Stran 2 od 5

Odg: Gasilska zaščitna obleka

Objavljeno: 21. Januar 2010, 19:25
Napisal/-a hec
jack1 napisal/-a:
Ico napisal/-a:Morda še to:

o kakšni kolenski in komolčni zaščiti pri Basu lahko samo sanjaš. Jakna je kot kiklca in pri intervencijah, ki niso ravno "zalivanje" strehe od daleč, zelo moteča in nepraktična.

V kroju od damačih proizvajalcev je velik korak naprej naredil vsekakor Prevent in jaz bi se na vašem mestu obrnil nanje. Drugače pa velja načelo, da si pred nakupom od prodajalcev poskušate zrihtat vzorce oblek in se potem odločite.

Naše izkušnje, pri vseh vrstah intervencij, so takšne, da nas je dosedaj zadovoljil Bristol, pri katerem imamo svojo znamko "Zagorje". Malo krajša jakna od originalne, žepi na hlačah, kolenska in komolčna zaščita boljša. Mehanska odpornost na razne poškodbe obleke je večja, kot naprimer od Deve. Sedaj, če bi jih kupovali, bi dodali še kaj. Res pa je, da vsi ti dodatki nekaj stanejo. Se pa splača dati kakšen evrček več, se povrne ! Morda samo omemba števila naših intervencij: lani 94, letos že 10. In zato rabimo kvaliteto materialov, odpornost na poškodbe, udoben kroj ...

Trenutno smo v "evoluciji". Prehajamo iz Nomexa na PBI in zbiramo vzorce. Trenutno imamo Devo Gladiator, Bristol PBI in Rosenbauer Fire Max II PBI. Dobimo še Texport in Devo Tiger Matrix, potem bo padla odločitev. So pa cene, da glava boli !!!!

LP Ico

Z vsem spoštovanjem, zanima me zakaj prehajate na PBI,v čem je tako bistvena razlika razen par sto evrov,kaj so v bistvu prednosti PBI pred na primer modelom ki ga je omenil kolega zgoraj :

http://www.gasilska-oprema.si/images/texport-nomex.jpg

ta model je menda identičen v vsem razen da je zunanji sloj Nomex namesto PBI
Razlike seveda so..... vendar do izraza ne pridejo, če to ni res dnevna uporaba zaščitne obleke. Razlike se izražajo v malenkostih, zato so tudi te obleke različne samo v malenkostih. Tudi z vzdrževanjem ne boš prihranil gore denarja če imaš PBI.... Sam uporabljam oboje Texport nomex in Bristol PBI, pa ni neke baš razlike, ali pa jo ne občutim več :?

Odg: Gasilska zaščitna obleka

Objavljeno: 21. Januar 2010, 21:13
Napisal/-a N.Satler
MartinV napisal/-a:
Ico napisal/-a:Morda še to:

o kakšni kolenski in komolčni zaščiti pri Basu lahko samo sanjaš. Jakna je kot kiklca in pri intervencijah, ki niso ravno "zalivanje" strehe od daleč, zelo moteča in nepraktična.
LP Ico
Pozdravljeni!

Kolikor poznam proizvodni program podjetja Bas, potem lahko trdim, da zgornja trditev ne drži več (že kar nekaj časa).

Lep dan še naprej!


Martin
Potem pa zgleda, da smo v Zasavje dobili stare obleke :? V predelu ramen ni nobenih ojačitev za bolj udobno nošenje IDA, komolčne zaščite tudi ni, na kolenih je pa dvojna plast nomexa ampak to ni omembe vredna zaščita.

Odg: Gasilska zaščitna obleka

Objavljeno: 21. Januar 2010, 23:08
Napisal/-a Ico
MartinV napisal/-a:
Ico napisal/-a:Morda še to:

o kakšni kolenski in komolčni zaščiti pri Basu lahko samo sanjaš. Jakna je kot kiklca in pri intervencijah, ki niso ravno "zalivanje" strehe od daleč, zelo moteča in nepraktična.
LP Ico
Pozdravljeni!

