Stran 26 od 44

Odg: Vozila v vaših enotah!

Objavljeno: 12. Oktober 2013, 14:56
Napisal/-a gradbenik miha
GRC Novo Mesto s novima voziloma =D> =D> :

http://www.dolenjskilist.si/2013/10/10/ ... zana_vaja/

Miha

Odg: Vozila v vaših enotah!

Objavljeno: 13. Oktober 2013, 18:28
Napisal/-a gost gasilec
Kateremu društvu pripada to vozilo? In, če bi kdo lahko kaj več o njem povedal. Fotografija je žal bolj slaba.

Odg: Vozila v vaših enotah!

Objavljeno: 13. Oktober 2013, 20:14
Napisal/-a man 14.284
OVVO iz PGD Slovenska Bistrica

Odg: Vozila v vaših enotah!

Objavljeno: 14. Oktober 2013, 0:20
Napisal/-a ljubljančan
Bolj me spominja na vozilo za hlajenje pijače na gasilskih veselicah :)

Odg: Vozila v vaših enotah!

Objavljeno: 14. Oktober 2013, 14:41
Napisal/-a gasilec OVNS
ljubljančan napisal/-a:Bolj me spominja na vozilo za hlajenje pijače na gasilskih veselicah :)
A če nima 67 najnovejših modrih ledic in fanfar pa na gasilsko vozilo??? Na zunaj sicer deluje,... Naj si vsak misli svoje.. Ampak kdor je videl notranjost bo moral pa precej uporabljati svojo gasilsko pamet da bo sploh vedel zakaj se uporablja kakšen kos opreme za NS.

Notranjost je narejena da je oprema za NS razporejena po voziških, kateri so med vožnjo fiksno pritrjeni na stene. Zadaj je hidravlična platforma, preko katere spuščajo vozičke na tla in nato vozijo sem in tja. Pred predelavo je šlo za običajno tovorno vozilo s trdo komoro.
Nekaj zelo podobnega so v lastni režiji pred 4 leti izdelali v PGE Celje pa ni noben gasilski veleum izjavil da gre za vozilo za hlajenje pijače na veselici...

Ker so specialna vozila za nevarne snovi zelo draga, tako zaradi opreme katero imajo kot tudi zaradi nadgradnje, je potrebno včasih izbrati najcenejšo pot. Poleg tega je treba tudi vedeti da vozilo za NS ne bo vsak dan na interevnciji in bo vedno imelo podporo ostalih vozil (GVC, TV,...). Glede na finančno stanje bo takih enostavnih predelav običajnih tovornih vozil, nabav karamboliranih gasilskih vozil iz tujine in izdelav gasilskih nadgradenj na rabljenih šasijah čedalje več.

LP

Odg: Vozila v vaših enotah!

Objavljeno: 14. Oktober 2013, 16:00
Napisal/-a AtegOKamnik
http://www.pgd-kamnik.si/images/stories ... _Hrib2.JPG

http://www.pgd-kamnik.si/images/stories ... _Hrib5.JPG

Glede na te dve fotografiji imajo novo vozilo GVC 16/25 tudi v PGD Kamnik =D>

Odg: Vozila v vaših enotah!

Objavljeno: 14. Oktober 2013, 18:54
Napisal/-a Pero
Tisti ko ne poznate koncepta teh vozil si tule poglejte par slikc:
http://www.pge-celje.si/operativa/vozni-park/vozilo-10/

Definitivno je zelo uporabno vozilo, po moje superiorna rešitev za prevoz opreme za nevarne snovi v primerjavi z normalnimi tovornjaki z roletami.

Odg: Vozila v vaših enotah!

Objavljeno: 14. Oktober 2013, 19:28
Napisal/-a MartinV
Pozdravljeni!

V Sloveniji je kar nekaj vozll OVVO ali OVNS z novo filozofijo nadgradnje. Vsako od teh vozil ima platformo, s katero je mogoče dvigati/spuščati vozičke z orodjem ali potrošnim materialom. Zanimivo je, da so kljub enakim namenom teh vozil izvedbe nadgradenj precej različne. Vsekakor gre pri teh nadgradnjah za drugačen pristop razporeditve orodja in opreme, kot pri klasičnih vozilih za gašenje.

Lep dan/večer še naprej!

