Stran 2 od 3
Re: Avtomatski ali ročni menjalnik
Objavljeno: 28. Avgust 2018, 21:58
Napisal/-a Športnik
Kar je napisal polo98 seveda ne drži, drži pa tole:
Osebi, ki opravi praktični del vozniškega izpita na vozilu z avtomatskim menjalnikom, se to zabeleži v vozniško dovoljenje. Z vozniškim dovoljenjem s tako opombo se sme voziti samo vozila z avtomatskim menjalnikom
Za šestim odstavkom se doda nov sedmi odstavek, ki se glasi:
“(7) Osebi, ki opravi praktični del vozniškega izpita na vozilu, katerega prestavno razmerje med motorjem in kolesi se spreminja z uporabo stopalke za plin ali zavore – vozila z avtomatskim menjalnikom, se to zabeleži v vozniško dovoljenje, izdano taki osebi. Z vozniškim dovoljenjem s tako opombo, se sme voziti samo vozila z avtomatskim menjalnikom.“
Odg: Avtomatski ali ročni menjalnik
Objavljeno: 28. Avgust 2018, 22:21
Napisal/-a Gorilla
polo98 napisal/-a:Tisti, ki boste vozili vozilo z avto. menjalnikom boste po zakonu morali še enkrat delati CPP. Jaz sem ga, kljub obstoječim veljavnim dovolenjem.
Tolko vse veš in tolko pameten, pa so te takole nategnili

Odg: Avtomatski ali ročni menjalnik
Objavljeno: 29. Avgust 2018, 10:15
Napisal/-a polo98
Prizadetim se opravičujem, niste vojska. V vojski pa rabiš to, drugače nisi v prometni službi.
In dokaz.

Re: Avtomatski ali ročni menjalnik
Objavljeno: 29. Avgust 2018, 14:52
Napisal/-a sašo123
Ne mešat hrušk in jabolk...v vojski rabite za vsako vozilo svoj izpit. V civilu oz. pri gasilcih ni tako.
Re: Avtomatski ali ročni menjalnik
Objavljeno: 5. September 2018, 8:50
Napisal/-a Kobra
Poznam omenjeno zadevo, katero mi je kazalo dosti vojakov in reševalcev.
Ko sva že pri tem, a usposabljanje poteka še vedno na legendarnih Puch oziroma Mercedes G ?
Pri nas v Dolini Šentflorjanski in na Balkanu vsi gonijo samo navadne menjalnike ter živijo za časom.
Večina delovnih vozil, že mestni avtobusi od Avtomontaže so imeli avtomatske menjalnike v 70's.
Odg: Avtomatski ali ročni menjalnik
Objavljeno: 5. September 2018, 14:17
Napisal/-a imt
Ne žali, to je stvar osebne preference.
Odg: Avtomatski ali ročni menjalnik
Objavljeno: 5. September 2018, 15:00
Napisal/-a Kobra
imt napisal/-a:Ne žali, to je stvar osebne preference.
To ni nikakršna žalitev, ampak treba je pač iti v korak s časom in tempom prometa.
Profesionalni voznik mora pač obvladati vse tipe menjalnikov.
Odg: Avtomatski ali ročni menjalnik
Objavljeno: 5. September 2018, 17:52
Napisal/-a polo98
imt napisal/-a:Ne žali, to je stvar osebne preference.
Kje vidiš ti žalitev? Razloži.
Zakon (avtomatski menjalnik) velja za vse udeležence v cestnem prometu. Gasilci niste izjema, kot je napisal
@sašo123.
@Kobra, jaz sem to opravil na Puch-u.
Odg: Avtomatski ali ročni menjalnik
Objavljeno: 5. September 2018, 20:00
Napisal/-a Excel
Ko se pelješ z vozilom ki ima avtomatski menjalnik na intervencijo si res hvaležen da ga imaš... Se pravi da se ti med vožnjo ni treba ukvarjat s prestavami in lahko bolj spremljaš promet itd..
Odg: Avtomatski ali ročni menjalnik
Objavljeno: 5. September 2018, 20:38
Napisal/-a polo98
Excel napisal/-a:Ko se pelješ z vozilom ki ima avtomatski menjalnik na intervencijo si res hvaležen da ga imaš... Se pravi da se ti med vožnjo ni treba ukvarjat s prestavami in lahko bolj spremljaš promet itd..
Da, če greš po AC. Po vaseh, zlasti v višje ležečih krajih (kjer ni ravnine) pa nastane problem. So nas poslali v eno blato z avtomatskim menjalnikom pa ni šlo.
Z navadnim menjalnikom bi tisto izpeljal B.P.
Odg: Avtomatski ali ročni menjalnik
Objavljeno: 5. September 2018, 22:16
Napisal/-a Kobra
polo98 napisal/-a:Da, če greš po AC. Po vaseh, zlasti v višje ležečih krajih (kjer ni ravnine) pa nastane problem. So nas poslali v eno blato z avtomatskim menjalnikom pa ni šlo.
Z navadnim menjalnikom bi tisto izpeljal B.P.
Vse je odvisno od izkušenj posameznika in njegovega obvladovanja vozila.
Odg: Avtomatski ali ročni menjalnik
Objavljeno: 18. Januar 2019, 20:25
Napisal/-a dominik
Kaj predlagate za gvc 16/25,podvozje MAN 15.290 AVTOMATSKI menjalnik ali ROČNI ? Je pa težava da imamo ozka vrata 305 cm in se mi zdi osebno bolj natančna vožnja z navadnim menjalnikom . Kot glavno so v društvu ne "profi" šoferji se strinjam za AVT menjalnik po tej logiki ki je že bila napisana že tukaj .
Prosim za vaša mnenja?
Lp
Odg: Avtomatski ali ročni menjalnik
Objavljeno: 21. Januar 2019, 21:38
Napisal/-a man 14.284
Avtomatski menjalnik MAN ima možnost vklopa več programov prestavljanja...za ozke prehode oz počasna manevriranja je na voljo program Dm ki je tudi za vzvratno prestavo Rm.
Odg: Avtomatski ali ročni menjalnik
Objavljeno: 3. Februar 2019, 15:14
Napisal/-a Kobra
To sem zasledil.
Je pa zanimivo kako avtomatski menjalnik nasplošno pride zelo prav v kritičnih situacijah.
Z ročnim lahko narediš bore malo oziroma skoraj nič, saj nisi 100% skoncentriran na delo.
Odg: Avtomatski ali ročni menjalnik
Objavljeno: 4. Februar 2019, 18:56
Napisal/-a FaBBinho_4
Pozdravljeni,
je že komu poznano, da uporablja katero gasilsko društvo avtomatski menjalnik na podvozju Scania?
Najlepša hvala.