Kolikor poznam proizvodni program podjetja Bas, potem lahko trdim, da zgornja trditev ne drži več (že kar nekaj časa).

Lep dan še naprej!


Martin
Martin, ti verjamem. Ker to, kar smo dobili mi, ni podobno ničemer. Kot sem zapisal, je lani Bas zmagal na natečaju za dobavo oblek, ki jih je GZS kupila s sredstvi od gasilske znamke. Mislim, da je bila cena 350 evrov. Na žalost je bilo na vrsti tudi Zasavje in dobili smo konec leta to, kar smo za to ceno lahko dobili. Pred dvemi leti je zmagal Rosenbauer, še prej...

O direktorju Basa pa samo tole: sredstva opravičijo vse ali drugače povedano: za veliko denarja dobaviš obleke, ki tega imena ne zaslužijo. In kratko smo spet potegnili gasilci. O tehnični komisiji GZS pa ne bi izgubljal besed.


Spet bom napisal...javni razpisi so smrt za gasilce, ker dobiš ravno tisto, kar si ne želiš. In narodna: za malo denarja - malo muzike !

Odg: Gasilska zaščitna obleka

Objavljeno: 21. Januar 2010, 23:40
Napisal/-a hec
Ne bit preveč manekeni.......

Odg: Gasilska zaščitna obleka

Objavljeno: 21. Januar 2010, 23:45
Napisal/-a Ico
jack1 napisal/-a:
Z vsem spoštovanjem, zanima me zakaj prehajate na PBI,v čem je tako bistvena razlika razen par sto evrov,kaj so v bistvu prednosti PBI pred na primer modelom ki ga je omenil kolega zgoraj :

http://www.gasilska-oprema.si/images/texport-nomex.jpg

ta model je menda identičen v vsem razen da je zunanji sloj Nomex namesto PBI
Debato o PBI da - ne smo imeli nekje leta 2007. Moram priznati, da so danes obleke iz nomexa precej bližje PBI-ju, kot takrat. Tudi kroji so neprimerno boljši.

Zgodba o PBI-ju ima v Zagorju dolgo brado. Na kratko: mi imamo že nekaj časa 5 oblek iz PBI-ja, katere smo dobili zastonj. Po odločitvi takratnega vodstva društva pa jih nismo smeli uporabljati (?!). Po zamenjavi vrha vodstva pa smo prišli do možnosti, da zgodbo PBI nadaljujemo. Zakaj ?
Ker hočemo našim operativcem zagotoviti najboljše.
Ker smo menja, da to zaslužimo.
Ker od naše GZ ne moremo pričakovati veliko...že skoraj 2 leti ne...no ja, dobili smo BAS ( 8 kom ). In dali lahkega srca naprej. Morda bo kdo rekel, nehvaležneži....morda.

Meni pa se zdi, da nas nekdo ne spoštuje dosti.

Odg: Gasilska zaščitna obleka

Objavljeno: 22. Januar 2010, 12:07
Napisal/-a b4d
Ico: predvsem v tem da si operativci zaslužijo najboljše se strinjam, če sami ne bomo težili k temu, tudi tisti ki nas opremljajo ne bojo skrbeli za to, z denarnega vidika itak vidijo samo listek z certifikati in standardi, pa ce bi lahko bi nas nekateri nage gnali okrog :)

Odg: Gasilska zaščitna obleka

Objavljeno: 22. Januar 2010, 17:57
Napisal/-a boba
Naj vam pokažejo tiste modre PBI po parih pranjih. Boste presenečeni! Mimogrede a tukaj obstaja cenzura objave člankov?

