Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Slovenska faušija

Ta podforum je namenjen vsem, ki verjamejo, da poleg gasilstva obstaja še kakšna druga reč na svetu. V njem bodo teme, ki nimajo neposredne povezave z gasilstvom, vendar bi jih radi predebatirali v skupnosti našega foruma.

Moderator: Rafter

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava TISTO1 » 6. junij 2006, 18:23

PGD ANDRAZ si zasluzi nov GVC, vendar kolikor jaz vem je problem kategorizacija drustev!
PGD ANDRAZ je drustvo 1. kategorije, kar vsi vemo kaj pomeni!
Glede na delo ki ga opravljajo v operativi in za tekmovanja, si zasluzijo 10 kategorijo!

Upam da bo Davidu Krku uspelo prepricat zupana, da bo financno podpru nakup GVC-ja ki ga drustva ki delujejo dalec od sosednjih drustev mocno potrebujejo!

kar pa ne velja za PDG Vrbje, ki imajo v neposrednji blizini (500m) gasilsko drustvo 4. kategorije!
pa lep pozdrav!
TISTO1

Objave: 18
Registriran: 26. maj 2006, 9:36

Objava David Krk » 7. junij 2006, 8:41

Odgovori na vaše pisanje:

- po vseh investicijah, ki smo jih skupaj speljali v GPO Polzela v zadnjih letih ( jih ni malo ) je na vrsti tudi zamenjava našega GVC ja. Sprejela se je odločitev o nabavi rabljenega vozila in njegovi obnovi( PGD TRATA ). Investicija se bo zaključila v letu 2007, delež sredstev PGD Andraž pa bo 30 %.

- glede kategorizacije je pač tako, da ta predpisuje minimalno opremljenost in je samo stvar dogovorov in ustrezne predstavitve za nekaj več. Je pa res, da je dober argument naša oddaljenost in razgibanost terena, ki ga pokriva naše društvo in naše dobro delo v preteklosti.

- ko nam bo uspelo ne bo samo meni ampak celotnemu PGD Andraž, GPO Polzela in nenazadnje tudi Občini Polzela. Ocenjujemo, da bo predvidena zamenjava v našem voznem parku vsaj 10 let.

- veseli me, da ste opazili našo prizadevnost po boljši usposabljenosti naših operativcev, kar nam je osnovni cilj.

- glede tekmovanj pa je res, da kar nekaj časa namenimo tudi pripravam za njih vendar nikoli na račun operative - še vedno smo opravili vse vaje in usposabljanja, ki smo si jih zadali ( jih ni malo )

- glede PGD Vrbje - o njih imam samo eno mnenje - KAPO DOL

Pa lep pozdrav vsem skupaj.

Hvala za lepe želje
David Krk

Objava Denis » 7. junij 2006, 23:01

TISTO1 je napisal:PGD ANDRAZ si zasluzi nov GVC, vendar kolikor jaz vem je problem kategorizacija drustev!
PGD ANDRAZ je drustvo 1. kategorije, kar vsi vemo kaj pomeni!
Glede na delo ki ga opravljajo v operativi in za tekmovanja, si zasluzijo 10 kategorijo!

Upam da bo Davidu Krku uspelo prepricat zupana, da bo financno podpru nakup GVC-ja ki ga drustva ki delujejo dalec od sosednjih drustev mocno potrebujejo!

kar pa ne velja za PDG Vrbje, ki imajo v neposrednji blizini (500m) gasilsko drustvo 4. kategorije!
pa lep pozdrav!

Jah pa se je začelo a ne :) Jst se takim provokacijam samo še smejim res se mi ne da več ubadat s tem.

P.S. Čisto mimo grede ni 500m :)
Ta hudi PGD VRBJE.
Uporabnikova podoba
Denis

Objave: 885
Registriran: 11. avgust 2003, 1:12

Objava Denis » 7. junij 2006, 23:08

Ah sem še neki pozabu kolega iz PGD Ponikve mogoče veš katera kategorija ste ?
Pa še naš avto bomo financirala čisto vse sami da vas ne bo glava bolela :)

Je treba delat :)
Ta hudi PGD VRBJE.
Uporabnikova podoba
Denis

Objava icko » 8. junij 2006, 8:07

VIDIM DA FAUŠIJA FAJN CVETI PRI NAS. MEN SE KAR DOPADE, DA DOBIJO VSI TRIJE VEČJA VOZILA: PONIKVA, VRBJE IN ANDRAŽ. VERJEMITE, POTREBOVASLI JIH BODO IN TAKRAT NE BO DEBATE O DENARJU IN KATEGORJIJI
Uporabnikova podoba
icko

Objave: 462
Registriran: 10. januar 2003, 23:38

Objava Dolby007 » 8. junij 2006, 10:36

TISTO1 je napisal:kar pa ne velja za PDG Vrbje, ki imajo v neposrednji blizini (500m) gasilsko drustvo 4. kategorije!
pa lep pozdrav!

