100 let gasilstva na Blejski Dobravi

Datum 11.6.2008 17:31:01 | Kategorija: Slovenija

Praznovanje se je pričelo v petek, 6.junija. Slavnostno sejo smo pričeli s kulturnim programom, ki so ga pripravili učenci podružnične šole na Blejski Dobravi, sledil je slavnostni govor predsednika društva Boštjana Stoparja ter predstavnikov gasilske in lokalne oblasti.
Župan Občine Jesenice Tomaž Tom Mencinger je čestital društvu ob praznovanju in pohvalil dobro delo društva. Predstavnik Gasilske zveza Slovenije pa je poudaril pomembnost prostovoljnega dela v današnjem svetu, ki ga gasilci z veseljem in požrtvovalno opravljamo.  Podelili smo priznanja mladim gasilcem domačega društva, ki so uspešno prikazali svoje znanje pri pridobivanju preventivnih značk »Preprečujmo požare«: bronasto značko je pridobilo 13 mladih gasilcev, ter srebrno in zlato po 9. Podelili smo tudi medalje za dosežke mladih gasilcev na Orientacijskem pohodu GZ Jesenice, ki je bil 19.4.2008 na Jesenicah in pokal za odlično 3. mesto na regijskem tekmovanju gasilske mladine, ki je bilo 9.5.2008 v Naklem. Z uvrstitvijo na 3. mesto so se mladinci PGD Blejska Dobrava uvrstili na državno tekmovanju, ki je bilo 17.5.2008 v Ravnah na Koroškem, kjer so med najboljšimi ekipami Slovenije zasedli 31. mesto, mesto v sredini razvrstitve. Podelili smo tudi plakete gasilskim veteranom in značke za dolgoletno delo v gasilstvu.

Sklepni del praznovanja pa bo v soboto, 14. junija, ki se bo pričel ob 16. uri s slavnostno parado.