Odg: Nesreča na dolenjki
Objavljeno: 29. November 2010, 19:26
Pri mojem pisanju sem pozabil omeniti, da je potrebno prižgati meglenke spredaj in zadaj, če jih imamo seveda !
Žagar Boštjan napisal/-a:Spoštovani
Ponavadi se ne oglašam tokrat pa imam občutek da bodo zadeve ušle k rekel, slišal.... Zadeva je bila izrednih razsežnosti v nemogočih razmerah za delo...
Na prvi alarm je bilo na kraj s strani gasilskih enot poslani 12 gasilcev in 3 vozila s strani GBL, PGD Grosuplje z enim vozilom in 3 gasilci (zakaj samo toliko - upravičen razlog) zaradi majhnega števila PGD Grosuplja, ki smo se ga zavedali je bil doaktivrano PGD Šmarje Sap. Na lokacijo je prvo prispelo PGD Šmarje... 4 minute zatem GBL in nekaj minut za tem še Grosuplje. Opreme in ljudi (gasilski del) je bilo dovolj in bilo potrebe po dodatni tehniki. Pod 100% vodstvom in koordinacijo GBL in Reševalne skupaj, je tako 28 gasilcem s skupnimi močmi uspelo v slabi uri izrezati 5 živih - težko poškodovanih oseb, ter dve mrtvi osebi ter pri tem vse razsvetli, požarno zavarovali ter odklopiti vse kar je bilo potrebno. Šočasno so sodelovali pri iznosih, oskrbah, reanimacijah... skratka vsem fantom, ki so delali vse spoštovanje in čast da so delali kar so delali kajti brez njih bi bila kakšna žrtev več in za tem stojim 100% - pokazali so spoštovanja vredno profesionalnost in ohranili mirno kri do konca kljub temu, da so v določenem obdobju rezali in odpirali 4 vozila sočasno.
Zakaj je zadeva uspela ker je prvič v moji zgodovini kljub majhnim napakam, ki so se pokazale skupaj stopilo vse kar je delalo na lokaciji Reševalci Gasilci in Policija. Ne glede na to kaj se govori, kako naslvljajo posameznike, zadeve so tekle pod nadzorom kvalitetno in predvsem hitro. Dobri dve uri po dogodku na lokaciji ni bilo nobenega ponesrečenca več, od skupno 17 poškodvanih + 2mrtvih ostali udeleženci pa so sedeli na busu za LJ... Toliko o tej tematiki vse ostalo bo na analizah predvsem pa še enkrat reševalci, zdravniki in gasilici so tokrat delali z roko vroki eden brez drugega tega ne bi izpeljal in hvala vsem članom za profesionalnost, ki so jo pokazali.
LP
Vodja intervencije
Žagar Boštjan GBL
darko napisal/-a:NAVEDEK DRUGI:
Vsak ve, kaj je njegova naloga
"Vsaka služba v takšnih primerih ve, kaj je njena naloga, policisti zavarujejo kraj nesreče in obveščajo druge službe, reševalci poskrbijo za oskrbo ponesrečencev, gasilci za pomoč pri reševanju iz vozil, upravljavci cest za zaporo cest in čiščenje ... Nekega telesa, ki bi od zgoraj koordiniral delo, v takšnih primerih ni, vsi delajo na podlagi izkušenj in znanja, ki si ga pridobijo na skupnih vajah," je za Žurnal24 pojasnila Maja Adlešič, tiskovna predstavnica PU Ljubljana.
darko