Stran 4 od 4

Odg: ZARE frekvence

Objavljeno: 29. Oktober 2020, 19:07
Napisal/-a marjan82
polo98 napisal/-a:
marjan82 napisal/-a:
polo98 napisal/-a:Res ima operater možnost istočasno oddajanja na več RPT-jih v regiji. Temu se reče konferenca. V naši regiji se je to izkazalo neuzpešno. Imamo pa 3. RPT-je v regiji. Trenutno niso v konferenci.
Ni res, operater iz ReCO oddaja istočasno na vseh repetitorjih in to ni konferenca, konferenca ja takrat ko poveže vse repetitorje da se lahko vsi uporabniki slišijo po celotni regiji z drugih repetitorjev.
V naši regije NE! Vem, ker sprejemam vse tri repetitorje v regiji. Sem pa že zgoraj napisal o konferenci. Kako imate pa drugod pa ne vem.

polo98 vem kako se dela v ReCO-ju ker občasno sem tudi sam operativec v enem, tako da dobro vem kako se v njih dela in ReCO-ji delajo enotno po SLO. Na našem koncu imamo več repetitorjev kot vi in ko operativec oddaja oddaja na vseh repetirotjih istočasno, tako da se ne vključuje ali izklaplja na katerem repetitorju bi oddajal in ni vključena konferenca. Glede konference pa ne vem zakaj nebi bila uspešna? Konferenca je za moje pojme dobra zadeva in se tudi lepo obnese z delom večih repetitorjev. Iz katerega konca si pa če smem vprašati?

Odg: ZARE frekvence

Objavljeno: 29. Oktober 2020, 20:23
Napisal/-a polo98
Nobena skrivnost. Sem iz regije NM. So pa na enem RPT v naši regiji namestili Roger Bip takoj ko pritisneš PTT se sproži in seveda na koncu.
Za več info (če te zanima) mi pa na ZS pusti tel. številko, da ti objasnim stvar kako je prinas. Škoda ponavljat eno in isto.