silvestrovo) zadela hišo, ki pa na srečo ni povzročila večjega požara.
Več v temi gašenje.

Objavljeno: 2. Januar 2007, 19:26
Napisal/-a krasov
Ej markoš sj sem reku da so rekete bolj nevarne ampak baterije so pa dražje!
Objavljeno: 17. Julij 2007, 16:30
Napisal/-a Oskar
Baterije so cenejše ne dražje !
Poglejte tega junaka , beri bedaka !!!
Objavljeno: 18. Julij 2007, 1:48
Napisal/-a šiljo
no ja..ta pa je talentiran za taksne zadeve..dobro da ni obrno kar proti sebi in vsekal....drugac jaz sem tudi med tistimi ki vsako leto pokamo na krbit...ampak to delamo na dost bol varen nacin kot ta na sliki

Objavljeno: 26. December 2007, 12:18
Napisal/-a Oskar
Objavljeno: 26. December 2007, 13:00
Napisal/-a M-Coki
Varnostni svet Mestne občine Maribor v sodelovanju s Policijsko upravo Maribor: zadovoljni smo, da živimo in delamo z ljudmi, ki jim ni vseeno, kako živijo drugi.
http://www.maribor.si/povezava.aspx?id=291&pid=3436
Objavljeno: 27. December 2007, 2:02
Napisal/-a M-Coki
Odkar je od včeraj tudi zakonsko dovoljena uporaba pirotehničnih izdelkov, katerih glavni učinek je pok; so v ljubljanski KC pripeljali že 3 otroke, stare od 11-13 let (zaradi uporabe petard, ki so jim povzročile poškodbe)!