Prvo kot prvo ... da prihaja do groženj s tožbami in zmerjanja med gasilci (prostovoljnimi in poklicnimi) ... sram me je zaradi vas! Spet se delite in to sami. Kdo ima več intervencij, izkušenj, kdo je poklicni in kdo je dlje gasilec ... Ne znate izmenjati mnenj normalno? Ne, treba je pokazati ego in svojo "moč" na javnem forumu. Res sem razočaran, ker nihče ne upošteva naših načel in vrednot ... ja, saj se krešejo mnenja, pa vendar se naj na kulturen način. Žalosten sem, ker poizkušate na tak način pokazati svojo "moč" ... niste vredni naziva Gasilec. Z veliko začetnico. Sam imam dobre kolega med poklicnimi in prostovoljnimi gasilci, če si človek na mestu je vseeno v kaki obliki opravljaš svoje poslanstvo. Poudarek, človek na mestu in da imaš razčiščeno pri sebi.
Sam se ne strinjam s šovom, to mnenje tudi povem in za tem stojim s svojim imenom in priimkom ... glavne akterje te dolge debate sploh ne poznam, ker vsi stojite za x uporabniškimi imeni. Očitno imam tudi srečo, da v moji enoti nihče od fantov in deklet ni niti pomislil na to, da se prijavi. Zakaj? Zato, ker je že v sami osnovi v nasprotju z našimi načeli. Nam se ni treba dokazovati celi Sloveniji, se izločati in metati polen pod noge. Do tega pa na žalost pride, ko je v igri denar ... ja, ne poznamo koncepta šova, pa vendar sistem izločanja privede do tega, slej ko prej. Res je tudi, da pri nas na "žalost" nimamo najboljšega gasilca ali gasilko .... imam pa to srečo, da imam najboljšo ekipo!
A se komu zdi Gasilstvo šov? Meni ne. A nebi raje posneli kakšnih izobraževalnih oddaj na to temo? Aja, verjetno so te oddaje samo strošek in ne dobiček za komercialno televizijo? Po ogledu cenika reklam + vseh klicev, ki se vršijo med oddajo vidim, da bo POP TV nabral teh 50.000 v eni ali dveh oddajah. Ostalo pa bo šlo kam? Glede na naš trenutni status v Sloveniji smo čisto zlato za medije. Namen tega šova je nakazala tudi ta kreativna redaktorica (kakor koli že ima naziv), ko primerja vodstvo GZS s starimi prdci in, da je zadovoljna z odzivom in da se bo zadeva vseeno izpeljala. POP TV se lahko distancira in opravičuje za izjave ... moje mnenje pa je, da je edina povedala po resnici in s tem nakazala namen šova!
Drugače tudi jaz ne podpiram pitja v uniformah, izletov z gasilskimi vozili v Planico, ... itd. Boli me tudi vključevanje politike v gasilstvo, res me moti. Kdor pa misli, da bo ta šov boljši kot omenjene stvari ... ne vem? Ko je denar v igri ... sem vam zdi, da bomo v dobri luči prikazani? Sam se za teh slabih 21.000 eur zase in prav toliko za društvo ne prodam! Pa nimam dobre plače oziroma službe, vendar sem bil očitno vzgojen oziroma so mi vrednote gasilstva predali naprej pravi ljudje.
Privabljati na ta način mladino oziroma si delati reklamo? Hmmm ... glede na to, da zna biti ta šov senzacionalen in oh in sploh ... a si kdo od vas poveljnikov želi mladega oziroma novega gasilca, ki je ves navdušen nad gašenjem oziroma nad akcijo, katero je videl v šovu? Mogoče celo v tej meri, da si želi čim več intervencij, da bo pomagal čim več ljudem? Sam si ga ne želim. Pri nas se mladino vzgaja, preko najmlajših do pripravnikov in šele nato v operativo. Tako, da dobijo postopoma čim več znanja in vrednot zaradi katerih smo slovenski prostovoljni gasilci nekaj posebnega. Ja, osip je velik, pa vendar tako ostanejo v gasilskih operativnih vrstah samo najbolj srčni in zagnani ljudje. Zagnani v dobrem smislu!
Da zaključim zakaj se ne strinjam s šovom, ker verjetno sem bil predolg

čisto preproste osnovne tri stvari, lahko pa bi jih še več napisal:
1. sam šov je v nasprotju z našimi načeli in vrednotami
2. gasilci nismo posamezniki, ampak ekipa in se ne izločamo na intervencijah, usposabljanjih, itd. temveč se dopolnjujemo z znanjem in izkušnjami.
3. gasilstvo se mi ne zdi šov in nismo zato, da se javnosti dokazujemo preko TV šovov, naj govorijo dejanja za nas in dokažimo se v svojih sredinah (krajih, občinah)!
Dovolj iz moje strani, v tej temi se več ne oglasim. Svoje mnenje sem povedal, to je pa tudi vse. Podpisal se ne bom, vsi moji podatki so na desni strani in spodaj.
Pa prosim spoštujete se in ljudje vas bodo spoštovali!