Martin

Re: Vozila v vaših enotah!

Objavljeno: 14. Oktober 2013, 19:34
Napisal/-a Gorilla
Koliko OVVO vozil pa imamo v slo?
Grs Kranj, Slovenska Bistrica, Ptuj, ...? :)

Odg: Vozila v vaših enotah!

Objavljeno: 14. Oktober 2013, 20:29
Napisal/-a Martinček33
GB Ljubljana, GE Nova Gorica, JZZPR Maribor, GB Koper, PGE Celje. Pa še kakšen bi se našel.

Odg: Re: Vozila v vaših enotah!

Objavljeno: 14. Oktober 2013, 20:31
Napisal/-a Vrsho
Gorilla napisal/-a:Koliko OVVO vozil pa imamo v slo?
Grs Kranj, Slovenska Bistrica, Ptuj, ...? :)
Na hitro še tri: GBL, JZZPR Maribor, GENG

Odg: Vozila v vaših enotah!

Objavljeno: 14. Oktober 2013, 21:10
Napisal/-a gost gasilec
Kdo je pa prvi začel v Sloveniji oziroma ''uvedel'' na vozila zadnjo nakladalno ploščad pa te transportne vozičke? GBL z njihobim novim vozilom?

Odg: Vozila v vaših enotah!

Objavljeno: 15. Oktober 2013, 0:40
Napisal/-a ljubljančan
gasilec OVNS napisal/-a:
ljubljančan napisal/-a:Bolj me spominja na vozilo za hlajenje pijače na gasilskih veselicah :)
A če nima 67 najnovejših modrih ledic in fanfar pa na gasilsko vozilo??? Na zunaj sicer deluje,... Naj si vsak misli svoje.. Ampak kdor je videl notranjost bo moral pa precej uporabljati svojo gasilsko pamet da bo sploh vedel zakaj se uporablja kakšen kos opreme za NS.

Notranjost je narejena da je oprema za NS razporejena po voziških, kateri so med vožnjo fiksno pritrjeni na stene. Zadaj je hidravlična platforma, preko katere spuščajo vozičke na tla in nato vozijo sem in tja. Pred predelavo je šlo za običajno tovorno vozilo s trdo komoro.
Nekaj zelo podobnega so v lastni režiji pred 4 leti izdelali v PGE Celje pa ni noben gasilski veleum izjavil da gre za vozilo za hlajenje pijače na veselici...

Ker so specialna vozila za nevarne snovi zelo draga, tako zaradi opreme katero imajo kot tudi zaradi nadgradnje, je potrebno včasih izbrati najcenejšo pot. Poleg tega je treba tudi vedeti da vozilo za NS ne bo vsak dan na interevnciji in bo vedno imelo podporo ostalih vozil (GVC, TV,...). Glede na finančno stanje bo takih enostavnih predelav običajnih tovornih vozil, nabav karamboliranih gasilskih vozil iz tujine in izdelav gasilskih nadgradenj na rabljenih šasijah čedalje več.

LP
Se opravičujem, če sem koga prizadel. Šlo je le za šaljivo provokacijo. Vsekakor spoštujem vsako prizadevanje požrtvovalnih članov gasilskih organizacij, da napraskajo denar in si z marljivim delom priborijo nova delovna sredstva s katerimi bdijo nad varnostjo nas občanov . Glede koncepta prikazanega vozila pa se popolnoma strinjam z že navedenim. Čestitam PGD Slovenska Bistrica ob novi pridobitvi!

Odg: Vozila v vaših enotah!

Objavljeno: 15. Oktober 2013, 18:03
Napisal/-a Jure
gost gasilec,

če me spomin ne vara, so bili celjski kolegi prvi v sloveniji ki so začeli uporabljati tak način nadgradnje z transportnimi vozički in pa nakladalno rampo.
če se pa motim naj me kdo popravi
LP

Odg: Vozila v vaših enotah!

Objavljeno: 15. Oktober 2013, 20:58
Napisal/-a gapi
AtegOKamnik napisal/-a:Glede na te dve fotografiji imajo novo vozilo GVC 16/25 tudi v PGD Kamnik =D>
Že nekaj časa, bi rekel da vsaj mesec dni. Grem večkrat pogledat na njihovo stran pa nobene objave na to temo. Čakamo.