Stran 3 od 5
Objavljeno: 13. December 2007, 15:17
Napisal/-a hec
Jst osebno mislim, da te pravilnik nikoli ne bo v praksi zaživel! Mogoče bo zaživel samo pri nekatirih, večina pa bo nanj pozabila!
Ker zelo dobro vem, kaj in kako razmišljajo in zahtevajo zdravniki na tovrstnih pregledih, je to v praksi sploh neizvedljivo! Že na pregledih za IDA kandidati stari nad 35let padajo kot po tekočem traku, opravijo samo tisti, ki so stalno v pogonu imajo recimo takšne poklice, ali pa nekdo, ki se načrtno priprav na to!
Objavljeno: 15. December 2007, 9:52
Napisal/-a DušanB
GZ Ljubljana je pristopila k izvedbi zdravniških pregledov za operativne gasilce. Posredovani so nam urniki in napotnice. Plačnik je GZ Ljubljana iz sredstev proračuna MOL. Vsa pohvala predsedniku GZ Tonetu Podobniku. Upam da bodo na enako vzoren način svoje delo opravile ostale gasilke zveze.
Lep Pozdrav,
Dušan Bosnar
Objavljeno: 15. December 2007, 18:34
Napisal/-a Franci
DušanB napisal/-a:GZ Ljubljana je pristopila k izvedbi zdravniških pregledov za operativne gasilce.
Se je vaš poveljnik pohvalil, da je bilo danes napotenih prvih 90 operativcev na zdravniški pregled.

Odg:
Objavljeno: 25. Februar 2008, 17:35
Napisal/-a Franci
Že od decembra ni bilo nič rečeno na to temo. Me pa zanima kako zadeve kaj napredujejo al pač ne?

Odg: Odg:
Objavljeno: 25. Februar 2008, 18:04
Napisal/-a Drago
Franci napisal/-a:Že od decembra ni bilo nič rečeno na to temo.
Franci, saj ni kaj več za govoriti - potrebno je storiti

Ravno danes in tako naprej čez celi teden, je odšlo na osnovni pregled 15 operativcev. Denar je zagotovila - lokalna skupnost.
lp DC

Odg: Pravilnik o ugotavljanju zdravstvene sposobnosti ...
Objavljeno: 26. Februar 2008, 13:01
Napisal/-a RomanKren
Zelo predrago za PGD. Zanima me če veljajo tudi zdravniški pregledi, ki smo jih opravljali za službo.
Odg: Pravilnik o ugotavljanju zdravstvene sposobnosti ...
Objavljeno: 26. Februar 2008, 15:15
Napisal/-a hec
RomanKren napisal/-a:Zelo predrago za PGD. Zanima me če veljajo tudi zdravniški pregledi, ki smo jih opravljali za službo.
Mislim, da je tukaj napačna razlaga, da PGD plača pregled. Sredstva za te preglede, bo preprosto morala zagotovit lokalna skupnost, v nasprotnem primeru lahko gasilske enote ukine ali zapre in bo za požarno varnost skrbel nekdo drug!
Odg: Odg:
Objavljeno: 26. Februar 2008, 16:19
Napisal/-a Franci
Drago napisal/-a:
Franci, saj ni kaj več za govoriti - potrebno je storiti
lp DC

Sej bo počasi, štartali smo že; trije novi nosilci IDA, dva obnovitveni - potem pa samo še 27 članov naredi zdravniški.

