Stran 3 od 9

Objavljeno: 19. April 2004, 16:24
Napisal/-a Mateja
Upam, da bo program cim prej nasel pot med gasilce. Sama sem se z njim kar nekaj casa ukvarjala in me ze zelo zanima, kaksen bo koncni izdelek, saj smo testno razlicico se malo popravljali.

Lp z Bavarske.

Mateja

Objavljeno: 19. April 2004, 21:50
Napisal/-a brankos
O srečanju HazMat skupine so poročali tudi med poročili, mislim da na radiu Šport. Lepo, da je tudi medijsko podrprto in da o aktivnostih kaj izve tudi širša javnost.

Objavljeno: 20. April 2004, 0:12
Napisal/-a Milan Dubravac
No zaenkrat toliko, ob koncu pa kaj več.
http://www.mors.si/mors/tiskovno_sredis ... 0419_4.htm

Objavljeno: 20. April 2004, 11:04
Napisal/-a Marolt
http://www.mors.si/mors/tiskovno_sredis ... 0419_4.htm

Povzetek:
"V paketu bodo tudi ustrezni ukrepi ob morebitnih terorističnih napadih z radiološkim, kemičnim in biološkim orožjem, to pa je sedaj zelo pomembno za vse države udeleženke."

Kaj je pomembno in kaj ni? No ja za moje pojme je pa vendarle več nesreč z nevarno snovjo v cestnem prometu industriji in tudi tako!
Ne pa da bi bil ta program sestavljen za napade skrajnih sil....

LP Marolt

Objavljeno: 21. April 2004, 14:47
Napisal/-a Mateja
Ne se bati fantje, program ima seveda vec poudarka na nevarnih snoveh, ki so "bolj obicajne", seveda pa je RBK se vedno tista draz, ki je vznemirljiva in naredi dobro novico, saj se vsem zacno tresti hlace. Ali pa vsaj vecini. Ce boste pridno delali z njim, se bo znanje zagotovo povecalo in utrdilo, to pa je konec koncev namen. Sami informativni deli so obsezni, hkrati pa vendar dovolj zanimivo sestavljeni, da se jih da brati po delih in da si jih lahko vedno priklicemo v spomin. Ampak kot receno, to je bil eden daljsih projektov v mojem zivljenju, ki je zahteval kar 1/26 celotnega zivljenja ... res pa je, da z leti delez postaja manjsi. :lol:

Lp, M.

Objavljeno: 22. April 2004, 8:54
Napisal/-a Milan Dubravac
No srečanje je fuuuul uspelo in sem kar malo važen te dni. No malo nas omejujejo iz Hamletove dežele, tako da bodo CD-ji v kratkem na voljo. Dogovorili smo se tudi za nov projekt ''FIRE TRAINING'' program, ki bo podobno obdelal ogenj in požare. Res sem vesel, da smo tudi tu zraven. Nekaj bo seveda potrebno spet financ nekje nabrati, smo se pa s tem avtomatsko uvrstili med najrazvitejše na tem področju. Upam samo, da bom prepričal še odgovorne. No z naše strani bo poleg mene v projektu sodeloval tudi mag. Aleš Jug kar zagotavlja tudi prispevek naše države v ta projekt. Boste seveda o vsem obveščeni sproti.

Objavljeno: 22. April 2004, 9:03
Napisal/-a Mitja Gregorič
Bravo Milan in ekipa!!!

=D>

Objavljeno: 13. Junij 2004, 12:17
Napisal/-a Milan Dubravac
No CD-romi so natisnjeni in jih dobimo v kratkem. S tem bo osnovni projekt zaključen, potrebna pa je seveda še distribucija tega znanja med gasilce.

Objavljeno: 13. Junij 2004, 13:51
Napisal/-a SAKI
Za ispeljani postopek =D> . Za distribucijo pa sporoči, če imaš mogoče kakšno idejo kako bi pri tem lahko priskočili na pomoč forumovci :idea:

Lp

Borut Satler

Objavljeno: 13. Junij 2004, 16:38
Napisal/-a Mitja Gregorič
vedno pripravljeni !!!

:twisted: :twisted:

Objavljeno: 16. Junij 2004, 11:00
Napisal/-a Mateja
No, distribucijo bo pa že treba narediti uradno in z določenimi navodili. Predvsem pa upam, da ne bo cd obležal v predalu, saj si ga lahko vsak naloži na soj računalnik in se zabava s scenariji. Konec koncev naj bi bilo ob razdelitvi tudi usposabljanje ali praktični prikaz uporabe ter nekakšna delavnica. to se mi zdi vsaj pametna rešitev.

Lp, Mateja

Objavljeno: 16. Junij 2004, 14:58
Napisal/-a Štajerc
Eno vprašanje imam... kdo bo upravičen do tega CD-ja? Le koncesionarji in poklicni?!? Ali tisti, ki na Igu opravijo specialnost NS?!? Ali pa tudi ostali zainteresirani in uka željni gasilci?!? Osebno vem, da ga bom prej ali slej preko ene ali druge veze zagotovo dobila, toda zanima me, če ga bo npr. moje društvo lahko nabavilo ali pa celo tudi jaz kot gasilec?!? In pa... cena...?!?

Se že vnaprej priporočam za CD, še posebej zato, ker v našem društvu nimamo dosti operativnih "stručkotov" za to... z upanjem za odgovori in na novo pridobljeno znanje pa...

...lp

bp

Objavljeno: 16. Junij 2004, 18:41
Napisal/-a Mateja
Stajerc: Osebno vem, da ga bom prej ali slej preko ene ali druge veze zagotovo dobila
:shock: :?:

Sicer pa mislim, da je prav, da pride v cim sirsi krog ljudi!

Objavljeno: 17. Junij 2004, 8:26
Napisal/-a Štajerc
Lapsus linguae...

sem zdaj komaj videl...

lp

bp

Objavljeno: 17. Junij 2004, 23:52
Napisal/-a Štajerc
Eno vprašanje... kaj če sem tip, ki bom to takoj posredoval dalje drugim inštitucijam... kaj pa če sem tip, ki živi v mestu, kjer - če poči ena od "kartuš" v eni od velikih firm, 200000 ljudi ne bo mirno spalo, vse prve enote pa bodo šle k vragu... vklučno z mojimi 20 do 30 zlatimi operativci, ker jim niti IDA in ostali heci ne bodo pomagali...

žalostno, ampak resnično... sploh veste, koliko RKB oblek ima drugo največje slovensko mesto... in povprečna doba ene obleke na intervencijiu je 20 minut...
milan, ti veš... a ni to sramota?!?

lp

bp