Stran 2 od 2
Objavljeno: 22. November 2006, 9:36
Napisal/-a Janez Tratnik
Zanima me, kako je s CZ v primeru, da bi prišlo do dejanske intervencije.
Njen čas odziva na alarm, številčnost, oprema?
ps: Vprašanje ni provokacija.
Objavljeno: 22. November 2006, 10:32
Napisal/-a Tomkat
Jaz imam tudi eno vprašanje.
In sicer se navezuje na opremljenost operativcev. Kot je razvidno iz fotografij so enote ob prihodu že bile opremljene (oblečene) v zaščitne obleke za posredovanje ob nesreči z NS.
Zanima me ali je to zaradi tega ker je šlo za vajo in se je vedelo kaj in kako ALI je predvideno, da se enote že ob izvozu opremijo za tovrstno posredovanje ne glede na situacijo
Pa še to: nisem vedel da ima naša policija tudi tovrstno zaščitno opremo. Pohvalno!
(Res pa je, da sem že videl kriminaliste z IDA)
Objavljeno: 22. November 2006, 12:22
Napisal/-a sas
Vse skupaj je bilo predstavljeno kot ena predstava oz igra. Tudi sam sem bil na zbirnem mestu EZM, kjer je imel vodja zbirnega mesta že v naprej napisano zgodbico da so gosti ter minister slišali kako se javlja. Me zanima če bi imel ob resnični intervenciji čas govoriti po radijski postaji toliko časa da je prebral celo litanijo!!!!!
Ob zvoku sirene smo se kot stanovalci umaknili iz ogroženega mesta, ko pa smo prispeli na zbirno točko smo se javili on pa je nazaj javljal da ima vse prisotne! Kje pa je vedel koliko jih je v stanovanjih?????
Glede oblek pa je tako: še najbližje gasilsko društvo Steklarna nima tudi ene obleke, me zanima kako bi se opremili ob morebitni nesreči. Več o tem lahko pove Glažar
Objavljeno: 22. November 2006, 18:43
Napisal/-a darko
Pri delu s klorom ne bi smeli uporabljati oblek, ki so od umazane iz tehničnih intervencij in rokavic od olj in drugih umazanij.
Tako menda piše.
Darko
Objavljeno: 22. November 2006, 19:11
Napisal/-a PGDG5
Ni kej-zaščito policistov je treba pohvalit. Mislim, da je pristop v tej smeri pravi, sicer lahko imajo ustrezno opremljenje enote(gasilci) na takšnih intervencijah veliko reševalnega dela kar z ostalimi sodelujočimi enotami(policija,reševalci,cz,...).
Zanima me ali je tako opremljena celotna policija ali je v tem primeru temu tako zaradi bližine tovarne?
Objavljeno: 22. November 2006, 22:13
Napisal/-a Milan Dubravac
Vaja je bila skrbno pripravljena, ampak kot ugotavljam je bilo spet vse mimo stroke prvega posredovanja. Nihče ni niti pomislil, da mogoče v tej državi tudi kdo brez doktorata ali lokalne funkcije kaj ve o tem!!
Popolnoma se je ignoriral PIRS postopek, realne čase, prve posredovalce nasploh in osnove varstva pri delu. Prepričan sem, da v sami tovarni ni možen sprehod brez zaščitne čelade, na intervenciji ob uhajanju klora pa posredovalci ''šetajo'' brez čelad!
Ne želim kritizirati ampak pripombe (meni) da bi bilo v resnici drugače ne zdržijo.
Zadnje 4 leta je bilo o dekontaminaciji napisanega še in še, tu pa kot da bi ravnokar stopili iz dolgega sna. Človeka, ki je bil v oblaku klora se ne da sedet na cesto oblečenega ampak se ga dekontaminira čimprej!!!
Kot bi poškodovanega na prometni nesreči z odprto poškodbo dali sedet ob cesto in krvavet za kakšne pol ure!
No ne bi več komentiral, ker v naši državi vsi jemljejo kritiko osebno in se nič ne spremeni.
V nobenem primeru ne mislim nič slabega, sploh pa ne prebivalcem, ki živijo v bližini in so lahko ogroženi zaradi nepravilnega pristopa!
No vsaj strokovnim mnenjem v naši državi ne upajo več nasprotovati, kar pa ni napredek ampak demokratični proces na pol poti!!
Objavljeno: 23. November 2006, 16:00
Napisal/-a Glažar
Pozdravljeni !

mi ne da mira kaj in kako v slučaju nesreče s klorom.
Edino (po moje) kar lahko reši večjo nesrečo pri tem je, da zapoleni v obratu kjer klor pridobivajo v najkrajšem možnem času, zaščiteni in opremljeni z opremo, zatesnijo ali zaprejo uhajanje in nič drugega!! To je potrebno vaditi čim večkrat in celo nenajavljeno

, da jim zleze v kri, da postane del procesa. Vse ostalo, potem, je lahko samo štetje mrtvih

.
Če ste bili pozorni na vaji je izmenovodja prihitel pogledat kaj se dogaja in se vrnil v objekt. Po kakšni 1-2 min je pritekel mimo cisterne do vratarnice, zakaj??? Klor je pa veselo uhajal.
Primer pri nam v steklarni, če pride do preboja steklene taline ne gledamo kaj in kako, temveč TAKOJ ukrepamo, da preprečimo nadaljne probleme!! Seveda pa tudi obvestimo naše gasilce. Ampak ne čakamo nekoga pri p

!!
lp,

Objavljeno: 23. November 2006, 16:23
Napisal/-a BAČO
Janez Tratnik napisal/-a:Zanima me, kako je s CZ v primeru, da bi prišlo do dejanske intervencije.
Njen čas odziva na alarm, številčnost, oprema?
Janez, kako bi bilo ob primeru dejanske nesreče s klorom ne vem, lahko pa pohvalim CZ za hitro ukrepanje ob raznih neurjih, ki so v zadnjih letih pustošili po naših krajih.
Saj so nam v najkrajšem možnem času proskrbeli primerne stroje, orodje, opremo in material, ki smo ga potrebovali, pa tudi za jedačo in pijačo je bilo dobro poskrbljeno.
V Hrastniku lahko za sodelovanje na relaciji gasilci

CZ, izrečem same pohvale

.
LP BAČO

Objavljeno: 23. November 2006, 16:31
Napisal/-a BAČO
Tomkat napisal/-a:Jaz imam tudi eno vprašanje.
In sicer se navezuje na opremljenost operativcev. Kot je razvidno iz fotografij so enote ob prihodu že bile opremljene (oblečene) v zaščitne obleke za posredovanje ob nesreči z NS.
Zanima me ali je to zaradi tega ker je šlo za vajo in se je vedelo kaj in kako ALI je predvideno, da se enote že ob izvozu opremijo za tovrstno posredovanje ne glede na situacijo
Tomkat, tisti trije operativci, ki so se opremljeni pripeljali z GVC 24/50, so člani PGD Hrastnik - mesto, osrednja enota, ki je od tovarne TKI Hrastnik oddaljena samo 300-400 metrov, zato se že takoj opremijo z oblekami za nevarne snovi in IDA, saj je ob nepredvidljivem vetru, tudi njihov gasilski dom lahko hitro v nevarni coni.
LP BAČO

Objavljeno: 23. November 2006, 18:26
Napisal/-a darko
Pohvalno.
Darko
Objavljeno: 23. November 2006, 18:29
Napisal/-a sabirman
darko napisal/-a:Pohvalno.
Darko
Jah strah jih je za dom
