Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Begunska kriza

Vse gasilske teme, ki ne spadajajo v ostale podforume.

Moderatorji: Vrsho, Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Odg: Begunska kriza

Objava peugeot » 28. oktober 2015, 14:59

Mayamaya je napisal:Migranti naj bi v Dobovi poskodovali gasilca in 3 gasilska vozila. Okej, ce nas drzava ni zmozna zascititi pred takimi stvarmi, se tukaj nase delo po mojem mnenju konca.

http://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/v-migracijskem-centru-v-brezicah-spet-gori

če gre verjeti Slovenskim Novicam...

no, pa še ista novica iz malo bolj "resnega" vira:

http://www.rtvslo.si/slovenija/manjsi-pozar-v-dobovi-v-sporu-s-prebezniki-ni-bilo-poskodovanih/377301

Sicer ne vem kaj se dogaja tam, vendar pa je že iz te novice vidno kako mediji iščejo pozornost in napihujejo novice.
Uporabnikova podoba
peugeot

Objave: 116
Registriran: 19. oktober 2013, 18:58
GE: Sela

Objava gasilec36 » 28. oktober 2015, 15:17

Kot kaže se je že začelo to,kar smo lahko pričakovali,da se bo začelo začetno nasilje samo stopnjevati in,da tisti požar ni bil "nesreča" ,ko so zgoreli šotori in pa še več manjših požarov.
Jaz še vseeno ne razumem zakaj so gasilci tam prisotni,ker to ni neka naravna nesreča,da bi mogli posredovati sploh pa nismo usposobljeni za posredovanja na takšnem območju.
V primeru požara bi pa lahko policija uporabila vodni top (TAM 260 z 9000 litrov vode) z dvema topovoma,na razpolago imajo tudi 4 oklepna vozila z možnostjo uporabe solzivca in pa dimne bombe,ne pa,da razbijajo gasilska vozila in se spravljajo fizično na prostovoljce! :twisted:
Upam,da bodo župani prepovedali posredovanje gasilskih enot,ker niso bila gasilska vozila kupljena zato,da jih bodo razbili "begunci" istočasno jim pa gasilci delijo vodo,hrano,obleko... [-X
Pa še v razmislek gasilci moramo z GVC 16-25 delati čudeže "država" pa ne more z AC z 9000 litri vode nič narediti?

lp martin
gasilec36

Objave: 50
Registriran: 2. december 2012, 10:41
GE: Kozje

Objava Mayamaya » 28. oktober 2015, 16:50

peugeot je napisal:
Mayamaya je napisal:Migranti naj bi v Dobovi poskodovali gasilca in 3 gasilska vozila. Okej, ce nas drzava ni zmozna zascititi pred takimi stvarmi, se tukaj nase delo po mojem mnenju konca.

http://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/v-migracijskem-centru-v-brezicah-spet-gori

http://www.rtvslo.si/slovenija/manjsi-pozar-v-dobovi-v-sporu-s-prebezniki-ni-bilo-poskodovanih/377301

Sicer ne vem kaj se dogaja tam, vendar pa je že iz te novice vidno kako mediji iščejo pozornost in napihujejo novice.

No ja, v tem primeru se ravno nebi strinjal. Slovenske novice so resda razred zase; objavljajo nepreverjene in "bombasticne" novice, za 24ur in RTV pa tega nebi rekel, oni so do zdaj o situacijah z begunci porocali skrajno subjektivno kar je res ze na meji okusnega in si kot vodilni mediji tega res nebi smeli privosciti. Zato sem v tem primeru zelo presenecen, da so na 24ur objavili tak incident. Saj se spomnimo besed novinarjev par dni nazaj "zakurili 25 sotorov, ker jih je zeblo.
Uporabnikova podoba
Mayamaya

Objave: 256
Registriran: 26. januar 2014, 21:02

Objava peugeot » 29. oktober 2015, 8:54

Mayamaya je napisal:
peugeot je napisal:

No ja, v tem primeru se ravno nebi strinjal. Slovenske novice so resda razred zase; objavljajo nepreverjene in "bombasticne" novice, za 24ur in RTV pa tega nebi rekel, oni so do zdaj o situacijah z begunci porocali skrajno subjektivno kar je res ze na meji okusnega in si kot vodilni mediji tega res nebi smeli privosciti. Zato sem v tem primeru zelo presenecen, da so na 24ur objavili tak incident. Saj se spomnimo besed novinarjev par dni nazaj "zakurili 25 sotorov, ker jih je zeblo.

saj pravim.. RTV je napisal malo drugače kot novice, ki so skorajda uprizorile dramo.
Uporabnikova podoba
peugeot

Objave: 116
Registriran: 19. oktober 2013, 18:58
GE: Sela

Objava darko » 29. oktober 2015, 19:32

Skupno število beguncev, ki so v drugem begunskem valu prispeli v državo, je že preseglo 100.000.

darko
darko

Objave: 2932
Registriran: 18. november 2003, 14:06

Objava darko » 29. oktober 2015, 19:39

Na Hr pa je prišlo 280.000 ljudi.
"Od početka izbjegličke krize u Hrvatsku je do četvrtka poslijepodne ušlo gotovo 280.000 ljudi, a azil u Hrvatskoj zatražilo je njih - desetero. "
darko
darko

Re: Begunska kriza

Objava aznidaric » 30. oktober 2015, 11:18

Darko, od kdaj je ta podatek? Namreč tako številko so dajali za prehod Hrvaška - Madžarska, ko se je meja zapirala.
aznidaric

Objave: 91
Registriran: 20. maj 2006, 15:45

Objava Radovljica27 » 31. oktober 2015, 4:49

Še zemljevid: https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... SUXTxZDCm4

