Stran 4 od 12
Odg: Avtolestve
Objavljeno: 7. Marec 2015, 16:14
Napisal/-a Primoz
brumbrum,uiu-uiu-uiu napisal/-a:Je pa seveda s povsem tehnično-operativnega vidika vprašljivo tudi, čemu so v PGE Celje zamenjali praktično novo platformo
vprašanje zelo na mestu...
Odg: Avtolestve
Objavljeno: 9. Marec 2015, 14:13
Napisal/-a gapi
Postaviti bi si morali tudi še kakšno drugo vprašanje, ki je tudi še kako na mestu.
Drugače pa, da ne bom narobe razumljen, nič nimam proti tudi proti predmetnim nakupom, želel sem le povedati, da v kolikor bi se določeni pogovori opravili preje, ter da bi se seveda tudi kaj dogovorili, da bi morda potem kakšen nepotreben nakup, odpadel.
Odg: Avtolestve
Objavljeno: 9. Marec 2015, 18:15
Napisal/-a Sul
Mene tudi zanima v čem je štos da PGE Celje sedaj kupuje rabljeno avtolestev ko so skoraj novo platformo za zelo majhen denar prodali? Mar ni bila dobra? Ali je novi lastnik naredil napako ker jo je kupil? Hmmm
V tej zgodbi nekaj ne štima.
Odg: Avtolestve
Objavljeno: 9. Marec 2015, 18:32
Napisal/-a gradbenik miha
Tudi v Ljutomerju načrtujejo nakup avtolestve. Več na koncu 9 strani in začetek 10 strani:
http://www.obcinaljutomer.si/sites/defa ... divo_0.pdf
Miha
Odg: Avtolestve
Objavljeno: 10. Marec 2015, 8:35
Napisal/-a Tomkat
Vidim, da vam celjska lojtra ne da miru. Da ne bo preveč tipanja v temi.
PGE Celje je vseskozi v uporabi imela vsaj eno avtolestev. Najdlje je bila to klasična ALK Magirus, ki jo je nato zamenjala "platforma" istega proizvajalca. "Stara" je ostala pri celjskih gasilcih, v enem izmed PGD. Razlogov je več. Prvi je morebitna situacija, da se na večji intervenciji potrebuje več tovrstne tehnike. Drugi je morebitna situacije, da se sočasno potrebuje avtolestev na več lokacijah. Se je pa v praksi pokazalo, da platforma ni vedno najprimernejša za posredovanje, ker zahteva dokaj veliko postavitveno in delovno površino in kot taka ni bila najbolj uporabna v mestnem jedru oziroma v starejših stanovanjskih soseskah, kjer se pri planiranju izgradnje še ni razmišljalo o gasilskih postavitvenih površinah, parkirišča pa so že zdavnaj postala premajhna za pokritje potreb "divje motorizacije". (Verjetno imajo podobne težave v vseh mestih.) Zato se je pred kratkim zamenjala z novo, tudi višjo, avtolestvijo z pregibno roko. In ravno preteklo leto so nekatere večje intervencije (Alpeks, Rakušev mlin) zahtevale uporabo večjega števila avtolestev, na pomoč so nam priskočili celo tudi kolegi iz Žalca.
Ker je "ta stara" sedaj pa res že dotrajana, bo šla iz uporabe, finančni vložki za obnovo in vse ateste, bi bili previsoki. Potreba po 2. avtolestvi v Celju pa ostaja. Tudi zato, ker celjski poklicni gasilci po sporazumu z nekaterimi sosednjimi občinami, v primeru potrebe, posredujejo z lestvijo tudi izven meja in je "domače dvorišče" v takšnem primeru prazno. Ker so investicije v nov izdelek visoke, se za "2. izvoz" pač nabavlja rabljena, ki pa bo sigurno "nova" v primerjavi z tisto, ki končuje svoje poslanstvo.
Toliko, da se ne bo preveč ugibalo.

Odg: Avtolestve
Objavljeno: 10. Marec 2015, 16:26
Napisal/-a man 14.284
Jaz pravim "hvala bogu" da jih je čim več. Že dolgo gasilci rabimo kaj več kot pa samo "vodo" Kapo dol takemu županu ko poskrbi za svoje občane z ustrezno opremo gasilcev.
Odg: Avtolestve
Objavljeno: 12. Marec 2015, 20:28
Napisal/-a gradbenik miha
Mene zanima, ali kdo ve kdaj pride v Mursko Soboto nova avtolestev?
Miha
Odg: Avtolestve
Objavljeno: 25. April 2015, 1:31
Napisal/-a gradbenik miha
Odg: Avtolestve
Objavljeno: 26. April 2015, 10:39
Napisal/-a gradbenik miha
Ali ima kdo informacijo katere avtolestve razen Trbovljske bo država sofinancirala?
Miha
Odg: Avtolestve
Objavljeno: 26. April 2015, 15:29
Napisal/-a tam5500
POKLICNA SEŽANA
Odg: Avtolestve
Objavljeno: 18. Maj 2015, 16:43
Napisal/-a gradbenik miha
Re: Avtolestve
Objavljeno: 20. Maj 2015, 19:05
Napisal/-a Gorilla
Zakaj nebi lestve naredil na samostojnem priklopniku in šasijo raje izkoristil za vodo in orodje? Glede stabilnosti pa meni osebno tudi ne izgleda nevem kako stabilna, a na tem področju nisem strokovnjak, zgol laično gledam na stvar.
Odg: Re: Avtolestve
Objavljeno: 22. Maj 2015, 9:56
Napisal/-a RomanB
Gorilla napisal/-a:Zakaj nebi lestve naredil na samostojnem priklopniku in šasijo raje izkoristil za vodo in orodje? Glede stabilnosti pa meni osebno tudi ne izgleda nevem kako stabilna, a na tem področju nisem strokovnjak, zgol laično gledam na stvar.
Če bi gledal za Slovenijo, bi potem za tako lestev rabil enega CE šoferja, recimo pa še dva za rezervo, če kdo ne more. Za ta denar od izpitov imaš pa že 6 C voznikov. Mogoče zato?
Odg: Avtolestve
Objavljeno: 29. Junij 2015, 14:29
Napisal/-a gapi
gradbenik miha napisal/-a:Ali ima kdo informacijo katere avtolestve razen Trbovljske bo država sofinancirala? Miha
Za Trboveljsko že objavljen razpis:
http://www.enarocanje.si/?podrocje=preg ... zec=390517
Odg: Avtolestve
Objavljeno: 1. Julij 2015, 21:13
Napisal/-a gradbenik miha