Stran 3 od 7

Odg: Nabava AL - pomoč

Objavljeno: 7. September 2009, 12:30
Napisal/-a man 14.284
Pri takšni specifični opremi ko govorimo o opremi širšega pomena. Bi obvezno morala svoje prispevati tudi država.
Kot ste že ugotovili več občin, da se vozilo maksimalo izkoristi potem vse gospodarske družbe ki so v radjiu delovanja AL, država(iz proračuna MO) ter svoj delež tudi zavarovalnice mislim da jim z našim posredovanjem privarčujemo ogromna izplačila škod od tega pa dobimo figo! In potem mislim da nebi bilo problema zbrat 600-700.000€.

Odg: Nabava AL - pomoč

Objavljeno: 7. September 2009, 17:31
Napisal/-a JackDaniels
[quote="nejc321"] Tudi župani Spodnje Savinjske Doline bodo kupili lestev za PGD Žalec :D[/quo
](*,) ](*,) Kako zanimive so takšne govorice.....................

Celotna SSD to očitno že ve, jaz pa kot aktivni član PGD Žalec prvič slišim za takšen nakup. ](*,) ](*,)

Realna situacija je takšna, da se zatakne že pri sofinanciranju rednega servisa, kar nanese ˝le˝ okoli 3k€, O projektu za 3/4 milijona € pa si ta trenutek ne upamo niti sanjati!!!

Odg: Nabava AL - pomoč

Objavljeno: 7. September 2009, 20:23
Napisal/-a nejc321
JackDaniels napisal/-a:
nejc321 napisal/-a: Tudi župani Spodnje Savinjske Doline bodo kupili lestev za PGD Žalec :D[/quo
](*,) ](*,) Kako zanimive so takšne govorice.....................

Celotna SSD to očitno že ve, jaz pa kot aktivni član PGD Žalec prvič slišim za takšen nakup.

Realna situacija je takšna, da se zatakne že pri sofinanciranju rednega servisa, kar nanese ˝le˝ okoli 3k€, O projektu za 3/4 milijona € pa si ta trenutek ne upamo niti sanjati!!!

Malo spremljaj dogajanje in beri zapisnike sej UO GZ Žalec jih imaš na internetu.
Potem že nisi tako aktiven kot praviš :evil:

Odg: Nabava AL - pomoč

Objavljeno: 8. September 2009, 20:40
Napisal/-a JackDaniels
nejc321 napisal/-a:
JackDaniels napisal/-a:
nejc321 napisal/-a: Tudi župani Spodnje Savinjske Doline bodo kupili lestev za PGD Žalec :D[/quo
](*,) ](*,) Kako zanimive so takšne govorice.....................

Celotna SSD to očitno že ve, jaz pa kot aktivni član PGD Žalec prvič slišim za takšen nakup.

Realna situacija je takšna, da se zatakne že pri sofinanciranju rednega servisa, kar nanese ˝le˝ okoli 3k€, O projektu za 3/4 milijona € pa si ta trenutek ne upamo niti sanjati!!!

Malo spremljaj dogajanje in beri zapisnike sej UO GZ Žalec jih imaš na internetu.
Potem že nisi tako aktiven kot praviš :evil:
Nejc!
Storil sem kot si rekel in v na internetu poiskal ztapisnike sej UO GZ Žalec. UHHHHHHHHH zanimivo!!!
O celotnem projektu sta na sedmih sejah bila spregovorjena cela 2 stavka: Za celotno gasilsko zvezo in vse občine Spodnje Savinjske doline je zelo aktualna nabava gasilske avtolestve. Idealno bi bilo, če bi plane po GPO sprejele tudi občine.
Nimam pojma kje si ti zasledil takšen podatek, da si 100%, da bo PGD Žalec da 2013 dobilo novo lestev.

Odg: Nabava AL - pomoč

Objavljeno: 8. September 2009, 21:33
Napisal/-a nejc321
JackDaniels napisal/-a:Nejc!
Storil sem kot si rekel in v na internetu poiskal ztapisnike sej UO GZ Žalec. UHHHHHHHHH zanimivo!!!
O celotnem projektu sta na sedmih sejah bila spregovorjena cela 2 stavka: Za celotno gasilsko zvezo in vse občine Spodnje Savinjske doline je zelo aktualna nabava gasilske avtolestve. Idealno bi bilo, če bi plane po GPO sprejele tudi občine.
Nimam pojma kje si ti zasledil takšen podatek, da si 100%, da bo PGD Žalec da 2013 dobilo novo lestev.
Več po ZS ne boma smetila več tlele :D

Odg: Nabava AL - pomoč

Objavljeno: 11. September 2009, 13:09
Napisal/-a rfireman
Kaj pa tole :shock: 8)
25m

Slika

Odg: Nabava AL - pomoč

Objavljeno: 29. November 2009, 15:40
Napisal/-a luka_makuc
Zanimivo, ampak pomoje nič več kot to. Glede na to da je stvar treba priklopit na tovornjak, si težko predstavljam manevriranje s takim "šleperjem" po mestu.
Mogoče bolj uporabno za industrijo kot za v mesto...

