Stran 2 od 3

Odg: GCGP

Objavljeno: 6. April 2013, 22:01
Napisal/-a wyx
GVGP 2 Ima že več specifikacij, naprimer mora imeti tri navijake.

Odg: GCGP

Objavljeno: 7. April 2013, 1:19
Napisal/-a Primoz
gost12345 napisal/-a:Če ima samo 1500l vode mi deluje bolj kot GVGP2
Zakaj le? Kaj pa posadka?

Odg: GCGP

Objavljeno: 7. April 2013, 1:21
Napisal/-a Primoz
sernk napisal/-a:
wyx napisal/-a:Se opravičujem, količine vode poznam, ampak nisem zasledil koliko vode imajo v pgd črnuče - GCGP1
V Črnuškem unimogu je 1500l vode. Drugače pa je avto dobro narejen, edino kar mene osebno moti je da so zadnji sedeži obrnjeni nasproti smeri vožnje.
In kaj je narobe pri tako obrnjenih sedežih? Ima ta rešitev zagotovo prednosti (v tej konfiguraciji).

Odg: GCGP

Objavljeno: 7. April 2013, 12:19
Napisal/-a sernk
Primoz napisal/-a:
sernk napisal/-a:
wyx napisal/-a:Se opravičujem, količine vode poznam, ampak nisem zasledil koliko vode imajo v pgd črnuče - GCGP1
V Črnuškem unimogu je 1500l vode. Drugače pa je avto dobro narejen, edino kar mene osebno moti je da so zadnji sedeži obrnjeni nasproti smeri vožnje.
In kaj je narobe pri tako obrnjenih sedežih? Ima ta rešitev zagotovo prednosti (v tej konfiguraciji).
Rekel sem da mene osebno to moti. Če se ne motim so zadnji sedeži tako obrnjeni zaradi motorja.

Odg: GCGP

Objavljeno: 7. April 2013, 15:21
Napisal/-a Gost
Če malo bolje pogledaš so sedeži tako ornjeni zadi vstopa v vozilo :) Malo si poglej kje bi bile stopnice, če bi bili sedeži obrnjeni v smeri vožnje :D

Odg: GCGP

Objavljeno: 7. April 2013, 18:59
Napisal/-a Primoz
Gost napisal/-a:Če malo bolje pogledaš so sedeži tako ornjeni zadi vstopa v vozilo :) Malo si poglej kje bi bile stopnice, če bi bili sedeži obrnjeni v smeri vožnje :D

In kam bi IDA dali? Nadrgradnja je majhna, da bi jo na račun IDA še manjšali pa bi bilo škoda.

Re: GCGP

Objavljeno: 7. April 2013, 19:33
Napisal/-a wyx
Da zaključimo temo, jaz sem dobil nekaj odgovorov na moja vprašanja, hvala vsem.

Pa da ne bi preveč kritizirali, PGD Črnuče so sigurno preštudirali kaj potrebujejo in kako to izvest.
Želim, da bi jim vozilo čim bolje služilo, in da bi se izkazalo v vsaki situaciji.

Hvala.

Odg: GCGP

Objavljeno: 17. December 2013, 12:31
Napisal/-a mrpresi
v tipizaciji so glede GC GP jev zelo proste roke....in če ne piše spodnje meje...pomeni tisto "do xxx l vode" zgornja meja...razen za GC GP 3, ki ima jasno napisano "nad 9000 l vode"....spodnje meje npr, za GC GP 2 ni...lahko je tud 500 l vode...ampak če moraš in tle moraš imeti črpalko 24/10...kaj ti bo 500 l vode...sploh če upališ na turbo ročniku pretok 420 l/min.,...si hitro ostal na suhem....zato je pametno vsaj 1500 l in potem se hitro vezat na zunanji vir....so pa še taktične fore....s posadko 1+2...imaš "skupinco", ki bo npr. s hitrim napadalnim navijakom šibala v objekt....šofer se pa bo moral prelevit v strojnika in vodarja (pa še cevarja...), ampak to so detalji....

v glavnem mi delamo zdaj eno GC GP 2 na šasiji Unimog U20....za mestno jedro...čez par tednov bo prevzem in bomo dali fotke na net....Izolani

Re: GCGP

Objavljeno: 18. December 2013, 8:10
Napisal/-a sašo123
Samo potem to nebo GCGP 2 ampak GCGP1 saj tipizacija določa, da je do 4000 lit vode GCGP1 do 9000 lit GCGP2 (to pomeni da je za ''dvojko'' minimalna količina vode 4000 lit pa vse do 9000 lit). Tako, da tvoja trditev ne bo glih držala.

Odg: GCGP

Objavljeno: 18. December 2013, 8:16
Napisal/-a Primoz
Se mi zdi, da Izolan ne ve kaj nabavljajo. Prej GVGP-2 kot pa GCGP-2

;)

Odg: GCGP

Objavljeno: 18. December 2013, 11:24
Napisal/-a sivec
viewtopic.php?f=9&t=11958

še en link (GCGP 2)

Odg: GCGP

Objavljeno: 6. Januar 2014, 15:10
Napisal/-a mrpresi
@sašo123: nikjer to ne piše....lahko da so na GZS mislili drugače...ampak piše pa tako kot sem zgoraj napisal....pravno-formalno se lahko Tipizacija bere...če ni določene spodnje meje je pač ni....skušaj dokazat kje piše...ma piše...dobesedno spodnja meja...v tej je keč....živi bili pa vidli kako sebo komisija vlekla ven,

Re: GCGP

Objavljeno: 7. Januar 2014, 14:03
Napisal/-a sašo123
Ne vem sicer kako si razlagaš, ampak poglej še enkrat tipizacijo na 23 strani. Kjer ti lepo piše da je GCGP 1 do 4000 lit GCGP 2 pa do 9000 lit. To pa torej pomeni da če je v vozilu več kot 4000 pa vse do 9000 lit vode je GCGP 2, če je pa manj kot 4000 pa je GCGP 1.
Mislim, da čisto lepo piše.

Odg: GCGP

Objavljeno: 7. Januar 2014, 16:12
Napisal/-a Primoz
mrpresi napisal/-a:@sašo123: nikjer to ne piše....lahko da so na GZS mislili drugače...ampak piše pa tako kot sem zgoraj napisal....pravno-formalno se lahko Tipizacija bere...če ni določene spodnje meje je pač ni....skušaj dokazat kje piše...ma piše...dobesedno spodnja meja...v tej je keč....živi bili pa vidli kako sebo komisija vlekla ven,
za uspešen pregled komisije potrebuješ tudi soglasje za nabavo podvozja, kjer je navedeno kakšna nadgradnja se bo naredila.

Odg: GCGP

Objavljeno: 19. Januar 2014, 18:57
Napisal/-a mrpresi
ok....ko bo vozilo v garaži pač bo razlaga tipizacije mimo....ta dokument je namreč pavno-tehnični akt in se bere kot tak....tisto :"men se zdi, mogoče bi blo to ali ono"...ne valja....valja samo pravo....vključujoč komisijo in njihovo soglasje za podvozje, ki je tak al tak bz