Vidim, da je v tej temi prisotnih veliko več tistih, ki imajo kritike čez delovno obleko. Ob branju le teh sem tudi sam pomislil, da mora pa res bi obleka lahko imela za svojo ceno(se strinjam, sploh tip A kar nanese) še kakšno uporabno funkcijo več. Ampak mislim, da je resnica nekje vmes. Tudi tisti, ki jo nosi, bi lahko presodil, da jo morda lahko kdaj uporabi ne samo za guljenje riti in komolcev, kot je bilo napisano. Ja, tudi na intervenciji!

In to, da se svetiš kot novoletna jelka, ni popolnoma nič narobe, ima korist. Tako kot pri zaščitnih oblekah, ki se v primerjavi z delovno svetijo, da se dan naredi.
Sam sem jo letos uporabil že dvakrat pri iskanju pogrešane osebe, pa mi nobeden ne more reči, da to ni intervencija. Ravno tako sem dobil poziv, kot za druge nesreče. In na primeru nedavne iskalne akcije vam moram povedati, da je za te namene idealna. Ko sem že nameraval v gasilski dom, sem pomislil, da morda pa mi v pričakovanju nočnega pohoda po gozdu ni ravno treba obleči težke in robustne zaščitne obleke - in že sem bil v delovni obleki, ki jo imam doma, počakal sem pred hišo in GV-1 me je po predhodnem dogovoru pobral sproti na poti na zbirno mesto. Iskali smo ponoči, torej je dobro, da se svetimo ne samo zato, ker je december

, temperatura je bila okoli ničle, zato sem spel hlače in jakno v ledvenem delu, podlogo oz. "mačka" pa sem tako ali tako že po prvih hladnejših letošnih jesenskih dneh spel v jakno in jo obesil nazaj v omaro(spomladi pa jo bom seveda snel). Ni me zeblo - sploh po dveh minutah preiskovanja dalje. Pri iskanju sem dobil v uporabo radijsko postajo in čeprav predtem nisem verjel, da zanka nad desnim žepom res lahko funkcionira z obešeno težko postajo, sem se sedaj lahko prepričal, da je zelo uporabna, postaja se nosi perfektno. In mimogrede: nazadnje, ko smo imeli vajo na primeru požara, me je na moji zaščitni obleki motil ravno nepraktičen žep za postajo. Res je, da je obleka starejšega datuma z manj žepi, zankami, itd...
Aktivirani smo bili iz treh društev. Bilo nas je cca. 30 če ne več in ker se poznamo med seboj, lahko trdim, da od teh jih 20 sigurno ima že novo delovno obleko pri sebi doma. Zanimivo - bil sem edini v njej! Resnično se poraja vprašanje, zakaj delovna obleka ni poimenovana raje kar tekmovalna obleka in zakaj nobeden ne pomisli, da bi jo oblekel še za kaj drugega namesto še dražjih zaščitnih oblek, ki jih je bolj škoda uničevati v trnju in grmičevju poleg tega, da si v njih za nameček še manj spreten za hojo ter se v njej hitreje utrudiš na dolgi rok. Morda je tudi izvoz hitrejši, če se ni potrebno dvakrat oblačiti?

In res me zanima, koliko vseh vas/nas tistih, ki imamo to obleko, pred prvo uporabo sname "mačka" in ga skupaj s kapo za vedno vrže v omaro. Sam sem nakup nove del. obleke(pred tem sem imel staro ponošeno, ki ni bila moja) v društvu opravičil s tem, da jo nosim veliko in za več potreb. In bi lahko rekel, da 3/4 vložka se je v slabih 10 mesecih že povrnilo(še najmanj za tekmovanja!), uporabil pa sem že vse njene funkcionalnosti, ki pridejo zelo prav - s kapo vred. Tudi poškodoval sem jo že malenkost vmes(trnje).
Da povzamem: gasilec mora znati izkoristiti svojo opremo. Zgornji roman nakazuje smeli razmislek za vsakega nosilca delovne obleke.