Zakaj bi se zanašali na druge, če pa imamo veliko znanja, da lahko stvari uredimo sami in s tem znanjem pomagamo tudi drugim.

Dejstvo je, da imamo ob vsakem trenutku minimalno 6 ljudi v času 2 min v gasilskem domu, kar je zelo pomembno za izvoz.

Vsi dobro vemo, da je ponavadi večina prvokategornikov odrinjenih na stran, kar se tiče opreme. Moram priznati, da so se zadeve, kar se tiče opreme v zadnjih letih v našem OPju zelo popravile. Ampak vseeno prvokategorniki so nenazadnje dobri za civilno zaščito, končno čiščenje na požariščih,... Hvala bogu, da se je vse to zdaj začelo točkovati. Kdor bo želel si bo le s tem lahko svoje delo poplačal. In s tem denarjem bomo npr. mi če bo le tako šlo naprej, pripomogli k vzdrževanju cisterne.

Pa še tole bi povedal. Vsak bi bil cisterne zelo vesel ali mu pripada ali ne, ali je sosednje društvo ki ima cisterne oddaljeno čez cesto ali ne, nenazadnje pa si bomo s tem tudi pridobili podmladek in moralo v društvo.
Delam kar paše mi, kar se mi dobr zdi...
Uporabnikova podoba
Dolby007

Objave: 42
Registriran: 9. maj 2005, 23:42

Objava matjaž » 8. junij 2006, 12:07

Dolby007 je napisal:Pa še tole bi povedal. Vsak bi bil cisterne zelo vesel ali mu pripada ali ne, ali je sosednje društvo ki ima cisterne oddaljeno čez cesto ali ne, nenazadnje pa si bomo s tem tudi pridobili podmladek in moralo v društvo.
=D>
... iz izkušenj!
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objave: 1074
Registriran: 19. julij 2002, 11:49
GE: Kostanjevica na Krki

Objava TISTO1 » 8. junij 2006, 13:54

[quote="Denis"]
Pa še naš avto bomo financirala čisto vse sami da vas ne bo glava bolela :) quote]
PRI NAS JE ENAKO!
nam obcina nic ne da zraven!
vendar je razlika ali imas sosednje drustvo oddaljeno 600m ali kot za nas velja 5 km?
pa se to: mi delujemo na povrsini ki ima kraske znacilnosti, kar pomeni da vode nimamo dokler ne pridejo sosednja drustva!
kaj pa potem ostane od pozarisca?
jaz se vedno pravim da se soseda ne gleda v zobe, vendar ne razumem kaj so nam tako favs?
razumem da PGD Vrbje dela zelo dobro, vendar je problem ce imajo v okolici zalca sedem gasilskih drustev (zalec,gotovlje,loznica,vrbje,arja vas,petrovce, dresinja vas,levec) zracne linije 3km?
V nasi okolici 3km nimamo nobenega gasilskega drustva?
razumem da se vsi borimo za denar, vendar nesmiselno potrosen denar ni nic vreden!
pa lep pozdrav!
TISTO1

Objava Denis » 8. junij 2006, 21:20

TISTO1 je napisal:
Denis je napisal:Pa še naš avto bomo financirala čisto vse sami da vas ne bo glava bolela :) quote]
PRI NAS JE ENAKO!
nam obcina nic ne da zraven!
vendar je razlika ali imas sosednje drustvo oddaljeno 600m ali kot za nas velja 5 km?
pa se to: mi delujemo na povrsini ki ima kraske znacilnosti, kar pomeni da vode nimamo dokler ne pridejo sosednja drustva!
kaj pa potem ostane od pozarisca?
jaz se vedno pravim da se soseda ne gleda v zobe, vendar ne razumem kaj so nam tako favs?
razumem da PGD Vrbje dela zelo dobro, vendar je problem ce imajo v okolici zalca sedem gasilskih drustev (zalec,gotovlje,loznica,vrbje,arja vas,petrovce, dresinja vas,levec) zracne linije 3km?
V nasi okolici 3km nimamo nobenega gasilskega drustva?
razumem da se vsi borimo za denar, vendar nesmiselno potrosen denar ni nic vreden!
pa lep pozdrav!

