ZARE, ZARE DMR, ZARE +, PMR

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.
Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj
polo98

Re: ZARE, ZARE DMR, ZARE +, PMR

Odgovor Napisal/-a polo98 »

Enkrat se moreva dobit, pa bo mnenje o meni drugačno :wink:
P.s. nisem bil samo na eni intervenciji, pa če prav nisem gasilec.
Tazadnje sem enimu haškoti rešil življenje, ker gasilci niso vedeli kod ni kam... Komunikačija je šla preko simplexsa.
Da so se izgubili je bil pa kriv prijavitel v podobnem stanju kot njegov kolega. K sreči poznam teren.
Uporabniški avatar
gubina
Kraj: LJ-okolica

Odgovor Napisal/-a gubina »

Torej si prisluškovalec in se sam pojaviš na intervenciji.
Ali si v taki službi, da si na mestu intervencije.
Vsakdo se lahko izgubi, tudi na domačem terenu, ker domači teren ne pomeni samo domačo vas ampak celotno območje delovanja društva, torej sektor in zvezo, v kateri deluje.
Lahko gre društvo pomagat tudi izven domačega terena.
In že sam si povedal da je prijavitelj kriv za napačno lokacijo gasilske enote ali reševalcev, torej komunikacija ni vzrok.
Ne postavljam mnenja o tebi osebno...postavljam ga na podlagi tvojih pisanj, oziroma si mnenje o sebi ustvarjaš sam s svojim pisanjem.
Če si na nek način na intervenciji še ni rečeno, da veš kaj in kako glede uporabe zvez.
Že pred časom sem tule napisal ali pa kje drugje , da se komunicira na intervenciji po potrebi ne pa kr vsevprek.
Ko imaš polne roke dela uporabiš radijsko postajo ko jo pač res rabiš.

Evo nedelja pa imam cajt tipkat...
di-du-di-du
vselic

Odgovor Napisal/-a vselic »

Dragi gasilci in gasilke, zgornjih par objav je razlog, zakaj je treba čim prej na DMR:
- kaj koga briga preko česa se dela, če sploh ni pristojen. Prometa na ZARE ni toliko, da ne bi mogel potekati preko repetitorjev, ampak to je stvar skrbnika sistema. V digitalu so možnosti skoraj neomejene.
- obvezna enkripcija, da se Polo in podobni ne pojavijo na kraju pred vami in stvari jemljejo v svoje roke. Verjemite, marsikoga bo to strašno bolelo, ko ne bo več moč poslušati... včasih policija, zdaj pa revežem ostaja še samo zare, skrajni ukrepi so jokanje po forumih :)
- v tujini je praska že zdavnaj v digitalni komunikaciji. Tudi to je gasilerija, poleg uporabnih in lepih avtov, gasilskih domov in usposobljenih članov, manjka konkretna komunikacija, ki nikoli ne zataji. Analog simplex je preživata zadeva iz pred par desetletij.
- tretjič, pijača ni igrača, alkohol je hudič :)
vselic

;)
Zadnjič spremenil vselic, dne 22. November 2021, 11:42, skupaj popravljeno 1 krat.
polo98

vselic, ta tvoj post si shrani in ga preberi čez 10+ let, če te ne bo alko prehitel, kot navajaš.
polo98

gubina napisal/-a: 21. November 2021, 14:23 Torej si prisluškovalec in se sam pojaviš na intervenciji.
Nekako piše, da sem dolžan...
http://www.hamradio.si/index.php?option ... &Itemid=47
Uporabniški avatar
gubina

polo98 napisal/-a: 22. November 2021, 8:12
gubina napisal/-a: 21. November 2021, 14:23 Torej si prisluškovalec in se sam pojaviš na intervenciji.
Nekako piše, da sem dolžan...
http://www.hamradio.si/index.php?option ... &Itemid=47
Jao res.... #-o
Sej ne vem no kaj bi napisal na tole.
Potemtakem kakor ti razumeš tale kodeks ARON se lahko vsak radioamater kr pojavi na neki intervenciji.
Če že poslušaš frekvence ni še rečeno , da lahko odideš in se fizično pojaviš na mestu intervencije.
In daj si še enkrat podrobno preberi o tem kodeksu...predvsem začetek !!!
di-du-di-du
polo98

Nisem jaz spisal tega. Naj ti na ZRS pojasnijo zakaj in kako. Če pač ne razumeš, ne morem pomagat.
Uporabniški avatar
gubina

polo98 napisal/-a: 22. November 2021, 16:23 Nisem jaz spisal tega. Naj ti na ZRS pojasnijo zakaj in kako. Če pač ne razumeš, ne morem pomagat.
Prfektno razumem kaj so napisali in se tega tudi držim.

Ker pametnejši odneha, bom jaz odnehal.
di-du-di-du
polo98

Odneham tudi jaz.
vselic

Gubina, pusti ga raje, saj z vsakim dodatnim komentarjem dokazuje kako nizko se lahko spusti. Da opravičuješ kodeks ARON s takšnimi bedarijami, je res patetično, očitno tudi ham spirita ne razume. Škoda je, ker se meče slaba luč na radioamaterstvo, ki kot hobi ne bi smel imeti veze z gasilerijo oz. njihovo komunikacijo, oz. vsaj ne na tak način, kot je opaziti tukaj. Obstajajo pa seveda radioamaterji, ki so za gasilstvo naredili veliko na področju telekomunikacij oz. celo prihajajo iz tega področja - ne samo po strani hobija, temveč tudi po profesionalni strani.

Sočustvujem tudi z gasilci na tem območju. Zadnje kar si lahko želiš je, da ti nekdo drug uletava na intervencijo, ne da bi sploh bil usposobljen in to samo zato, ker ti prisluškuje na vezah in ker sploh ne razume arona, na koncu se pa še hvali po forumih, kakšen car je.

Alcohol is hell of a drug
Odgovori