Stran 2 od 2
Odg: Svetilke za čelado
Objavljeno: 3. April 2009, 7:02
Napisal/-a Tomkat
Mi imamo pa takšne:

Odg: Svetilke za čelado
Objavljeno: 3. April 2009, 14:52
Napisal/-a Mitja23
A ni takšna, kot je na prejšnji povezavi?
In kako ste zadovoljni z njimi?
Odg: Svetilke za čelado
Objavljeno: 4. April 2009, 13:19
Napisal/-a Tomkat
Mitja23 napisal/-a:A ni takšna, kot je na prejšnji povezavi?
In kako ste zadovoljni z njimi?
Sem malo bolj pogledal letak na tem linku.
Te naše so očitno nekoliko starejši model. Ko bom spet v gasilskem domu bom pogledal točno oznako.
Dejstvo pa je da nimajo drsnega stikala za vklop/izklop, ampak temu služi vrtljiv del na ohišju. Tudi pritrditev na čelado je nekoliko drugačna: samolepilni del z ježkom, ki se prilepi na čelado, potem pa nosilec (možnost nastavljanja naklona lučke) z gumi trakcema za pritrditev svetilke. Le ta se nato z ježkom pritrdi na osnovo, ki je že na čeladi. Tako se lahko svetilka z enostavnim potegom sname z čelade in se z njo posveti točno tja kamor želiš. Tako enostavno se tudi natakne nazaj kjer je bila.
Kako smo zadovoljni? Ni problemov z njimi, razen pač da ob ustrezni uporabi požrejo 4 kose AA baterijskih vložkov.
Hiba je mogoče le to, da je ta vrtljiv del (za nastavitev naklona) včasih malce prerahlo vpet (in potem se lučka vrti na nosilcu kot propeler(malo pretiravam)). Zadevo se hitro reši z enostavnim stiskom neta s kleščami.