Stran 2 od 3
Odg: Potni nalogi
Objavljeno: 14. Junij 2008, 17:42
Napisal/-a Tona
Zanimiva debata. Trdite da potni nalogi niso več obvezni . Dobro . Potem me pa zanima , zakaj me je decembra lani , ko sem imel prometno nesrečo z GVM , policaj najprej vprašal za vozniško , prometno in potni nalog vozila

Odg: Potni nalogi
Objavljeno: 14. Junij 2008, 20:11
Napisal/-a ANDY
Tona napisal/-a:Zanimiva debata. Trdite da potni nalogi niso več obvezni . Dobro . Potem me pa zanima , zakaj me je decembra lani , ko sem imel prometno nesrečo z GVM , policaj najprej vprašal za vozniško , prometno in
potni nalog vozila 
KER ne pozna predpisov

Odg: Potni nalogi
Objavljeno: 14. Junij 2008, 20:38
Napisal/-a Peter
Mislim, da je spodnja BAČOtova objava dovolj merodajna, da ne bo treba stvari na novo odkrivati.
viewtopic.php?p=114224#p114224
Odg: Potni nalogi
Objavljeno: 15. Junij 2008, 13:41
Napisal/-a rfireman
Potni nalog je po zakonu obvezen samo za vozilo z več kot osmimi sedeži

Odg: Potni nalogi
Objavljeno: 15. Junij 2008, 13:43
Napisal/-a rfireman
Tona napisal/-a:Zanimiva debata. Trdite da potni nalogi niso več obvezni . Dobro . Potem me pa zanima , zakaj me je decembra lani , ko sem imel prometno nesrečo z GVM , policaj najprej vprašal za vozniško , prometno in potni nalog vozila

Ker decembra lani je bil v veljavi stari zakon, ki je potne naloge še predvideval

Odg: Potni nalogi
Objavljeno: 15. Junij 2008, 21:59
Napisal/-a Tona
Če to drži kar si napisal potem mi za naš GVM rabimo potni nalog - 8 + 1 sedež .
Odg: Potni nalogi
Objavljeno: 15. Junij 2008, 22:19
Napisal/-a rfireman
Ne, ker šofer se ne šteje

Odg: Potni nalogi
Objavljeno: 16. Junij 2008, 15:54
Napisal/-a DušanB
rfireman:
Potni nalog je po zakonu obvezen samo za vozilo z več kot osmimi sedeži
Rfireman mi lahko prosim pomoga tako, da mi razkriješ skrivnost, kje si to prebral?
Tudi jaz bi želel vedeti malo več!
Odg: Potni nalogi
Objavljeno: 16. Junij 2008, 16:12
Napisal/-a Franci
DušanB napisal/-a:
rfireman:
Potni nalog je po zakonu obvezen samo za vozilo z več kot osmimi sedeži
Rfireman mi lahko prosim pomoga tako, da mi razkriješ skrivnost, kje si to prebral?
Tudi jaz bi želel vedeti malo več!
Poglej njegov profil

Odg: Potni nalogi
Objavljeno: 16. Junij 2008, 18:07
Napisal/-a M-Coki
Knjižica vozila z vsemi potrebnimi podatki je povsem dovolj... nevem zakaj bi izpolnjevali še potne naloge, če jih ne potrebujemo?

Odg: Potni nalogi
Objavljeno: 17. Junij 2008, 0:24
Napisal/-a Nabavni
najlepša hvala vsem, ki ste potrdili oziroma podkrepili trditev, da potni nalog za gasilka vozila ni več potreben, ker ste mi ZELO ZELO polepšali dan / noč.
To kar ste napisali, jaz "trobezlam" na naši zvezi že eno leto. No bom tale uradni list in tele poste natisnil in jih predložil pri naslednjem pregledu društva oziroma mob ugovarjal pri sprejemu pravilnika za ocenjevanje.
še enkrat hvala.
Na pomoč!
Odg: Potni nalogi
Objavljeno: 17. Junij 2008, 8:49
Napisal/-a rfireman
DušanB napisal/-a:rfireman:
Potni nalog je po zakonu obvezen samo za vozilo z več kot osmimi sedeži
Rfireman mi lahko prosim pomoga tako, da mi razkriješ skrivnost, kje si to prebral?
Tudi jaz bi želel vedeti malo več!
Zakon o prevozih v cestnem prometu - ZPCP2, če ga boš iskal na netu moraš paziti da boš našel najnovejšo verzijo.
Dvojka pa zato, ker se zakoni tako hitro spreminjajo, da imamo še mi probleme s tem.
Kakšna dva tedna nazaj sem hotel kaznovati šoferja tovornega vozila, ker ni imel s sabo pogodbe o delu pa me je na mojo srečo sodelavec opozoril, da je spet bila sprememba in tega dokumenta šoferji ne rabijo imeti s seboj

- malo za primer

Odg: Potni nalogi
Objavljeno: 17. Junij 2008, 16:46
Napisal/-a DušanB
Rfireman zahvaljujem se ti za informacijo. Prebral zakon še enkrat in se strinjam s teboj v celoti.
Torej popravljam svojo izjavo:
Potni nalog je obvezen tudi za vožnjo z gasilskimi vozili za – prevoz oseb za lastne potrebe z vozili, ki imajo poleg voznikovega več kot osem sedežev;
Zastavlja pa se mi vprašanje: - kaj če z vozilom, ki ima poleg šoferjevega sedeža več kot osem sedežev, ti pa ne prevažaš nobene osebe?
Pa lep pozdrav Dušan B.
Odg: Potni nalogi
Objavljeno: 19. Junij 2008, 2:02
Napisal/-a franci1
DušanB napisal/-a:.....
Zastavlja pa se mi vprašanje: - kaj če z vozilom, ki ima poleg šoferjevega sedeža več kot osem sedežev, ti pa ne prevažaš nobene osebe?
Pa lep pozdrav Dušan B.
Morda potem rabiš pa izpit za avtobus

Odg: Potni nalogi
Objavljeno: 19. Junij 2008, 22:29
Napisal/-a rfireman
DušanB napisal/-a:Rfireman zahvaljujem se ti za informacijo. Prebral zakon še enkrat in se strinjam s teboj v celoti.
Torej popravljam svojo izjavo:
Potni nalog je obvezen tudi za vožnjo z gasilskimi vozili za – prevoz oseb za lastne potrebe z vozili, ki imajo poleg voznikovega več kot osem sedežev;
Zastavlja pa se mi vprašanje: - kaj če z vozilom, ki ima poleg šoferjevega sedeža več kot osem sedežev, ti pa ne prevažaš nobene osebe?
Pa lep pozdrav Dušan B.
Vseeno rabiš potni nalog, ker voziš vozilo katero ima več kot 8 sedežev.
