Bom še jaz dodal svojo skodelico ... Nekateri veste kje delam in veste, da lahko povem izkušnje iz obeh zornih kotov...
Kar se mene tiče je sistem prvih posredovalcev (skladno s pravilnikom NMP 2015) v teoriji dobro zastavljen. V praksi pa se žal izvaja v raznih različicah (če sploh se).
V glavnem ...
Našli ste 749 zadetkov
- 2. Junij 2018, 22:01
- Forum: Organizacijske in pravne zadeve
- Tema: AED gasilci
- Odgovori: 56
- Ogledi: 37779
- 30. Marec 2018, 9:57
- Forum: Izobraževanje
- Tema: PREVOZI NA IZOBRAŽEVANJE
- Odgovori: 0
- Ogledi: 6993
PREVOZI NA IZOBRAŽEVANJE
Pozdravljeni.
Zanima me, če smo pripravljeni, da bi se v tej temi dogovarjali za prevoze na izobraževanja (Ig, Pekre, Sežana ...). Škoda, da bi se vozili vsak za sebe (sploh če je iz posameznega društva samo eden tečajnik).
Torej:
Iščem prevoz za 1. osebo do IGA.
DATUM: 3.4.2018
Tečaj: GNPA 30 ...
Zanima me, če smo pripravljeni, da bi se v tej temi dogovarjali za prevoze na izobraževanja (Ig, Pekre, Sežana ...). Škoda, da bi se vozili vsak za sebe (sploh če je iz posameznega društva samo eden tečajnik).
Torej:
Iščem prevoz za 1. osebo do IGA.
DATUM: 3.4.2018
Tečaj: GNPA 30 ...
- 1. Marec 2018, 0:27
- Forum: Vozila in oprema
- Tema: GVC 24/50
- Odgovori: 33
- Ogledi: 18703
Odg: GVC 24/50
Predlagam
- da raje kupite AC 24/XX, ker imate manj omejitev s strani tipizacije
- kupite avtomatski menjalnik (argument, da bosta oba avta enaka je brezveze. Pri avtomatiku nimaš kaj zaj... in še bolje je za tiste voznike, ki vozijo tovornjak samo pri gasilcih)
- vozilo z 5000 l ali več vode ima ...
- da raje kupite AC 24/XX, ker imate manj omejitev s strani tipizacije
- kupite avtomatski menjalnik (argument, da bosta oba avta enaka je brezveze. Pri avtomatiku nimaš kaj zaj... in še bolje je za tiste voznike, ki vozijo tovornjak samo pri gasilcih)
- vozilo z 5000 l ali več vode ima ...
- 13. Junij 2017, 9:44
- Forum: Gašenje
- Tema: Požar Ekoplastkom
- Odgovori: 2
- Ogledi: 15532
Odg: Požar Ekoplastkom
Zakaj - ker je nekdanje mizarstvo ali kaj te je zmotilo? 
- 11. Marec 2017, 15:52
- Forum: Ostalo
- Tema: GASILCI - prvi posredovalci
- Odgovori: 95
- Ogledi: 86160
Odg: GASILCI - prvi posredovalci
Kar lahko v službi počneš lahko tudi pri gasilcih. NaCl itak ni zdravilo
. Paziti je pa treba da ne greš čez svoje kompetence.
- 11. Marec 2017, 7:14
- Forum: Ostalo
- Tema: GASILCI - prvi posredovalci
- Odgovori: 95
- Ogledi: 86160
Odg: GASILCI - prvi posredovalci
Kaj pa imaš v mislih? Snemanje EKGja, nastavljanje IV poti? ....
- 29. December 2016, 17:08
- Forum: Izobraževanje
- Tema: Zanima me ...
- Odgovori: 979
- Ogledi: 433636
Odg: Zanima me ...
Član gasilske organizacije je lahko vsakdo.
Operativni gasilec- torej udeležba na izobraževanjih in kasneje na intervencijah - je pa potrebno opraviti zdravniški pregled. Če ga opraviš navkljub gluhemu ušesu ali slepemu očesu si lahko operativni gasilec. Preprosto.
Presojo kdo opravi zdravniški ...
Operativni gasilec- torej udeležba na izobraževanjih in kasneje na intervencijah - je pa potrebno opraviti zdravniški pregled. Če ga opraviš navkljub gluhemu ušesu ali slepemu očesu si lahko operativni gasilec. Preprosto.
Presojo kdo opravi zdravniški ...
- 7. Oktober 2016, 12:34
- Forum: Ostalo
- Tema: Predstavitev gasilcev v medijih
- Odgovori: 1020
- Ogledi: 370122
Odg: Predstavitev gasilcev v medijih
RTVSLO 1. radjiski program - oddaja "prvi na obisku".
http://4d.rtvslo.si/arhiv/prvi-na-obisku/174430137
Reportaža z IGA - so nas zmotili med izobraževanjem....
http://4d.rtvslo.si/arhiv/prvi-na-obisku/174430137
Reportaža z IGA - so nas zmotili med izobraževanjem....