Me pa nekaj drugega skrbi.
Kaj če se zgodi velika naravna katastrofa? Npr potres (100 letni zamuja), poplave, žled...
Ali smo zmožni tehnično (moštveno ne dvomim) izpeljat vzporedno še eno takšno intervencijo.
Šotori in postelje so skoraj vse zunaj enako verjetno velja za tehniko... koliko je rezerve v Rojah?
Pomoč iz tujine pride lahko v roku nekaj ur ampak vidimo, da so Avstrijci tudi v istem zosu.
Radovljica27

Objave: 263
Registriran: 24. avgust 2009, 4:11
GE: Radovljica

Objava joe » 3. november 2015, 12:38

Smo prostovoljci, ne smemo pa biti hlapci !
Pred časom je bila debata o tem, da želijo določeni gasilci nadomestilo za opravljeno delo ob tej migrantski krizi - pa sem bil tiho, čeprav se popolnoma strinjam, da ni pošteno, da to točno določeno delo delamo zastonj! Danes pa na twitterju preberem včerašnji zapis VLADE RS.

.@AnjaKopacMrak: MDDSZ na prošnjo @SloFilantropija zagotovilo denar za 22 koordinatorjev prostovoljcev na terenu

So ti prostovoljci ki bodo plačeni v okviru javnih del več vredni kot gasilci ?
joe

Objave: 50
Registriran: 30. julij 2013, 17:44

Objava stjepko » 4. november 2015, 0:45

Lep pozdrav, imam vprašanje za gasilce, ki dezurajo v sprejemnih in namestitvenih centrih po sloveniji.. Kako imate urejena dezurstva, ali dobivate kaksne refundacije ali dnevnice? Kako pogosto posredujete-intervenirate(ker vemo da na spinu ni mozno zaslediti saj je sifrant migracije, prekrit za javnost)
Zanima me zgolj zato, da bomo pripravljeni na scenarije, ce bo taksno stevilo migrantov, in ce bo obstajala moznost da se bojo urejale nove sprejemne tocke mogoce tudi na nasem mejnem prehodu-Holmec kar vem da je tudi ena izmed opcij saj imamo zeleznisko povezavo, upam da do tega ne pride me pa zanima ce lahko poveste svoje izkusnje da bomo pripravljeni
"Those who stand for nothing, fall for anything!"

NA POMOČ !!
Uporabnikova podoba
stjepko

Objave: 104
Registriran: 21. november 2008, 17:54
GE: Prevalje

Objava scorpz » 4. november 2015, 15:33

joe je napisal:So ti prostovoljci ki bodo plačeni v okviru javnih del več vredni kot gasilci ?

Dobro vprašanje! Tudi mene zanima odgovor.

Prav tako če pogledamo število pripadnikov vojske (http://www.slovenskavojska.si/o-slovenski-vojski/) in koliko bi jih naj bilo na meji je pravzaprav vprašljivo kje so še preostali in zakaj so gasilci potrebni za razvoz, šotore itd ter preostale naloge ki jih naj bi opravljali na terenu v sklopu teh "dežurstev" prostovoljno. Sem slišal, da se govori o nekem plačilu vendar je še vse v povojih medtem ko ostali vedo kaj dobijo v zameno...
Ne igraj se z ognjem,
če nočeš, da se on igra s teboj.
Uporabnikova podoba
scorpz

Objave: 56
Registriran: 18. april 2006, 1:49
GE: Slovenske Konjice

Re: Begunska kriza

Objava Štromar2 » 6. november 2015, 16:16

Si bom drznil odgovoriti na retorično vprašanje (So ti prostovoljci ki bodo plačeni v okviru javnih del več vredni kot gasilci ?)

Toliko so prostovoljci kot smo tisti s službami prostovoljno v službi.

Torej je primerjava brezpredmetna, javna dela so plačano delo, torej so profesionalci. Našega prostovoljca in nekega profesionalca pa se ne ne da primerjat.

Sicer pa ne vem zakaj vas sploh motijo, jaz upam, da bodo razbremenili čim več tistih, ki so tam prostovoljno (ne za plačo), pa to niso samo gasilci a ne.
Štromar2

Objave: 25
Registriran: 26. januar 2007, 10:11

Objava darko » 10. november 2015, 22:37

PRED NOVIM VALOM:
Razvojna banka Sveta Evrope Sloveniji odobrila 1,5 milijona evrov donacij

BRUSELJ – Finančni minister Dušan Mramor je danes v Bruslju dobil zagotovila o popolni prožnosti evropskega proračuna pri pokrivanju stroškov begunske krize. Finančni ministri EU so po Mramorjevih besedah sklenili, da mora Evropska komisija zagotoviti popolno prožnost proračuna unije pri pokrivanju stroškov v povezavi z migracijami.
Slovenski minister je odprl tudi vprašanje stroškov, ki jih je mogoče uveljavljati za pridobitev evropskega denarja, saj se večina upravičenih stroškov nanaša na probleme azilantov in na integracijo prebežnikov, ne pa tudi na nadzor migracijskega toka.

»Za migracijski tok je zelo težko najti stroške, ki so upravičeni, tako da smo to vprašanje odprli in dobili zagotovila, da bo s prožnostjo proračuna ta tok financiran,« je pojasnil Mramor.

iz sn
darko
darko

Objava darko » 10. november 2015, 22:39

V Slovenijo je od 16. oktobra 2015 do danes, 10. novembra 2015, do 12. ure, vstopilo 174.756 migrantov.
VIR POLICIJA

Darko
darko

Objava darko » 13. november 2015, 22:28

V Slovenijo je prispelo že več kot 200.000 migrantov.
darko

NazajNaprej

Nazaj na Ostalo

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Google [Bot] in 5 gostov