Kdo ti je fauš ? Mi ??? zarad mene lahk ma vsako gasilsko društvo po deset cistern hvalabogu naj jih imajo. Jst nisem in tudi mi nismo nobenmu fauš in nevem od kod si ti to povzel.

Ta gasilska društva ki si jih ti naštel jih lahko jst na eni roki prstov prištejem keri so usposobljeni kaj narediti.

Jst sem zaključil v tej temi ker tole nikamor ne pelje se boma pa itak v živo srečala pa boma še tedi kakšno rekla.
Ta hudi PGD VRBJE.
Uporabnikova podoba
Denis

Objava Rafter » 8. junij 2006, 21:40

Denis je napisal:Jst sem zaključil v tej temi ker tole nikamor ne pelje se boma pa itak v živo srečala pa boma še tedi kakšno rekla.

Denis, to si tako povedal, kot da imaš v planu :punch: :morons: :smackbottom: :boks: :tank: :punch:

LP, R. :wink:
Rafter
moderator
moderator

Objave: 3021
Registriran: 10. junij 2003, 0:06

Objava Dolby007 » 8. junij 2006, 21:59

Da se malce vprašamo, kdaj so društva nastala?? Torej v času vprežnih vozov ali celo prej. In že 2 km kakor je odaljena enota iz Žalca ne pa 500m je verjetno trajalo celo večnost, da je sosednje društvo prišlo.

Hvala prednikom, da so ustanovili društvo in ga takšnega predali nam v naš čas. Mi pa zaradi tega ne bomo zaprli vrat in šli v Žalec, ker so tako blizu, da bi nenazadnje prekinili tradicijo. Danes pa si gasilcev skorajda ne moremo več iti brez vozila, ki vsebuje rezervoar z vodo.

Nenazadnje so tudi druge dejavnosti povezane z dobičkom v društvo, kot so prevoz pitne vode, pranje betonskih površin, požarne straže,...itd

Pa ne mi govorit, da imate v Ponikvi cisterno samo za to ker bi enota iz Žalca, Šempetra ali Gotovelj, ki so najbljižji, prišle prepozno. Ker bi lahko v prvi fazi tudi z GV-V1 brez hitre cevi z ustrezno črpalko, ustrezno posredovali. V cca 10 minutah za vami pa bi že prišli najbljižji.
Najmanj pa vam nisem fauš ker jo mate, zdi se mi prav da jo imate. Tako se mi zdi tudi prav, da smo se odločili za nabavo tudi mi.

Nenazadnje lepo da si povedal svoje mnenje, tako pa sem ga tudi jaz. Mi bomo še vedno trdili, da je pametna pridobitev, ti pa da je nesmiselna. Pa če bo reku župan ali poveljnik nevem česa... Vrbenčani tole je pa brezveze, ne rabte je, bo cisterna v novembru stala v naši garaži.

Zdaj pa bi bilo pametno da tole temo zaklenemo, saj smo zašli v čisto druge vode, pa brez zamire PGD Andraž, da smo vam morali takole po nepotrebnem posmetiti vašo temo. :(
Delam kar paše mi, kar se mi dobr zdi...
Uporabnikova podoba
Dolby007

Objave: 42
Registriran: 9. maj 2005, 23:42

Objava Denis » 12. junij 2006, 0:21

Rafter je napisal:
Denis je napisal:Jst sem zaključil v tej temi ker tole nikamor ne pelje se boma pa itak v živo srečala pa boma še tedi kakšno rekla.

Denis, to si tako povedal, kot da imaš v planu :punch: :morons: :smackbottom: :boks: :tank: :punch:

LP, R. :wink:

Ne Rafter nisem mislu tako.
Ta hudi PGD VRBJE.
Uporabnikova podoba
Denis

Objava Oskar » 12. junij 2006, 9:39

Jaz pa sem razumel da bo še Tedi in Bobi zraven ko se bodo sporekli ! :D :D
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Hudiča ...

Objava Rok Ušen » 13. junij 2006, 8:48

Sej ne morem kaj, da ne se ne bi na vse tole oglasil ...

Žalostno je, da se med gasilci poraja toliko fovšije. Dajmo malo uporabiti svoj razum in poskusimo to fovšijo obrniti v drugo stran :?: :!:
Bodimo fovš sosednjemu društvu, ker je sposobno priti na kraj intervencije prej kot mi, bodimo jim fovš, ker dosegajo dobre tekmovalne rezultate, ker so sposobni organizirati in izpeljati permanento izobraževanje.

