Stran 5 od 7

Objavljeno: 26. December 2007, 19:32
Napisal/-a uros11
Hvala tilen!

To me je zanimalo kot avtorja teme!
Sedaj točno vemo kako je vse skupaj potekalo!

Če bi bila ta izvaja (od tilena) objavljena prej bi verjetno bilo manj ugibanja ali je bilo preveč ali premalo gasilcev!
Sedaj smo nekako prišli do tiste informacije, na kateri lahko gradimo naprej!
Je pa res kot ste nakateri izjavili, operativec RECO se drzi izključno alarmnega načrta, ki ga ga mora napisati vsako društvo!
Velikokrat se pa tudi zgodi kot je povedal tilen, da se operativec RECO sam odloči in še aktivira kaksno društvo zraven!
Je pa res da še potem ko dobijo poziv še v višjih nivojih GZ potem aktivirajo še kaksno društvo, ponavadi tisto iz katere izhajajo!

Objavljeno: 27. December 2007, 9:53
Napisal/-a Luka19
V požaru, ki je zajel hišo dvojčka v Logatcu, je pogorela polovica hiše in ostrešje druge polovice.

V sredo zvečer nekaj po pol 22. uri je zagorela stanovanjska hiša dvojček v Režiški ulici v Logatcu. Pogorela je polovica hiše in ostrešje druge polovice.
S požarom se je spopadlo približno 70 gasilcev :shock: PGD Dolnji in Gornji Logatec, Hotedršcica, Laze Jakovica in Žibrše, ki pa jim ni uspelo rešiti polovice hiše, ki je v celoti zgorela. Uspeli pa so omejiti požar, predno bi uničil še drugo polovico hiše.
Vzrok požara in višino gmotne škode pristojne službe še ugotavljajo.

vir: http://www.24ur.com

Objavljeno: 27. December 2007, 10:02
Napisal/-a SULLY
Hvala, Tilen
Končno smo dobili tudi pogled s strani operativca v ReCO.
Zato vedno trdim, da je povratna informacija s strani enote, ki je aktivirana zelo pomembna za nadaljne aktiviranje enot in razvoja intervencije, ne glede na število vozil in gasilcev, ter sodelovanje z ReCO.
Našo občino pokriva ReCO Ljubljana in verjemite, da jim ni lahko, ko ob aktiviranju ne dobijo povratne informacije ali je enota prijela poziv ali ne.
Glede na to, da so ocene različne pri vodjih intervencije, nekateri stavijo na kvaliteto, nekateri na kvantiteo, to pa je že stvar usposobljenosti in organiziranja gasilskih enot in usposobljenosti samih poveljujočih kadrov.

LP, Boštjan

Aktiviranje enot-preveč ali premalo

Objavljeno: 27. December 2007, 22:03
Napisal/-a gasilec neg
Lepo od Tilena, da se je oglasil, kot nekdo, ki je neposredno sodeloval na RCO-ju.
Gotovo nam lahko posreduješ podatke o odzivu, povratnih informacijah, in predvsem o časih kdaj so posamezne enote izvozile, in kdaj so prišle na kraj. S tem bi dobili bolj realno sliko o dogajanju.Gotovo, pa je, da je vsak operativec prišel v najkrajšem času, kar je bilo možno. Možna bi bila primerjava z našimi enotami, glede na to, da je bila intervencija v dopoldanskem čassu.
Lp

Objavljeno: 28. December 2007, 8:38
Napisal/-a M-Coki

Objavljeno: 28. December 2007, 22:18
Napisal/-a Šumadinac
Pozdravljeni! Samo nekaj bi razjasnil kar se tiče intervencije v Logatcu! Zakaj toliko <društev> na kraju požara?! Sam nisem bil na intervenciji in ne vem prav nič od le-te,dobro pa poznam gasilsko zvezo Logatec! Torej do požara je prišlo na območju PGD Gor.Logatca(gvv in gvc 16/25),pod to društvo spada še ENOTA Žibrše(1 gvm),sodelovala sta še Hotedršica(1 gvv), Laze-Jakovica(1 gvm+prikolica z vt) ter osrednja enota(pv,gvc 16/25,gvc 24/50,gvv).ko potegnemo črto to niti ne predstavlja veliko opreme;3x GVV z VT(vsi vemo koliko si lahko pomagamo s tem) ter 3x GVC poleg tega pa še 2x GVM in PV!Pomoje do takih razprav pride,ker so enote po celi Sloveniji zelo majhne imamo pa jih zelo veliko! Kar pa se samega števila gasilcev tiče-pa lahko rečem samo hvala b...,bolje 70 kot 7 kajne!? Srečno in mirno vsem vam v 2008!