- 5. September 2016, 10:00
- Forum: Organizacijske in pravne zadeve
- Tema: Spremembe Zakona o gasilstvu 2016
- Odgovori: 19
- Ogledi: 34826
Odg: Spremembe Zakona o gasilstvu 2016
Mah daj no.
V razpisu 2015 je pisalo, da se ne izvajajo "gč in vgč" do spremembe zakonodaje.
V razpisu 2016 sploh ni nič omenjeno v zvezi s tem.
Torej, kdaj bo ta neumnost mimo? Kandidati pač nismo krivi za hiperprodukcijo domnevno slabih kadrov prejšnjih let.
V razpisu 2015 je pisalo, da se ne izvajajo "gč in vgč" do spremembe zakonodaje.
V razpisu 2016 sploh ni nič omenjeno v zvezi s tem.
Torej, kdaj bo ta neumnost mimo? Kandidati pač nismo krivi za hiperprodukcijo domnevno slabih kadrov prejšnjih let.
- 4. September 2016, 22:32
- Forum: Organizacijske in pravne zadeve
- Tema: Spremembe Zakona o gasilstvu 2016
- Odgovori: 19
- Ogledi: 34826
Odg: Spremembe Zakona o gasilstvu 2016
Kaj je zdaj s tem?
Gč in Vgč izobraževanja stojijo zaradi tega...
Ali je predvidena kakšna dramatična sprememba?
Gč in Vgč izobraževanja stojijo zaradi tega...
Ali je predvidena kakšna dramatična sprememba?
- 2. Maj 2016, 19:55
- Forum: Ostalo
- Tema: GASILCI & PUŠKE
- Odgovori: 3
- Ogledi: 4820
Odg: GASILCI & PUŠKE
Sedaj se je na gasilec.net zadeva umirila - ampak nekaj časa pa so bila obvestila na prvi strani večji del samo za strelske zadeve.
Moteče - zelo. Dobil sem občutek, da nas vojska želi zmotivirati, da bi v vsakem gasilskem društvu ustanovili še "strelsko komisijo"
Moteče - zelo. Dobil sem občutek, da nas vojska želi zmotivirati, da bi v vsakem gasilskem društvu ustanovili še "strelsko komisijo"
- 2. Maj 2016, 19:50
- Forum: Organizacijske in pravne zadeve
- Tema: Izvajanje pravilnika o službi nujne medicinske pomoči
- Odgovori: 7
- Ogledi: 11133
Odg: Izvajanje pravilnika o službi nujne medicinske pomoči
Vlogo pošlješ na pristojno upravno enoto. To storite čimprej. Če bo UE zadevo "požegnala", potem je OK. Če se bi slučajno zakompliciralo, pa se ubere plan B - kontaktirate najbližjo reševalno postajo oz. ustanovo, ki na vašem področju skrbi za izvajanje nujne medicinske pomoči.
Ampak še enkrat ...
Ampak še enkrat ...
- 26. April 2016, 22:37
- Forum: Organizacijske in pravne zadeve
- Tema: Izvajanje pravilnika o službi nujne medicinske pomoči
- Odgovori: 7
- Ogledi: 11133
Odg: Izvajanje pravilnika o službi nujne medicinske pomoči
V Sloveniji nismo srečni, če zadev ne zakompliciramo.
Neka normalna gasilska veselica spada v kategorijo "Nezahtevni dogodek tipa B". Pika. Vse ostale interpretacije so plod pretiravanja in nabiranja € določenim akterjem v celotni zgodbi.
Če predstavlja vaška gasilska veselica takšno tveganje, da ...
Neka normalna gasilska veselica spada v kategorijo "Nezahtevni dogodek tipa B". Pika. Vse ostale interpretacije so plod pretiravanja in nabiranja € določenim akterjem v celotni zgodbi.
Če predstavlja vaška gasilska veselica takšno tveganje, da ...
- 18. Februar 2016, 0:13
- Forum: Izobraževanje
- Tema: Test prva pomoč
- Odgovori: 6
- Ogledi: 8926
Odg: Test prva pomoč
Slovenska zadeva ni v skladu s smernicami oskrbe poškodovanega v predbolnišničnem okolju (ITLS).
Oni tuj link je pa fantastična stvar....
Oni tuj link je pa fantastična stvar....
- 1. November 2015, 0:39
- Forum: Izobraževanje
- Tema: Zanima me ...
- Odgovori: 979
- Ogledi: 433636
Odg: Zanima me ...
Pozdravljeni.
Zanima me postopanje v primeru preklica intervencije - Reco najprej alarmira gasilsko enoto. Čez npr. 5 minut se ugotovi, da ukrepanje aktiviranih gasilcev ni potrebno.
Kako je s tem "by the book"? Ali se preklicana intervencija ustavi na zahtevo operaterja ReCo ali odločitev o tem ...
Zanima me postopanje v primeru preklica intervencije - Reco najprej alarmira gasilsko enoto. Čez npr. 5 minut se ugotovi, da ukrepanje aktiviranih gasilcev ni potrebno.
Kako je s tem "by the book"? Ali se preklicana intervencija ustavi na zahtevo operaterja ReCo ali odločitev o tem ...