AMPAK po tem, ko uživamo v trenutku fovšije, se pa zamislimo - kako to da so prišli tako daleč?!?! Pomislite, kaj bi se dalo v našem društvu popraviti, izboljšati, nadoknaditi, ... Boste videli, našli bomo toliko dela, da boste pozabili na to, kdo ima v garaži lepše, močnejšo in novejšo vozilo, koga občina bolj zalaga z denarjem (tale izraz "zalaga" mi nekako ne gre k gasilcem :D ).

Js upam, da ste dojeli, kar sem hotel namigniti. Kdor dela, sčasoma dobi kar si zasluži.

To je moje mnenje, drugače bi pa redlagal, da se na tole tema ne predrablja preveč, saj se lahko zgodi, da si bomo (sebe štejem zaradi lepšega) skočili v lase - tega pa vsekakor nočemo.

PS: Oskar mi je enkrat rekel, da smo fovš sosednjemu društvu (nekaj v tem smislu), ki bi naj kupilo novo manjše vozilo. OSKAR - Kar se tiče nas - GV-V1 and GV-V1 only! :D
Rok Ušen, GČ I. st.
Rok Ušen

Objave: 758
Registriran: 17. marec 2006, 11:58
GE: Savinjska

Objava TISTO1 » 14. junij 2006, 12:24

Dolby007 je napisal:Da se malce vprašamo, kdaj so društva nastala?? Torej v času vprežnih vozov ali celo prej. In že 2 km kakor je odaljena enota iz Žalca ne pa 500m je verjetno trajalo celo večnost, da je sosednje društvo prišlo.

Hvala prednikom, da so ustanovili društvo in ga takšnega predali nam v naš čas. Mi pa zaradi tega ne bomo zaprli vrat in šli v Žalec, ker so tako blizu, da bi nenazadnje prekinili tradicijo. Danes pa si gasilcev skorajda ne moremo več iti brez vozila, ki vsebuje rezervoar z vodo.

Nenazadnje so tudi druge dejavnosti povezane z dobičkom v društvo, kot so prevoz pitne vode, pranje betonskih površin, požarne straže,...itd

Pa ne mi govorit, da imate v Ponikvi cisterno samo za to ker bi enota iz Žalca, Šempetra ali Gotovelj, ki so najbljižji, prišle prepozno. Ker bi lahko v prvi fazi tudi z GV-V1 brez hitre cevi z ustrezno črpalko, ustrezno posredovali. V cca 10 minutah za vami pa bi že prišli najbljižji.
Najmanj pa vam nisem fauš ker jo mate, zdi se mi prav da jo imate. Tako se mi zdi tudi prav, da smo se odločili za nabavo tudi mi.

Nenazadnje lepo da si povedal svoje mnenje, tako pa sem ga tudi jaz. Mi bomo še vedno trdili, da je pametna pridobitev, ti pa da je nesmiselna. Pa če bo reku župan ali poveljnik nevem česa... Vrbenčani tole je pa brezveze, ne rabte je, bo cisterna v novembru stala v naši garaži.

Zdaj pa bi bilo pametno da tole temo zaklenemo, saj smo zašli v čisto druge vode, pa brez zamire PGD Andraž, da smo vam morali takole po nepotrebnem posmetiti vašo temo. :(

VSE LEPO IN PRAV!
VI BOSTE TRDILI TO MI TO!
VENDAR JE SAM G.zupan rekel da se proracun za gasilce ne bo poveceval dokler bo toliko gasilcev na kupu!!!!!!
mislil je na to relacijo ki sem jo ze prej omenil!!!!!
zato bi bilo pametno da se ta drustva skupaj povezete ustanovite samo eno drustvo, z enim predsednikom, v sedanjih drustvih bi pa ostala orodisca! ves denar bi sel med recimo najvec pet drustev, tako da bi lahko vsako leto kupili en popolnoma nov avto!!!!
primer: pgd zalec bi vseboval vse drustva omenjene relacije (kar bi zagotovili da bi gasilsko drustvo imel res 54 operativnih gasilcev ne samo na papirju!!!)
ostala bi se obrobna drustva!
npr: grize in zabukovica skupaj
npr: zavrh in piresica skupaj
npr: sempeter
in ponikva!
imeli bi pet drustev, pet predsednikov kar bi se lahko hitreje pogajali z zupanom, ki nima posluha za gasilstvo, mi smo mu pa dali naziv VGC!!!!!
hvala bogu da nas ljudje na ponikvi razumejo da nam pomagajo zbrati denar za gasilski avto, ker z drzavo se nic ne da pogovarjat!!!!!!!
drugace pa vam cestitam za novo pridobitev ker vem da boste znali delat z njim!!!!
ker znanja vam nihce ne ucita!!!!
to mate!!!!
TISTO1

Naprej

Nazaj na Splošno

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost