Gasilski memorial Boruta Lebarja

Datum 9.6.2004 7:50:10 | Kategorija: Svet

vir:večer

Gasilsko društvo Matke je tudi letos organiziralo memorialno gasilsko tekmovanje v spomin na svojega zelo aktivnega nekdanjega člana Boruta Lebarja, ki se je tragično ponesrečil na delovnem mestu pred 13 leti. To tekmovanje je bilo letos tudi prvo, ki je bilo organizirano v Gasilski zvezi Prebold. V športnem centru Matke se je ta dan zbralo 14 moških in 5 ženskih gasilskih desetin, ki so prišle tudi iz žalske gasilske zveze in od drugod. Desetine so se pomerile v hitrostni suhi vaji - tridelnem napadu. Najuspešnejša pri moških je bila članska desetina Braslovče 1., ki je vajo izvedla v času 44,94 sekunde in skupaj s petimi kazenskimi točkami zbrala 950,06 točke. Na drugo mesto se je uvrstila desetina iz Letuša, tretja pa je bila domača ekipa Matke. Pri ženskih desetinah so bile najboljše članice iz Andraža. Vajo so opravile v času 58,61 sekunde, in to brez napake, ter končale tekmovanje z 941,39 točke. Na drugo mesto so se uvrstile članice PGD Groblja, tretje pa so bile članice PGD Kaplja vas.Predsednik Gasilskega društva Matke Franci Pražnikar, ki je na kratko predstavil lik Boruta Lebarja, ki bi bil prav na dan tekmovanja star 35 let. Pokale sta zmagovalnim desetinam v obeh kategorijah podelila starša Boruta Lebarja, Jožica in Ivan Lebar, gasilska delegacija pa je na njegov grob odnesla šopek rož.(Darko Naraglav)