Re: Aktiviranje enot-preveč ali premalo

Objavljeno: 29. December 2007, 5:35
Napisal/-a Tilen-ReCO LJ
gasilec neg napisal/-a:Lepo od Tilena, da se je oglasil, kot nekdo, ki je neposredno sodeloval na RCO-ju.
Gotovo nam lahko posreduješ podatke o odzivu, povratnih informacijah, in predvsem o časih kdaj so posamezne enote izvozile, in kdaj so prišle na kraj. S tem bi dobili bolj realno sliko o dogajanju.Gotovo, pa je, da je vsak operativec prišel v najkrajšem času, kar je bilo možno. Možna bi bila primerjava z našimi enotami, glede na to, da je bila intervencija v dopoldanskem čassu.
Lp
Pozdravljeni še enkrat!

Konkretnih časov, ki so zabeleženi v SPIN-u ne morem dati na forum. Vem, da se kar nekaj gasilcev iz GZ Medvode večkrat oglaša na forumu. Najboljše, da vam nekdo izmed njih posreduje podatke o časih izvozov in prihodov na kraj. Predvidevam, da bo o dogodku narejena tudi analiza, ki bo dana na vpogled javnosti.
Drugače pa moje mnenje o odzivu enot in o komunikaciji z ReCO na tej intervenciji res ni najboljše.

Veliko sreče v novem letu 2008 želim vsem gasilcem, ki ste vsak trenutek pripravljeni žrtvovati najmanj svoj čas zato, da pomagate drugemu.

Za debato o požaru v Gorenji vasi, sem odprl novo temo :!:

Moderator - BAČO

Odg: Ali je porebno da sodeluje v intervencijah toliko društev?

Objavljeno: 31. December 2008, 19:28
Napisal/-a Oskar
Malo bom obudil to temo in navedel primer iz severovzhoda naše lepe države. Kot smo ugotovili, je plan aktiviranja enot živa stvar in pri njegovi izdelavi naj imajo zadnjo besedo gasilci, oziroma občinska poveljstva.

Zgodilo se je pred kratkim:

Ob 16.59 je v naselju Kramarovci, občina Rogašovci, zagorelo v starejši stanovanjski hiši. Požar, v katerem je bilo poškodovane nekaj notranje opreme, so pogasili gasilci iz PGD Kramarovci, Sveti Jurij, Rogašovci, Ropoča in PGD Sotina.

in potem tole za primerjavo:

Ob 8.00 je zagorelo v stanovanjski hiši v Radencih. Požar, v katerem je bil uničen celoten inventar dnevne sobe, so pogasili gasilci iz PGD Kapela. Lastnika, ki je pri tem utrpel opekline, je oskrbela služba nujne medicinske pomoči.


Zelo podobna požara vendar na enem ena enota na drugi pa pet enot. Ali je to tak plan ali se vodja intervencije tako odloči ? :shock:

Odg: Ali je porebno da sodeluje v intervencijah toliko društev?

Objavljeno: 31. December 2008, 21:06
Napisal/-a MAKI
Ob 16.59 samoaktiviranje domačega društva (GV1)
ob 17.02 samoaktiviranje PGD Rogašovci, (vodja intervencije se je peljal tam mimo) (GV1)
ob 17.02 aktiviranje preko RECO osredje društvo PGD Sveti Jurij, udeleženih 8 gasilcev (GVC 24/50, GV1, GVM)
med vožnjo vodja PGD Sveti Jurij zaprosi pomoč še za cisterni PGD Ropoča ( 3 gasilci) in PGD Sotina (2 gasilca). Ker je bil javljen požar hiše, se po dogovoru v občini prožijo vse cisterne. Izkazalo se je, da potrebaže po dodatni vodi ni bilo.

Porabljeno je bilo približno pol cisterne vode in izpraznjena dva dihalna aparata.

Po planu se proži domače in osrednje društvo, ob požarih hiše, narave pa še obe društvi s cisternama. Glede na zelo majhno število intervencij na leto, ni pri tem nobenih pritoževanj.

Samo toliko, zakaj je lahko včasih v spinu napisano, da je požarček gasilo toliko PGD-jev.

