Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Mobilna radijska postaja Sagem RM540

Včasih življensko pomemben del gasilske opreme.

Moderator: Mitja Gregorič

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Mobilna radijska postaja Sagem RM540

Objava mivsek » 2. marec 2016, 13:52

Pozdravljeni,

Ima kdo servisna navodila za omenjeno postajo, oziroma ve za koga, ki jih popravlja? Kolegi z Goričkega imajo z njo težavo, kot je opisana na forumu elektronik.si:

Morda še kdo ve, kako se postaja Sagem RM 540 nastavi, da je vedno ob prižigu na matičnem kanalu ?

Namreč, postaja je priključena tako, da ko avto prižgeš oz. ko daš ključ da je vozilo pod napetostjo (kontakt) se vključi tudi radijska postaja. Seveda jo je možno vklopiti tudi ročno ob ugasnjenem vozilu.
Postajo pa se izključi samo ročno (pritisk na tipko).

Težava je v tem, da se postaja ob vsakem vklopu nahaja na drugem kanalu.
Primer:
1. vklop, postaja je na 03 ch
2. vklop, postaja je na 01 ch
3. vklop, postaja je na 03 ch
4, vklop, postjaa je na 01 ch
in po takem zaporedju dalje ...

Težava je v tem, da se je že zgodilo, da ob intervenciji voznik ali sovoznik nista bila pozorna in sta začela oddajat na napačnem kanalu ... pač v tisti sili se marsikaj dogaja.

Res bi prosil, za nasvet, kako urediti, da se bo postaja vedno vključila tako, da bo samodejno že na kanalu 03.

Vsaka pomoč bo dobrodošla.

Lep pozdrav
Janko

Popravek: popravljen naslov teme
Zadnjič uredil mivsek - 2. marec 2016, 19:12. Skupaj urejeno 1 krat.
mivsek

Objave: 1
Registriran: 3. april 2015, 12:54

Re: Mobilna radijska postaja Sagem RM50

Objava aznidaric » 2. marec 2016, 14:37

Kateri tip je sedaj? RM50 ali RM450?
Sicer take postaje v gasilski uporabi še nisem videl. Sem pa pred leti to funkcijo vedel sprogramirati na Maxon 500SL. Do nje sem prišel z ugotavljanjem kombinacij. Obstaja velika verjetnost, da jo bo potrebno odpeljat k nekomu, da vam to obnašanje nastavi preko programiranja (tako kot je to pri večini mobilnih in dandanes ročnih postaj), ker se preko tipk to morda ne da več narediti. Zaradi tega ne bi bilo slabo, da se to društvo obrne na ReCO MS in tam povpraša, kam se lahko obrne.

P.S. Tako kot so ti napisali na forumu elektronikov maš najbližji radioklub v Murski Soboti, vendar ne poznajo/mo vsi radioamaterji takih postaj! Potem je še potrebno imeti prave kable in program (po možnosti še pravi računalnik). Ker je ta tip postaje izgleda redek, še toliko težje, da ima kdo potrebno opremo zaradi hobija. S55WT je pa iz Radenec.
aznidaric

Objave: 91
Registriran: 20. maj 2006, 15:45

Odg: Mobilna radijska postaja Sagem RM50

Objava cevar1 » 2. marec 2016, 15:22

Sem mislil zadevo sam rešiti, bom kontaktiral ReCO in bomo vidli kaj bodo rekli :D

Je pa postaja Sagem RM540, se je kolega, ki je odpiral temo zatipkal.
So posredovali drugi, ker moderator ni bil odziven na moje poste. :evil:

Ko dobim odgovor ReCO, sporočim.
cevar1

Objave: 30
Registriran: 23. januar 2011, 14:37

Odg: Mobilna radijska postaja Sagem RM50

Objava gubina » 2. marec 2016, 22:17

cevar1 je napisal:Sem mislil zadevo sam rešiti, bom kontaktiral ReCO in bomo vidli kaj bodo rekli :D

Je pa postaja Sagem RM540, se je kolega, ki je odpiral temo zatipkal.
So posredovali drugi, ker moderator ni bil odziven na moje poste. :evil:

Ko dobim odgovor ReCO, sporočim.

In kaj pričakuješ od ReCO...kaj naj bi ti oni povedali??
di-du-di-du
Uporabnikova podoba
gubina

Objave: 744
Registriran: 29. oktober 2004, 12:55

Re: Mobilna radijska postaja Sagem RM540

Objava aznidaric » 3. marec 2016, 8:48

Kdo je serviser/programer teh postaj. Posebej če so postaje kupljene od URSZR. Če si kupim postajo za ZARE sistem, potem moram zaporsiti njih za kodo, pa sam poskrbim za programiranje. Če sem pa jo dobil, pa je že sprogramirana.
aznidaric

Objave: 91
Registriran: 20. maj 2006, 15:45

Odg: Mobilna radijska postaja Sagem RM540

Objava cevar1 » 3. marec 2016, 9:07

Sem opravil telefonski razgovor.
Da se razumemo,itak da nisem klical na ReCO, ampak na izpostatvo URSZR. :lol:
Sem pa dobil nekaj uporabnih informacij.

URSZR neposredno na postaji ne more delati ničesar, nima za to opreme. To delajo pooblaščeni serviserji.
Ker pa je postaja ža "stara" (letnik 1998), pa tudi sami ne vedo, če še kje obstaja pooblaščeni serviser. Pravijo, da je minilo že toliko časa, da je potekel čas obveznosti po pogodbi glede zagotavljanja servisa.
Baje je to lahko bilo podjetje Iskra sistemi.

To kar se pa sedaj dogaja s postajo, pa je po njihovem mnenju verjetno napaka na softwerju.

Glede na razgovor si pristojnimi na URSZR, so mnenja da se verjetno popravilo ne izplača. Bolje nakup nove postaje, saj tako počasi gremo na DRM.
cevar1

Odg: Re: Mobilna radijska postaja Sagem RM540

Objava cevar1 » 3. marec 2016, 9:09

aznidaric je napisal:Kdo je serviser/programer teh postaj. Posebej če so postaje kupljene od URSZR. Če si kupim postajo za ZARE sistem, potem moram zaporsiti njih za kodo, pa sam poskrbim za programiranje. Če sem pa jo dobil, pa je že sprogramirana.

Postajo smo davnega leta 1998, od URSZR in je bila že sprogramirana.

Če imaš opremo za poseg v to postajo, se priporočam na ZS :D
cevar1

Re: Mobilna radijska postaja Sagem RM540

Objava Peprič » 3. marec 2016, 10:36

Te postaje mislim, da so bile montirane v prenosnih kovčkih na URSZR. Montiral jih je IT-100 Brezovica, tako, da imajo oni tudi programsko opremo in kable.
Uporabnikova podoba
Peprič

Objave: 63
Registriran: 15. maj 2007, 15:15

Odg: Mobilna radijska postaja Sagem RM540

Objava polo98 » 3. marec 2016, 21:29

mivsek, pojdi na ta forum http://forum.hamradio.si/ in poišči uporabnika S56CT (Tilen)
Ta ti bo sigurno pomagal.

L.p
polo98

Objave: 580
Registriran: 16. oktober 2005, 17:02

Nazaj na Telekomunikacije

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 4 gostov