Odg: Nabava AL - pomoč

Objavljeno: 29. November 2009, 18:36
Napisal/-a darko
Luka kot je videti ni ravno slab izdelek.Za premikanje ima pa dodatne elektro motorje, ki premikajo eno ali drugo kolo in pomagajo pri postavljanju. Seveda je največji problem nosilnosti košare.
Darko

Odg: Nabava AL - pomoč

Objavljeno: 29. November 2009, 19:33
Napisal/-a luka_makuc
Ne, seveda ni slab, ampak zaradi dolžine prikolice+vlečnega vozila imam pomisleke...No če je to rešeno z dodatnim krmiljenjem je ok =)
Kolikšna je nosilnost košare?

Odg: Nabava AL - pomoč

Objavljeno: 29. November 2009, 20:46
Napisal/-a JackDaniels
Vse, kar ima ta naprava z gasilstvom je le rdeča barva. :D Takšna pomankljiva naprava največkrat prinese več vprašanj in težav, kot pa dobrega-Npr. Kam s cevmi(Cevi ne smejo viseti smo vsi poslušali na Igu :D ) ter kam pritrditi ročnik in nosila. To bi zahtevalo veliko improvizacije, ki se včasih zelo dobro obnese, velikokrat pa preprosto ni dovolj varna za takšne ekstremne razmere, s kakršnimi se soočamo gasilci. Rfireman sam veš, kako premišljeno pa so izdelane ALK, da jim ta krovska mehanizacija ne more biti kos.

Odg: Nabava AL - pomoč

Objavljeno: 30. November 2009, 10:30
Napisal/-a gubina
JackDaniels napisal/-a:Vse, kar ima ta naprava z gasilstvom je le rdeča barva. :D Takšna pomankljiva naprava največkrat prinese več vprašanj in težav, kot pa dobrega-Npr. Kam s cevmi(Cevi ne smejo viseti smo vsi poslušali na Igu :D ) ter kam pritrditi ročnik in nosila. To bi zahtevalo veliko improvizacije, ki se včasih zelo dobro obnese, velikokrat pa preprosto ni dovolj varna za takšne ekstremne razmere, s kakršnimi se soočamo gasilci. Rfireman sam veš, kako premišljeno pa so izdelane ALK, da jim ta krovska mehanizacija ne more biti kos.
se strinjam poleg tega je potrebno obvezno pri tem računati na težo cevi in nosilcev ter armature in vračunati še obremenitev ko so cevi polne vode in kolikšna je potem nosilnost take košare, verjetno bolj klavrna.

Odg: Nabava AL - pomoč

Objavljeno: 30. November 2009, 11:28
Napisal/-a Don Micky
Pozdravljeni;

mislim, da bo potrebno počasi pri nas resno pričeti razmišljati o tipizaciji gasilskih kombiniranih vozil GVC + Al oz. bolj poznanih kot MULTISTAR. Taka vozila bi bila odlična rešitev za osrednje enote, ki se soočamo z problemom pomanjkanja AL v svojih voznih parkih. Vozilo MULTISTAR je odlična kombinacija GVC 16/25 in AL, s katero ujameš dve muhi na en mah:)......


LP!

Odg: Nabava AL - pomoč

Objavljeno: 30. November 2009, 18:27
Napisal/-a brane3
Tudi bronto proizvaja podobna kombinirana vozila
link
http://www.bronto.fi/sivu.aspx?taso=1&id=122

Odg: Nabava AL - pomoč

Objavljeno: 30. November 2009, 21:47
Napisal/-a luka_makuc
Tudi bronto proizvaja podobna kombinirana vozila
link
http://www.bronto.fi/sivu.aspx?taso=1&id=122
Cena pa je?

Tudi če kdo ve okvirno ceno Multistarja, naj prosim prilepi.

Hvala!

Odg: Nabava AL - pomoč

Objavljeno: 30. November 2009, 22:51
Napisal/-a Andraž
Luka, na tej povezavi je podobno vozilo, ki so ga dve leti nazaj predstavili v Idriji. Tam imaš zapisano tudi okvirno ceno.

še link: viewtopic.php?f=9&t=8449&start=0&hilit= ... v+v+idriji

lp Andraž