Odg: Pravilnik o ugotavljanju zdravstvene sposobnosti ...
Objavljeno: 11. Marec 2008, 11:26
Napisal/-a tomser
Zanima me, kakšni so točni pogoji za zdravstveno sposobnega gasilca.
Pravilnik predpisuje preglede. Kje pa so predpisane mejne vrednosti rezultatov teh pregledov?
Torej:
- Koliko holesterola, krvnega sladkorja, trigliceridov, ...?
- Kolikšna napaka vida je dovoljena: daljnovidnost, kratkovidnost, slabovidnost, barvna slepota, ...?
- in tako dalje.
Je kdo v praksi že skušal z doplačilom k zdravstvenemu pregledu za svoje redno delo dobiti potrdilo o zdravstveni sposobnosti za prostovoljnega gasilca po sedanjem novem pravilniku?
Odg: Pravilnik o ugotavljanju zdravstvene sposobnosti ...
Objavljeno: 12. Marec 2008, 22:54
Napisal/-a M-Coki
tomser napisal/-a:Pravilnik predpisuje preglede. Kje pa so predpisane mejne vrednosti rezultatov teh pregledov?
Če lahko pripomnim:
Pravilnik navaja: ''Izvajalec zdravstvenega pregleda izda potrdilo o zdravstveni sposobnosti operativnega gasilca skladno s tem pravilnikom.'' Torej le strokovno usposobljena oseba poda mnenje o zdravstveni sposobnosti operativnega gasilca/gasilke in potemtakem tudi predhodno primerja mejne vrednosti, odstopanja, ipd. Le-te niso predpisane (zapisane) nikjer v pravilniku, ker je ravno za to tam oseba, ki le-te na podlagi raziskav ugotovi... Škodilo pa gotovo ne bi, če bi bile predhodno podane.
Odg: Pravilnik o ugotavljanju zdravstvene sposobnosti ...
Objavljeno: 18. Marec 2008, 12:13
Napisal/-a Pero
Tako je , zdravnik sam določi. Tako je bilo že prej če si delal zdravniškega za IDA in podobno. Se pravi je to spet subjektivna odločitev, nekomu se zdi nekaj čez mejo , drugemu ne, ipd...
Odg: Pravilnik o ugotavljanju zdravstvene sposobnosti ...
Objavljeno: 23. April 2008, 22:35
Napisal/-a Drago
Je že kar poniknila tale tema, ki bi ji morali dati (tudi sicer) dosti večjo veljavo. Sem se spomnil smeha, ki se je razlegel na zasedanju plenuma GZS (v Žalcu), ko sem mimogrede omenil, da se poslej gasilci ne bomo delili na "rdeče" in "modre" pač pa na zdravniško pregledane - sposobne in one nepregledane - nesposobne opravljati operativne naloge gasilstva. Ja, vrag je šalo vzel in pred nami so (v mnogih sredinah) tudi že (delni) rezultati.
Pa me v tozadevno zanima, koliko je že opravljenih zdravniških pregledov v vaših sredinah in ali so jih že opravili poveljniki (na vseh nivojih organiziranosti), ki bi jih (tudi sicer) morali opraviti - prvi...in ko sem že pri tem, ko opazujem prisotne "modele" na zasedanjih plenuma, ugotavljam, da so eni težki bolniki (žal, z EE-jem vred), kako dolgo bodo takšni ljudje še lahko vodili našo organizacijo (jah no, dlje kot do smrti prav gotovo ne) - brez da bi jih začela (taista) organizacija, po načelu naravne selekcije (enostavno) izločati.

Ne me razumeti narobe, ker (1x) nočem biti zloben - v tem svojem razmišljanju.
lp DC

Odg: Pravilnik o ugotavljanju zdravstvene sposobnosti ...
Objavljeno: 27. April 2008, 22:12
Napisal/-a Marjetica
Drago napisal/-a:Je že kar poniknila tale tema, ki bi ji morali dati (tudi sicer) dosti večjo veljavo.
Se strinjam, da te zadeve le niso tako enostavne. Tam kjer so zdravniške preglede že opravili, bo potrebno narediti analizo.
In zdaj mene zelo zanima, kaj bo s tistimi, ki pregleda ne bodo opravili - bodo še operativci (v tistem ta pravem smislu) ali ne. Ali se bodo lahko udeleževali intervencij, kako bodo zavedeni v Vulkanu

Mislim, da se bo pojavilo kar nekaj vprašanj in težav.
Odg: Pravilnik o ugotavljanju zdravstvene sposobnosti ...
Objavljeno: 28. April 2008, 12:42
Napisal/-a hec
Prav nič se ne bo spremenilo! Še naprej bodo hodili vsi na intervencije, še naprej bodo vsi zabeleženi kot operativci in dokler ne bo nad tem resne kontrole ne bo prav nobene težave za "kvazi operativce"
Resen problem lahko nastane pa samo takrat, ko bi na kaki intervenciji šlo kaj narobe! Drugače bo pa še vedno prosto po prešerno
žal!
Odg: Pravilnik o ugotavljanju zdravstvene sposobnosti ...
Objavljeno: 19. Maj 2008, 18:42
Napisal/-a prostovoljni gasilec
Lani jeseni sem uradno postal invalid 3 kategorije. Poveljniške posle sem ( na volitvah seveda) predal mojemu nasledniku. Tako zaradi invalidnosti nisem več v operativi. Pa ne, da fizično ne zmorem več biti. Bolj zanimivo bi bilo, kaj mi porečejo zavarovalnice ob morebitni poškodbi na intervenciji.

.
Slovo od operativne dejavosti je sicer težko, ampak dejstva so pač dejstva, in kot taka sem jih sprejel. Zanima me tudi, koliko gasilcev operativcev si upa samemu sebi priznati, da niso več (uradno ali neuradno) zdravstveno sposobni za to delo.
Upam, da naši vrhovni organi ne bodo skrivali ( ali celo prirejali ) statistike, koliko naših borcev je pogrnilo na zdravniškem pregledu.
LP!