Odg: Ali je porebno da sodeluje v intervencijah toliko društev?

Objavljeno: 1. Januar 2009, 11:39
Napisal/-a Oskar
Mislim, da je ta plan in ta praksa dobro zastavljena. Nikoli ne veš pri požaru na objektu kaj boš potreboval v naslenji minuti. Ob samoaktiviranju dveh enot v omenjenem opisanem primeru, pa obstaja mala bojazen, da bo poveljujoči, ki izvozi prvi, zavlačeval z obveščanjem RECO, pa čeprav izvozi le z orodnim vozilom. :?: Kaj meniš Maki ?

Odg: Ali je porebno da sodeluje v intervencijah toliko društev?

Objavljeno: 1. Januar 2009, 13:37
Napisal/-a Darjan
Pri nas se proži osrednje in domače društvo. Po potrebi pa še društvo z AC.

Odg: Ali je porebno da sodeluje v intervencijah toliko društev?

Objavljeno: 1. Januar 2009, 13:59
Napisal/-a Oskar
Če prav razumem ste PGD Kapela osrednje in domače društvo hkrati ?

Odg: Ali je porebno da sodeluje v intervencijah toliko društe

Objavljeno: 1. Januar 2009, 14:11
Napisal/-a Darjan
Naš rejon je na območju Kapele, od požara PGD Radenci-Boračeva, pa še pokrivamo njihov rejon. Od njihovega požara pa smo tudi osrednja enota GZ Radenci.
če gre za kaj večjega se aktivira društvo z AC in PGD Šratovci.

Odg: Ali je porebno da sodeluje v intervencijah toliko društev?

Objavljeno: 1. Januar 2009, 20:57
Napisal/-a Maki
Res je Oskar. Ta bojazen obstaja in je mogoče v nekaterih primerih tudi dokaj realna, sploh tam, kjer društva glih ne prenesejo vloge osrednjega društva. No v tem primeru te bojazni ni bilo, saj je vodja intervencije zelo izkušen in tega scenarija vsekakor ni dopustil. Mogoče bi kak drug vodja okleval nekaj minut, dokler ne bi videl situacije od blizu.
Na našem koncu je praktično pri vsaki hiši vsaj en gasilec, pa naj bo operativec, veteran, pripravnik,... Zato pa tudi prihaja do samoproženj in posledično velikega števila PGD-jev na intervencijah (želja pomagati sočloveku, radovednost). Menim, da v našem okolju, kjer je na področju cele občine letno le nekaj resnejših intervencij, lahko služi vsako interveniranje za manjše PGD-je tudi neke vrste usposabljanje (malce se preveri oprema, delovanje postaj,...). Dokler pa ni ogromnih zneskov za povrnitev stroškov intervencije, pa bo verjetno tako ostalo še nekaj časa. Se pa že opaža upad števila gasilcev na intervenciji napram številu udeležencev v pretekosti. Včasih lahko pomeni 5 PGD-jev na intervenciji le 10-15 ljudi.

Pa srečno v novem letu.

Odg: Ali je porebno da sodeluje v intervencijah toliko društev?

Objavljeno: 2. Januar 2009, 7:56
Napisal/-a Žani
Moje mišljenje je, da je boljše 1 ali 2 vozili preveč, kot eno premalo. Se pa včasih res dogajajo skoraj banalne stvari, na katere tudi gasilci nimamo vpliva. Primer: na pozivnike smo dobili poziv, da gori hiša. Izvozili smo z GVC 16/25 in GV 1 s polnimi posadkami ( nedelja popoldan ), izvozila je tudi PGE Celje z dvema voziloma. Ko pa smo prišli na kraj, je bilo ugotovljeno, da gori 1 m2 smeti za hišo. In ko bo nekdo bral poročilo, si bo sigurno mislil, kaj je delalo več kot 20 gasilcev pri tem "ogenjčku". Samo informacija je bila pač takšna. Mislim pa, da je takšnih primerov v Sloveniji kar nekaj, kot tudi primerov, da se nekaj gasilcev z minimalno tehniko poskuša boriti z požarom ter šele kasneje se aktivira še več enot. Zato še enkrat, bolje da se nekaj gasilcev pelje na sprehod, kot da pride do večje nesreče. Je pa tudi res, da nekoliko realen pri aktiviranju enot pa je vseeno potrebno biti, kar pa je predvsem naloga vodje intervencije.

Pozdrav !