Kot ob tem danes poroča hrvaški Večernji list, je težave imelo tudi letalo, ki naj bi na Dunaj dostavilo rezervne dele za poškodovani motor. Tudi slednje je bilo tako prisiljeno zasilno pristati.
Zasilno je moralo pristati tudi letalo z rezervnimi deli
Letalo tipa ATR42, ki je letelo na relaciji Zagreb - Dunaj, je moralo zaradi požara na motorju zasilno pristati na dunajskem letališču, kar je povzročilo precejšnjo zaskrbljenost med potniki. Nato je proti Dunaju poletelo še drugo letalo z rezervnimi deli, vendar je zaradi težav med letom tudi to moralo zasilno pristati.
Varnost letal Croatia Airlines naj bi bila nad povprečjem
Novico o dveh zasilnih pristankih je že potrdila tudi tiskovna predstavnica CA Ksenija Žlof in pojasnila, da gre za pogoste napake, ki pa jih odpravljajo rutinsko. Pojasnila je še, da je sicer varnost letal družbe CA nad svetovnim povprečjem.
Letali bodo v kratkem zamenjali
Kot navaja Večernji list, namerava CA v kratkem prav dve letali omenjenega tipa zamenjati z kanadskima bombardieroma. V ponedeljek je tako na letališče v Splitu prispel prvi bombardier dash 8-Q400. Gre za eno najsodobnejših turbopropelerskih letal s 76 sedeži, s kakršnimi bo CA zamenjala floto za kratke polete.
Dash 8-Q400 je turbopropelersko letalo, ki doseže hitrost do 667 kilometrov na uro, kar je le 55 kilometrov na uro manj kot so hitrosti reaktivnih letal, pri tem pa troši veliko manj goriva kot reaktivci. Največji dolet je okoli 2000 kilometrov, zaradi česar je letalo optimalno za regionalne polete.
"Z letali dash 8-Q400 želimo dodatno prispevati k razvoju hrvaškega turizma in verjamemo, da bo dodatna ponudba v korist in zadovoljstvo vseh naših potnikov," je na ponedeljkovi slovesnosti v Splitu dejal glavni direktor Croatia Airlines Ivan Mišetić.