Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Kdaj začeti z vzgojo gasilcev?

Moderator: Marjetica

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava boštjančk » 16. marec 2005, 23:00

Vzgoja otrok - čim prej, vendar nikoli ni prepozno.

Med obiskom v ZDA sem videl, da nekaterih osnov začnejo učiti otroke pri štirih letih in to kar z rednimi obiski v vrtcih in bil prijetno presenčen, kako zna 95% teh otrok osnove ( številko 911, povedati osnovne podatke in razlog klica, manjše preventivne ukrepe - gibanje čim bolj pri tleh, ugotovitev ali nekdo diha itd), za kar ne bi mogel rečt za naše otroke, da o odraslih ne govorim, žal pa se najde vmes tudi kakšen "član" iz gasilskih vrst. V času mojega poveljniškega mandata sem hotel izpeljati in uvesti podobno stvar, kar pa na sami OGZ ni bilo sprejeto z kakšnim navdušenjem, češ kdor hoče k gasilcem gre v vasi, ostalih pa ne boš prepričal, po pogovoru z ravnatelji vseh treh šol, pa sem ugotovil, da brez podpore zveze in odobritve MŠ nimam kaj početi, da pa stvar ni napačna, je pa trenutno zadosti v mesecu oktobru, ko je vsako leto vaja na eni izmed šol :shock: #-o

Torej vsi, ki imate otroke in jih še lahko delate - NAVALI NAROD :twisted: , pa takoj v gasilske vrste
Gobc me je zmer tepu!
Bivši član povžarske konjenice
Uporabnikova podoba
boštjančk

Objave: 436
Registriran: 3. november 2003, 0:46

Objava Jure Čokl » 17. marec 2005, 14:28

Otroci gasilcev so seveda izjema. Moj že zdaj razlaga v vrtcu in sorodnikom, da bo poklicni gasilec (Kje zaboga je najdel ta "poklicni", jaz namreč vedno govorim samo o "gasilcih"? Je pa res da sem Tomaža in njegove sotrpine iz vrtca peljal na obisk na GBL). Moja boljša polovica je name že tako jezna, ker sem malega že čisto okužil z rdečim petelinom, da kar piha. In upa da bo najin naslednji potomec, ki je na poti, punčka. Ker je potem vseeno malo več možnosti, da ne bo gasilka. :lol: :lol: :lol:

Kar se tiče vzgoje v vrtcu oziroma šoli je pa tako - ponekod je to prisotno tudi pri nas, ampak predvsem tam, kjer je kateri izmed staršev otrok gasilec. Da pa bi država poskrbela za kaj takega in to dala v učni načrt... ja, seveda. In potem svizec zavije čokolado v folijo... :twisted:
"Čoklu kot ponavadi goflja prehiteva pamet. P.S.: Puno priča, malo radi!" Anonimni gost, 30. oktober 2005
Uporabnikova podoba
Jure Čokl
Piranja

Objave: 1733
Registriran: 1. maj 2003, 21:06
GE: Lukovica

Objava Šumadinac » 17. marec 2005, 16:29

boštjančk je napisal:jih še lahko delate - NAVALI NAROD :twisted: ,

Tukaj pa eni še bolj preventivno delamo, kot pa pri gasilcih, ni še čas :twisted: :twisted: :oops:

Ja, če ni posluha za te reči v šolah ga pač ni....za verouk je bil.... Veliko društev prireja dneve odprtih vra le za mladino iz šol-mi povabimo sicer izmenično-da ni ena generacija dvakrat pri nas- od 2-4. razred OŠ in jih povabimo-moram priznati, da se nam je to izkazalo kot zelo uspešno, vsako leto pred koncem šolskega leta, pa opravimo še gasilsko reševalno vajo na bližnji OŠ-to jim ostane v spominu... Ni pa tako, da bi gasilci dobili besedo za kakih 45 minut namesto katerega predmeta, pa mislim, da nikoli ne bo....

LP pa srečno
Šumadinac
Ogenj in slama, naj bosta sama!(ljudski pregovor)
Uporabnikova podoba
Šumadinac

Objave: 1170
Registriran: 23. avgust 2004, 23:18

Objava gobi » 17. marec 2005, 18:29

No tudi mene je oče-poklicni gasilec že zelo zgodaj zastrupil, mislim, da kar s smrtno dozo :!: :bong: :blob: :rockout:
LP, Robert Kopatin
Ko gredo drugi ven ,gremo mi noter!
Slika
Uporabnikova podoba
gobi

Objave: 2235
Registriran: 14. november 2004, 19:04

Objava Uroš Lenarčič » 20. april 2005, 20:08

Jaz sem dokaj "pozno" stopil v gasilske vrste. Namreč star sem "že" 17 in jutri bo 1 teden odkar sem član PGD. Trenutno obiskujem osnovni tečaj za gasilca, v šoli veljam pa za čudaka, ker sem tako "nor" na gasilstvo. Vendar vem, da grem v pravo smer (po gimnaziji pa imam namen študirati medicino).

