Veliko elektrike v mali škatli

Podforum v katerem se učimo vsi, tako sestavljalec kot reševalec. Znanja ni nikoli dovolj. Obstaja pregovor, ki še posebej velja za nas gasilce: Kjer neznanje se šopiri, tam hudič se ne umiri.
Pravila foruma
Pravila podforuma »UČIMO SE NA ABC«

- odgovarjate tako, da napišete samo črko pred odgovorom za katerega menite, da je pravilen
- praviloma je samo eden odgovor pravilen, če jih je več ali je potrebno kako drugače napisat odgovor, sestavljalec to tudi posebej napiše
- komentiranje odgovorov ni dovoljeno dokler sestavljavec ne poda pravilnega odgovora
- odgovarjajte »z glave« in šele potem iščite po literaturi, kajti le tako boste preverili svoje znanje
Uporabniški avatar
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004
Prispevkov: 8311
Pridružen: 8. November 2002, 20:59
Kraj: Malečnik
Kontakt:

Veliko elektrike v mali škatli

Odgovor Napisal/-a Oskar »

Najpogostejši dejavnik za nastanek požara ob trku vozila je električni tok. Zato je potrebno zagotoviti odklop, oziroma prekinitev električnega toka. Hkrati s prekinitvijo toka deaktiviramo varnostne naprave v vozilu.

Akumulatorje je najvarneje odklopiti tako da:

a. hitro s škarjami presekamo kable na pozitivnem polu
b. hitro s škarjami presekamo kable pri negativnem polu
c. snamemo klemo na pozitivnem polu
d. snamemo klemo na negativnem polu
e. snamemo klemi na obeh polih in ju staknemo
f. s kovinskim orodjem se dotaknemo obeh polov tako da pregorijo vse varovalke
Priponke
rocno_orodje-6.jpg
img_0370.jpg
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabniški avatar
Glažar
Prispevkov: 104
Pridružen: 29. November 2004, 23:22
Kraj: Rimske toplice

Odg: Veliko elektrike v mali škatli

Odgovor Napisal/-a Glažar »

"e"
lp.
"Boljš prvi na vasi, kot drugi v mestu"
Uporabniški avatar
BAČO
moderator
moderator
Prispevkov: 2090
Pridružen: 5. Maj 2005, 12:19
Kraj: Dol pri Hrastniku
Kontakt:

Odg: Veliko elektrike v mali škatli

Odgovor Napisal/-a BAČO »

" E "

LP BAČO :D
Urban ROMIH
PGD Dol pri Hrastniku
NA POMOČ !!!
Uporabniški avatar
gasilec dejan
Prispevkov: 265
Pridružen: 4. Junij 2005, 22:20
Kraj: Pobrežje-Malečnik
Kontakt:

Odg: Veliko elektrike v mali škatli

Odgovor Napisal/-a gasilec dejan »

Odgovor: E
Lep pozdrav Dejan
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
MICKA
Prispevkov: 1928
Pridružen: 31. December 2002, 16:25
Kraj: Slovenski Javornik
Kontakt:

Odg: Veliko elektrike v mali škatli

Odgovor Napisal/-a MICKA »

najprej "C"
Zadnjič spremenil MICKA, dne 25. Januar 2009, 21:36, skupaj popravljeno 1 krat.
Polovično znanje je nevarnejše od neznanja (bolivijski)

V vsem imenitno bi uspeli, če dvakrat bi lahko začeli (Johann W. Goethe)
Uporabniški avatar
S.A.M.
Prispevkov: 74
Pridružen: 3. Junij 2006, 21:07
GE: PGD Zagorje - mesto
Kraj: Zagorje ob Savi
Kontakt:

Odg: Veliko elektrike v mali škatli

Odgovor Napisal/-a S.A.M. »

"E"

Lp S.A.M.
Uporabniški avatar
mihamasle
Prispevkov: 102
Pridružen: 5. Oktober 2006, 18:29
Kraj: PGD Ivančna Gorica

Odg: Veliko elektrike v mali škatli

Odgovor Napisal/-a mihamasle »

odg. "E"
Uporabniški avatar
_strojnik_
Prispevkov: 421
Pridružen: 4. Marec 2007, 21:17
Kontakt:

Odg: Veliko elektrike v mali škatli

Odgovor Napisal/-a _strojnik_ »

E :wink:
SLOVENSKO JE BITI GASILEC !!!
Uporabniški avatar
ANDY
Prispevkov: 1512
Pridružen: 7. November 2004, 18:34
Kraj: RAČE pri Mariboru

Odg: Veliko elektrike v mali škatli

Odgovor Napisal/-a ANDY »

--C--
"Prehitevajte brez skrbi, saj vas bom izrezal iz pločevine. Vaš gasilec."

(\__/)
(='.'=)
(")_(")
ANDY
070 342 571
MarkoŠ
Prispevkov: 1349
Pridružen: 9. April 2005, 16:55
Kraj: Boh. Bistrica
Kontakt:

Odg: Veliko elektrike v mali škatli

Odgovor Napisal/-a MarkoŠ »

A
Uporabniški avatar
jest_
Prispevkov: 117
Pridružen: 27. April 2007, 13:11
GE: Podblica
Kraj: okolica Kranja

Odg: Veliko elektrike v mali škatli

Odgovor Napisal/-a jest_ »

Odgovor E.
rok č
Prispevkov: 279
Pridružen: 16. Oktober 2006, 18:17
Kraj: Tam kjer se Pohorje vidi

Odg: Veliko elektrike v mali škatli

Odgovor Napisal/-a rok č »

E
Uporabniški avatar
MojcaNMP
Prispevkov: 84
Pridružen: 12. Marec 2008, 21:34
Kraj: GE Ptuj

Odg: Veliko elektrike v mali škatli

Odgovor Napisal/-a MojcaNMP »

Odgovor E.

Lep pozdrav!
Zavedajmo se, da se občutka, da si nekomu pomagal ali celo rešil življenje, ne da kupiti in ne da pozabiti!
Uporabniški avatar
Bedrač
Prispevkov: 334
Pridružen: 1. September 2007, 17:11
Kraj: GE Ptuj

Odg: Veliko elektrike v mali škatli

Odgovor Napisal/-a Bedrač »

odgovor E
LP!
Slika
Za ogenj nikoli ne reci hvala!
zlatko
Prispevkov: 49
Pridružen: 25. Junij 2008, 19:26
Kraj: Kropa

Odg: Veliko elektrike v mali škatli

Odgovor Napisal/-a zlatko »

odgovor "E"

LP Zlatko
Markovic Zlatko
PGD KROPA
Odgovori