Stran 2 od 3
Objavljeno: 21. Oktober 2002, 20:08
Napisal/-a Peter
Aktivnosti v zvezi z povračilom DDV-ja, ki so bile sprožene na tem forumu so razburkale mirne vode slovenskega gasilstva in prebudile kapitana ladje, ki ni pričakoval takšnega viharja.
Preberite si
uradno stališče GZS
Objavljeno: 21. Oktober 2002, 20:27
Napisal/-a mezan
Drago
Ali ti priimek ministra ne pove dosti (ROP). V narekovajih, kdo bo naslednji, ki bo prišel pod roke g. ROP-a.
Drugače pa podpiram Jaka.
Objavljeno: 25. Oktober 2002, 14:26
Napisal/-a Jani
Zanimivo, Drago! Odkar ni več debate o info - dnevu, ja na forumu prisotnih veliko manj gostov! Iz tega sledi, da se tudi na GZS že malo spoznajo na informatiko. Do sedaj sem mislil, da si edini, ali pa vsaj med redkimi, pa vidim, da sem se motil!
lp Jani

Objavljeno: 29. Oktober 2002, 12:44
Napisal/-a Matej B.
Ja ni kaj, jutri pa gre za res. KOt ste navedli bo info-dan 30.oktobra ob 13.uri v Ljubljani. Upam da vas bo veliko. Žal iz našega društva ne bo nikogar pa čeprav imamo 24 let staro cisterno TAM 110.
Upam, da boste dobili odgovor, pričakujem pa tudi kakšno fotko od oldtimerjev

Objavljeno: 29. Oktober 2002, 16:55
Napisal/-a mezan
Matej
Info dan je prestavljen, saj GZS v pismu, ki je objavljen tudi na forumu, drugače pa v gasilcu na 321 strani, obljublja rešitev problema.
Prestavljen pa je, če imam prav za 1 mesec,

če ne bo nikakršnih rezultatov

.
Objavljeno: 29. Oktober 2002, 20:08
Napisal/-a Jaka
Ja Mezan ima prav. Po seji P GZS se bo verjetno vedelo, kakšni so rezultati posvetovanj in razgovorov. Drugače bomo pa šli vprašat. V Ljubljano namreč.

DDV
Objavljeno: 30. Oktober 2002, 0:14
Napisal/-a polo
Mislim, da je potrebno še malo počakati glede " štrajka gasilcev zaradi DDV v Ljubljani". Mogoče pa si bodo gospodje poslanci le premislili in nekako rešili vsaj nekaj pozitivnega v prid gasilcem.
Žalostno je to, da gasilci zbiramo finančna sredstva na prostovoljni bazi, delo opravljamo zastoj, pa še davek moramo plačati, za razliko od ostalih društev, ki še delujejo v naši državi.
GZS je poleg tega potrebno postaviti rok, do kdaj morajo posredovati podatke na finančno ministrstvo, če ne zlepa pa zgrda, če že vsi štrajkajo, zakaj pa nebi še mi (Naj bo Ljubljana enkrat tudi rdeča), mislim da bi se tega shoda udeležila skoraj vsa gasilska društva iz Savinjske doline.
Lp Polo
Re: DDV
Objavljeno: 30. Oktober 2002, 0:51
Napisal/-a Jani
polo napisal/-a:Žalostno je to, da gasilci zbiramo finančna sredstva na prostovoljni bazi, delo opravljamo zastoj, pa še davek moramo plačati, za razliko od ostalih društev, ki še delujejo v naši državi.
Vsa društva v SLO, sredstva in ostale stvari kupujejo z davkom! Če je kako društvo davčni zavezanec, ga seveda šteje kot vstopnega in v primeru velike nabave lahko zahteva povračilo, kot vsak davčni zavezanec. S tem, ko pa je davčni zavezanec, pa plačuje tudi 20% davek na izdane račune. Sedaj mi pa povej, kolikokrat ste v vašem PGD od izdanega računa odvedli DDV?
lp Jani
Objavljeno: 1. November 2002, 11:32
Napisal/-a Drago
Ej fantje ! na forum sem povabil predsedniškega kandidata g. Janeza Drnovška (zna_bt, da pride), glejte, da se boste "kulturno" obnašali
lp DC
Objavljeno: 1. November 2002, 11:37
Napisal/-a Andrej
Drago ali se sedaj ne?
Andrej
Objavljeno: 1. November 2002, 11:40
Napisal/-a Drago
Ma jaaaaaa Andrej, seveda se

samo tako kot marsikaj drugega je tudi kultura stvar "relativnosti"

Objavljeno: 1. November 2002, 11:56
Napisal/-a polo
Bomo videli, če bo res prišel! Če bo prišel bo vse obljubil - zapišite.
Lp polo
Objavljeno: 1. November 2002, 13:45
Napisal/-a Jaka
Dobro bi bilo, če bi se predsednik vlade ali pa vsaj resorni minister vključil v delo foruma

. Pa ne samo pred volitvami.

. Sicer pa so to samo pobožne želje

.
Ali mogoče že kdo ve, kaj se dogaja pri pogajanjih za DDV (če dogovarjanja sploh so)

Objavljeno: 1. November 2002, 17:22
Napisal/-a matjaž
Ej fantje, politika je k...!
LP!
Matjaž
Objavljeno: 1. November 2002, 18:06
Napisal/-a Drago
A je kdo čital v "Ljubljanskem gasilcu" ? Na naslovnici naslov "Protesni zbor preložen, ne pa odpovedan", moram rečt, da se je spoštovani kolega - predsednik GZ Ljubljana, Tone Podobnik zelo potrudil in kar na dveh straneh obravnava problematiko DDV-ja, vendar je "sfalil" pri datumu, ker na forumu (ki ga sicer nikjer ne omenja) nikoli nismo določili nedelje 27. 10. 2002 - kot datum za naš INFO-DAN

vidim, da bo v bodoče še potrebno boljše usklajevanje

(pa sem mislil, da je tukaj na forumu kar nekaj "njegovih"
lp