Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Gasilski bilten

Vse gasilske teme, ki ne spadajajo v ostale podforume.

Moderatorji: Vrsho, Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Gasilski bilten

Objava blazi » 4. februar 2017, 13:46

Živjo!
Mene pa zanima če ima, kdo izkušnje z izdelavo gasilskega biltena. Zanima me v katerem programu naj ga oblikujem? Mogoče Photoshop? Hvala za pomoč ;)
blazi

Objave: 1
Registriran: 4. februar 2017, 13:39
GE: Štatenberk

Re: Gasilski bilten

Objava Jacksy » 4. februar 2017, 17:42

Lahko ga oblikuješ tudi v Wordu, ampak noben tiskar ne bo vesel če boš prinesel slab in nepripravljen izdelek za tisk.
Za delo uporabi Adobe InDesign, program ni med najpreprostejšimi je pa odličen za oblikovanje tiskovin.
Pred tem pa se s tiskarjem ki bo bilten tiskal posvetuj v kakšnem formatu, z ali brez tiskarskih oznak, križev za porezavo, barvnem modelu mu zadevo pripraviš.

Mogoče je bolje, da oblikovanje tiskovin prepustimo tistim ki so se za to izšolali, mi samo pripravimo material (slike in text)
Uporabnikova podoba
Jacksy

Objave: 323
Registriran: 30. maj 2007, 18:58
GE: Mozirje

Odg: Re: Gasilski bilten

Objava Primoz » 4. februar 2017, 18:27

Jacksy je napisal:Mogoče je bolje, da oblikovanje tiskovin prepustimo tistim ki so se za to izšolali, mi samo pripravimo material (slike in text)

točno to. Če imamo denar za bilten (tisk) je faj nimet še nekaj denarja zraven za neko (osnovno) oblikovanje (vsaj) in pa za prelom strani. Ne bodimo vseznalci, če to morda nismo.
Uporabnikova podoba
Primoz

Objave: 1029
Registriran: 25. februar 2003, 17:08
GE: Sečovlje

Re: Gasilski bilten

Objava aznidaric » 5. februar 2017, 22:54

Če povprašuješ o Wordu ali Photoshopu, ti svetujem enako kot kolega pred mano: daj to naredit nekomu ki obvlada. Na koncu koncev ti tudi tiskar to naredi proti plačilu.
Sicer pa je tu Adobov Indesign (express) ali kaki drugi prepress program, ki ti omogoča postavitev tiskovine. Ti programi znajo biti dragi in še naučiti se ga moraš uporabljati.
Če pa imaš koga, ki se vam je pripravljen vsesti za računalnik nekaj 10 ur in se to naučiti, se seveda da. Prelom ni tako težko narediti ko tak program obvladaš. Vsekakor pa word-owa oblika ni niti približno dobra, ker se zadeva na drugem računalniku lahko prikaže drugače, kot si to naredil sam. Nove verzije Word-a imajo že precej uporabnih opcij za postavitev. Seveda je potrebno naprednejše znanje Word-a. In smiselno je poslati v PDF formatu, če ni izdelek v kakem formatu. S tem tudi odpadejo problemi z verzijami. Seveda z dogovorom s tiskarjem.
aznidaric

Objave: 91
Registriran: 20. maj 2006, 15:45

Nazaj na Ostalo

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 3 gostov