LP, Laik :)
Cogito, ergo sum.

Slika
Uporabnikova podoba
Uroš Lenarčič

Objave: 891
Registriran: 28. december 2004, 20:11

Objava Oskar » 21. april 2005, 14:27

Kaj pa 6 mesečno pripravništvo ?
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava jernejček » 21. april 2005, 17:19

Lep pozdrav!

Malo izven teme se opravičujem :oops:
Laik zate eno vprašanje: zakaj si potem tako pozno vstopil v PGD :?:
Biti najboljši, pomeni biti drugačen!

Taktika brez tehnike je nemogoča , tehnika brez ljudi pa je napaka vodstva. (O. Neuvirt)
Uporabnikova podoba
jernejček

Objave: 323
Registriran: 11. marec 2005, 18:54

Objava Uroš Lenarčič » 21. april 2005, 17:48

jernejček je napisal:Lep pozdrav!

Malo izven teme se opravičujem :oops:
Laik zate eno vprašanje: zakaj si potem tako pozno vstopil v PGD :?:

Če sem iskren pojma nimam...vedno me je vleklo, da bi postal prostovoljni gasilec, vendar je vedno prišlo nekaj vmes. Potem pa me je kolega prejšnji teden povabil v PGD in tako sem stopil v gasilske vrste.

Cogito, ergo sum.

Slika
Uporabnikova podoba
Uroš Lenarčič

Objava jernejček » 21. april 2005, 18:06

Hvala za odg.!
In potem si takoj pričel z osnovnim tečajem za gasilca :?:
(tukaj bi povezal vprašanje tudi z Oskarjevo)

Taktika brez tehnike je nemogoča , tehnika brez ljudi pa je napaka vodstva. (O. Neuvirt)
Uporabnikova podoba
jernejček

Objava Uroš Lenarčič » 21. april 2005, 18:11

jernejček je napisal:Hvala za odg.!
In potem si takoj pričel z osnovnim tečajem za gasilca :?:
(tukaj bi povezal vprašanje tudi z Oskarjevo)

Tako je, tisti dan, ko sem se včlanil sem začel obiskovati tudi tečaj. Pred tem pa sem se marsikaj naučil tu na forumu.

Cogito, ergo sum.

Slika
Uporabnikova podoba
Uroš Lenarčič

Objava Frenk » 6. maj 2005, 14:11

Jaz se strinjam z Juretom najprej jih je potrbno okužit z gasilstvom potem šele vzgoja. Nekoga lahko še tako siliš pa ne bo nikoli gasilec.
Uporabnikova podoba
Frenk

Objave: 175
Registriran: 20. april 2005, 17:22

Objava Mitja Gregorič » 6. maj 2005, 14:21

Sej pravim...začmne se z nabavo "voznega" parka v mladih letih in "ekskurzijami" ..... :twisted: :twisted: :twisted:
vmes pa še fotri do kake "mašine" pridejo :wink:
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objave: 4990
Registriran: 23. september 2002, 10:37

Objava Jure Čokl » 6. maj 2005, 14:26

Tudi jaz sem postal gasilec (šele) z 18 leti. Zakaj je že druga zgodba ampak pustimo zdaj to.

Laik pa je ko je bil na obisku v naši enoti name naredil zelo dober vtis, sploh glede na njegova leta. Zagotovo dober kaliber za v bodoče. Škoda da ne za našo enoto... :?
"Čoklu kot ponavadi goflja prehiteva pamet. P.S.: Puno priča, malo radi!" Anonimni gost, 30. oktober 2005
Uporabnikova podoba
Jure Čokl
Piranja

Objave: 1733
Registriran: 1. maj 2003, 21:06
GE: Lukovica

Objava gorobi » 3. junij 2005, 16:11

Ko sem jih imel 15, so me privabili zraven med vajo, ker je eden manjkal. V tem času so že vsi odšli jaz pa vzrajal tako od 1985 do sedaj prehodil pot do VGČ.
Strinjam se z ugotovitvijo, da je potrebno pričeti od mladega, da ga lahko imaš kot odraslega.
Edini problem ostaja v času "pubertete" in srednješolskega izobraževanja.
gorobi

Objava jernejček » 3. junij 2005, 21:01

gorobi je napisal:Edini problem ostaja v času "pubertete" in srednješolskega izobraževanja.

Če si po duši gasilec tudi to ni noben problem :!:
Je pa v večini primerov res v tistem obdobju ta težava!

Uporabnikova podoba
jernejček

NazajNaprej

Nazaj na Preventiva

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 3 gostov