Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Kandidati za predsednika in poveljnika GZS

Vse v zvezi z volitvami in kongresom v letu 2003

kandidati za predsednika

Objava Oskar » 16. januar 2003, 2:15

Rudija Zadnika sem spoznal pred nekaj leti, ko je predaval na tečaju za člane višjih poveljstev v Pekrah. Imal je sicer zelo nehvaležno temo - Civilna zaščita. Pa vendar mi je ostal v lepem spominu predvsem zaradi njegove odločnosti. Na zaključni izpit je zamudil za celo uro. Poveljnik in podpoveljnik GZS sta se odločila , da bosta kandidate testirala kar sama. No ko je prišel Rudi Zadnik mu to ni bilo všeč in je svojima predpostavljenima malo "zapel" :evil: Nato smo morali pri njemu še na ustni zagovor. Vsi smo kljub temu uspešno položili izpit iz zelo "pomembne teme za gasilce. :D
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava Drago » 17. januar 2003, 0:38

Ej dečki, eni so tole vaše "hecanje" vzeli zares :oops: ( porka gate ! ) Zares niti v sanjah ne mislim kandidirati za predsednika :!: :!: :!: Mogoče bi sodeloval v Lahovi ekipi, v kakem drugem primeru pa ni teorije :roll: Grem jaz lovit ribe ! :twisted:

lp DC
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objave: 5141
Registriran: 28. avgust 2002, 20:06

Objava Jaka » 17. januar 2003, 21:59

Drago, Drago :cry:
Saj bodo ribe počakale. Kakšno gospodarsko :evil: bomo pa ja še rekli o gasileriji v naslednjem mandatu :lol: . Potrebno je vsaj toliko biti zraven, da lahko čorbo zabeliš :lol: .
Uporabnikova podoba
Jaka

Objave: 830
Registriran: 13. julij 2002, 23:14

Objava Gost » 18. januar 2003, 2:08

Samo Rudija ne. Kdor ga pozna, ve vse.
Gost

Objava Drago » 18. januar 2003, 10:37

:lol: dragi gost:

Samo Rudija ne. Kdor ga pozna, ve vse.

Več kot jasno je, da "idealnega" kandidata ni (težko, da kdaj bo) :evil: Ponavadi se dogaja, da na volitvah izbiramo "manjše zlo" :shock: ker pa je zelo dobro, če si v svojih mnenjih in kritikah dorečen (brez dlake na jeziku), predlagam, da izpostavimo vse pluse in minuse posameznega kandidata, argumentirano in dostojanstveno (bi rekel rekel Eöry :lol: ). Jaz bom to prav gotovo storil :twisted: (samo malo časa moram najt - čez dan - dva)

lp DC
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objava Jaka » 19. januar 2003, 14:27

Mnenja sem, da je težko argumentirano razpravljati o kandidatih, če se bomo prijavljali kot gostje :twisted: . Če hočemo o nekom odkrito spregovoriti :oops: , potem moramo imeti tudi toliko jajc, da bomo govorili kot Jaka, Drago itd :wink: .
Velik problem je, ker večina članov foruma kandidate pozna samo bežno (z razgovorov, tečajev itd). Nekajkrat sem že omenil, da bi morali resni kandidati predložiti program dela in cilje, ki jih bodo v svojem mandatu dosegli. Od tistih, ki so bili do sedaj v vodstvu GZS (predsednik, poveljnik) pa je potrebno poleg tega primerjati usmeritve, ki so bile sprejete ob izvolitvi z doseženimi rezultati.
Rudija sam poznam že kar nekaj časa, vendar bi njegovo delo težko ocenjeval. Večkrat sem bil tudi na občnem zboru GZ Škofja Loka, vendar poznam samo uradni del, ne pa tudi zakulisja (če je). Mnenja sem, da je eden od njegovih pozitivnih dosežkov, da se GZ Škofja loka ni razdelila po občinah, pa tudi v času njegovega vodenja se je kupilo kar nekaj ustreznih gasilskih vozil (naj me kolegi iz Škofje Loke popravijo, če to ne drži). Seveda pa je za predsednika GZS potrebno še kaj več. S komunikativnostjo po mojem mnenju Rudi nima težav. Bistvena se mi zdi tudi sposobnost kandidata za organizacijo teamskega dela, za doslednost pri izvedbi načrtovanih nalog ter ne nazadnje tudi poznavanje in dosedanje sodelovanje z ustreznimi državnimi organi (za lažje delo v prihodnje). O tem pa glede Rudija nimam pojma.
Dosedanjega predsednika osebno poznam samo iz raznih posvetovanj (enostranska komunikacija) ter večkratnih razgovorov, ki smo jih imeli ob njegovih obiskih v zvezi z organizacijo kongresa na Bledu. Mnenja sem tudi, da se posamezne aktivnosti, ki jih izvaja GZS predolgo vlečejo (DDV, Mobitel). Vem tudi, da razloge, zakaj posamezne stvari niso urejene tako, kot si gasilci želimo, vedno lahko najdeš. Saj pravzaprav ni vse odvisno od predsednika GZS in od dela P GZS, ki ga on vodi.
Glede komunikativnosti po mojem mnenju nima problemov (saj verjetno že prejšen mandat nebi bil izvoljen, če bi jih imel), njegove ostale sposobnosti ( sem že naštel zgoraj) pa težko ocenjujem.
Uporabnikova podoba
Jaka