Odg: Gasilska zaščitna obleka

Objavljeno: 22. Januar 2010, 21:19
Napisal/-a Janez Tratnik
boba napisal/-a:Mimogrede a tukaj obstaja cenzura objave člankov?
V bistvu ne in ja. Če objavljaš kot gost mora moderator podforuma Vozila in opreme objavo požegnat (ali ne). :wink:

Odg: Gasilska zaščitna obleka

Objavljeno: 22. Januar 2010, 21:22
Napisal/-a Ico
boba napisal/-a:Naj vam pokažejo tiste modre PBI po parih pranjih. Boste presenečeni! Mimogrede a tukaj obstaja cenzura objave člankov?
Tudi jaz sem malo skeptičen do pobarvane PBI...

Odg: Gasilska zaščitna obleka

Objavljeno: 23. Januar 2010, 9:32
Napisal/-a boba
"V bistvu ne in ja. Če objavljaš kot gost mora moderator podforuma Vozila in opreme objavo požegnat (ali ne).
Se strinjam.
Pri toliko napisanih firm na forumu ne moti ime Isotemp PBI Matrix :wink: .

Odg: Gasilska zaščitna obleka

Objavljeno: 23. Januar 2010, 16:34
Napisal/-a pepči
To, da Rosenbauer dela odlična vozila in opremo vemo, zanima pa me kako se obnese osebna zaščitna oprema istega proizvajalca v primerjavi z npr. Bristolom in drugimi ...je tudi na samem vrhu :?: . Seveda je tukaj težje priti do primernega odgovora (logično), vendar vseeno.


Lp

Odg: Gasilska zaščitna obleka

Objavljeno: 23. Januar 2010, 22:14
Napisal/-a Ico
Z vzorci, ki jih imamo na razpolago, bi rekel naslednje:
Rosenbauer Fire Max II PBI po mojem ne dosega kvalitete Bristol PBI ali Deve PBI. Res je pa tudi, da je R. precej cenejši od ostalih dveh - cca 400 - 600 €. Malo me moti pri R. tudi kroj, ki je precej bolj "navaden", če se tako izrazim. Pri ostalih dveh so več pozornosti posvetili podrobnostim ( ki pa stanejo ). Da pa ne bo pomote, je R. obleka še vedno dobra in kvalitetna.

Še vedno pa čakamo vzorec Texporta. In ko že ravno pišem o njem, je nekdo napisal, zakaj ne vzamemo Texporta iz Nimexa, saj so obleke iz njega in PBI-ja enakega kroja. Ko sem malo pobrskal po netu, sem opazil, da ima obleka iz Nomexa kompleten hrbet obleke oranžne (!) barve. Verjetno pa bi se dalo zmeniti, da bi imela plavega.

Odg: Gasilska zaščitna obleka

Objavljeno: 24. Januar 2010, 0:47
Napisal/-a stipi
Pei nas v službi uporabljamo obleke Texport Fire Twin PBI, pa lahko rečem samo to, da je ne zamenjam zaradi kroja in ojačitev na kolenih in komolcih.
Enak model obleke vendar Nomex pa uporabljajo fantje iz ZGRS Sežana in so z njimi baje zelo zadovoljni!

NA POMOČ
Stipi

Odg: Gasilska zaščitna obleka

Objavljeno: 24. Januar 2010, 10:58
Napisal/-a Oden
hoj
Jaz sem na lastne oči videl to Texportovo Firetwin obleko v nomex izvedbi. enkrat sem jo videl z celotnim oranžnim hrbtom, drugič pa z hrbtom v barvi obleke. Mislim pa da je med tema oblekama nekaj let razlike ob prihodu iz tovarne v GD. Mogoče je samo stara reklama in da sedaj Texport ne dela več oranžnih hrbtov. To je moje mnenje, kaj več pa naj povedo zastopniki ali pa zadovolni kupci.

lp

Odg: Gasilska zaščitna obleka

Objavljeno: 24. Januar 2010, 12:49
Napisal/-a N.Satler
Dobiš oranžen hrbet kot ga ima npr. zgrs Sežana in pgd Pivka, če se ne motim in v celoti modro kot npr. pgd Nova Gorica, Cerkno,...