Objave: 830
Registriran: 13. julij 2002, 23:14

Objava Drago » 23. januar 2003, 12:03

No zdaj pa lahko objavim tudi sledečo kandidaturo za predsednika GZS:

Damjan Lah

rojen: 10.9.1961 v Murski Soboti
gen. sekretar na Ministrstvu za finance RS, dipl. obramboslovec
član PGD Hruševje, gasilec od leta 1986
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objava Drago » 23. januar 2003, 22:09

Ja veseli me, da lahko objavim še eno evidentiranje kandidata za predsednika GZS:

Darko Koželj

rojen: 1958
član PGD Velenje od leta 1970
regijski poveljnik
(več podatkov pa naj navede kdo, ki ga pozna)
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objava tomazrak » 23. januar 2003, 22:36

Poznam Darkot KOŽELJA in menim da je naredil veliko za gasilstvo na širšem področju in ne samo v domačem društvu. Menim, da je prenekateremu društvu pomagal z nasveti kupiti boljšo in kakovostnejšo opremo. Poznam tudi Rudija ZADNIKA vendar samo iz nekterih posvetov o mladini, tako da ne bi mogel narediti preimerjave med njima :oops:
Sicer pa mislim da bosta kaj o g. Koželju povedala tudi mico in icko :?:
Kar se Janezek nauči to Janez zna!
Uporabnikova podoba
tomazrak

Objave: 161
Registriran: 26. december 2002, 13:53

Objava Drago » 23. januar 2003, 22:52

Tomaž:

Saj Rudi Zadnik ni več v neposredni igri za predsednika :twisted: je odstopil od kandidature v dobro Damjana Laha ( sem zapisal v "kuhinji" ) :lol:

lp DC
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objava tomazrak » 23. januar 2003, 23:26

:oops: :oops: Se opravičujem - nisem prebral kuhinje.
Kar se Janezek nauči to Janez zna!
Uporabnikova podoba
tomazrak

Objave: 161
Registriran: 26. december 2002, 13:53

Objava icko » 24. januar 2003, 0:21

Kandidat za predsednika GZS Darko Koželj:

Rojen 1958 v Velenju, član PGD Velenje od 1970.
Odraščal je v rudarsko gasilski družini kasneje se je zaposlil v Gorenju kot referent za požarno varnost. V prostovoljnem gasiltvu je opravljal večino funkcij (izobraževanje, podpoveljnik, poveljnik PGD...) vse do regijskega poveljnika savinjsko šaleške regije, ki jo opravlja že drugi mandat.

Sam zatrjuje, da ima za vse pereče teme in vprašanja izdelane plane in programe. Lahko se vam tudi predstavi v vaši regiji ali zvezi in vam osebno predstavi kandidaturo.
GSM 041 622519

Ja ti podatki so prepisani iz njegove kandidature.
Sam ga tudi osebno poznam in je vedno bil dober sogovornik sploh kar se tiče strokovnih tem in opremljenosti enot.

LP
Uporabnikova podoba
icko

Objave: 461
Registriran: 10. januar 2003, 23:38

Objava matej » 24. januar 2003, 11:23

Pozdravlčjeni forumovci.

Podpiran kandidaturo Rudija Zadnik za predsednika GZS. Poznam ga kot zelo učinkovitega in vestnega gasilca. Jer mož besede.

Kar se pa tiče strukture za poveljnika iz vrst poklicnih gasilciv...........tudi v GZ Ljubljana naj bi kandidiral gasilec zaposlen v Brigadi.....ne vem kam to polje.
Kakšno mnenje imate ostali glede tega..

Še vodno smo prostovoljni gasilci..........zmanjkuje nam kandidatov......
matej

Objave: 132
Registriran: 18. oktober 2002, 15:46

Objava Milek » 24. januar 2003, 11:35

Matej 8)

Nevem kaj bi bilo slabega, če bi kdo iz vrst poklicnih gasilcev kandidiral za funkcijo v PGD, GZ ali GZS :oops: Kar se tiče strokovne usposobljenosti ali izkušenj mislim, da tukaj nebi bile težave.

PS: Veš, tudi mi, poklicni gasilci, smo (nekateri :P ) v prostem času prostovoljni gasilci :wink:
Uporabnikova podoba
Milek

Objave: 491
Registriran: 21. oktober 2002, 23:42

Objava Milan Dubravac » 26. januar 2003, 23:37

Poslušajte kaj reče Donald Sutherland pri vstopu v našo internetno stran pa bo mogoče komu kaj jasno!!!
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Uporabnikova podoba
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org

Objave: 1887
Registriran: 10. julij 2002, 11:54

NazajNaprej

Nazaj na Volitve in kongres 2003

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 0 gostov