Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Vzgoja mladine in otrok

Moderator: mailo

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava Martina » 17. april 2005, 20:24

Šumadinac je napisal:
silvano je napisal:Opažam, da že pri vzgoji mladih včasih premalo pozornosti namenimo problematiki alkohola, (drog...).

Upam, da je to bilo mišljeno splošno, saj pri gasilcih imamo preveč dela z mladino in gasilerajem, da bi jim o drogah in alkoholu govorili; sploh pa mladinci veerjetno vejo še kaj več od nas, še od mene, čeprav nisem dosti starejši....(tudi nam so v OŠ nekaj predavali, o neki tableti, ki te dvigne in se počutiš kot da lebdiš--ja sošolka je tole vzela po 2 tednih, ker jo je izredno zanimalo--torej tudi pretiravanje v problematiki in razlago kdaj pa kdaj škodi)

Drugače se pa z izjavo dokaj strinjam,...

Pri nas se polužujemo kar starega načina, najprej povabimo 2 generaciji v GD, jim vse lepo razkažemo itd., mesec, dva za tem pridemo na šolo in izvedemo gasilsko-reševalno vajo, potem pa jim septembra razdelimo prijavnice in na ta način jih veliko tudi dobimo!!!

LP pa srečno
Vaja dela mojstra, če mojster dela vaje! :)
Uporabnikova podoba
Martina

Objave: 914
Registriran: 26. november 2003, 21:31

Objava Martina » 17. april 2005, 20:26

Martina je napisal:kolikor se še spomnim iz OŠ, smo imeli predmet etika in družba... kjer smo se pogovarjali skorajda o vseh perečih temah (alkohol, droge, spolni odnosi, "primerna" družba, družina, otroci, prehrana, šport, bolezni itd.), ki so nas čakale še kot najstnike in tudi kasneje... a žal se je sistem šolanja že tudi spremenil v tem času in na te probleme ni več poudarka pri tem predmetu...
tako da verjamem, da je to sedaj večji problem, ker se o tem več ne pogovarjajo v šolah...

Lp
Uporabnikova podoba
Martina

Objava Martina » 17. april 2005, 20:27

nekaj razmišljanj sem prestavila, ker se mi zdi, da so bolj primerne v tej debati...

Lp,

moderatorka
Uporabnikova podoba
Martina

Objava _maja333 » 18. april 2005, 22:14

Marjetica je napisal:Nataša, mislim, da si kar zadela bistvo.

Krivda je verjetno na vseh straneh
- prevelika obremenjenost in prezaposlenost staršev (tudi nedoslednost)
- preveč obveznosti s šolo
- nezainteresiranost otrok (TV, računalnik ....)
- in pa slaba družba - otroka lahko še tako dobro vzgajaš, če zapade v slabo družbo in je labilen je to lahko kriza :?:

Zato je zelo pomembno kakšni so vzgojitelji, učitelji v šolah oz. mentorji pri gasilcih, ki delajo z otroci. Potrebno je imeti neko znanje, nek pravilen pristop, potrpežljivost, predvsem pa ne smeš biti dolgočasen.

Verjamem, da je biti danes mentor mladim izredno težko delo.

se strinjam z vsem tem, dodala bi pa še, da bolj kot je mentor mladine mlajši, več si mladina upa npr jezikati nazaj, biti neposlušni itd
pri nas je to velik vzrok
_maja333

Objave: 1
Registriran: 31. december 2003, 13:32

Objava Tona » 19. april 2005, 14:16

Moje mnenje pa je , da ni važna starost mentorja , ampak njegov pristop do otrok . Tisti mentor ki si zna ustvarit nek " imidž " pri otrocih bo lahko delal , pa če bo star 18 ali pa 50 let , če pa ne mu pa tudi leta ne bodo pomagala .
Največja tema v življenju je nevednost in žal tudi neumnost .
Uporabnikova podoba
Tona

Objave: 1232
Registriran: 25. junij 2004, 10:02

Objava jernejček » 19. april 2005, 14:38

Lep pozdrav!

Tona to pa se popolnoma strinjam s tabo :!:
Ja važen je predvsem pristop!
Biti najboljši, pomeni biti drugačen!

Taktika brez tehnike je nemogoča , tehnika brez ljudi pa je napaka vodstva. (O. Neuvirt)
Uporabnikova podoba
jernejček

Objave: 323
Registriran: 11. marec 2005, 18:54

Objava Lovro » 19. april 2005, 15:19

Odvisno je tudi od tega ali so to mlajši ali starejši mladinci. To ugotavljam v našem društvu.

Pri mlajših ni takih težav, so še zelo ubogljivi in zavzeti z vaje. Kar se naroči se naredi brez ugovarjanja. Ko se dela se dela, ko se zabava se zabava. Seveda so tu tudi izjeme, ki potrjujejo pravilo.

Druga stvar pa so starejši mladinci, ki jih že začne metat pubrteta in so na kakšen dan povsem nemogoči. Jekleni živci in velika mera potrpežljivosti so potrebni. Tudi tukaj so izjeme, ki "terajo" ostale, naj bolj zavzeto vadijo.

LP, Lovro
Lovro

Objave: 55
Registriran: 27. februar 2005, 23:41

Objava Šumadinac » 19. april 2005, 17:41

Lovro je napisal:Pri mlajših ni takih težav, so še zelo ubogljivi in zavzeti z vaje. Kar se naroči se naredi brez ugovarjanja. Ko se dela se dela, ko se zabava se zabava.

Ha...no očitno je odvisno od primera do primera, pri meni je namreč ravno obrano...Res, da nimam veliko starejših mladincev, ampak so le ti malo bolj olikani, in znajo tudi ubogat,...
Tudi jaz sem mnenja, da nima starost mentorja kaj dosti veze... Ravno sem govoril s poveljnikom, on je bil star 20 let, ko nas je prvič peljal taborit--disciplina na višku-pa še trpeli nismo. PredLani sva peljala na taborjenje 10 otrok, 2 mentorja 23 in 18 let, no pa mislim, da sva bila midva in otroci veliko bolj utrujeni od vsega skupaj, kot pa takrat pred 10-12 leti.

Se strinjam, da je važen pristop mentorja, ampak ni hudir, te posti ko so zgoraj, zgledajo tako, kot da bi bili krivi samo mentorji, čeprav vem oz. upam, da se zavedate, da ogromno zavisi od vzgoje s strani staršev, ki pa je iz generacije v generacijo slabša--pa niti niso krivi starši ampak tempo današnjega življenja!
Še neumesna: če bo šel ritem življenja tako naprej, kmalu nebomo imeli podmladka, ker je vprašanje če bomo imeli čas delati otroke :twisted: :oops:
Šumadinac
Ogenj in slama, naj bosta sama!(ljudski pregovor)
Uporabnikova podoba
Šumadinac

Objave: 1170
Registriran: 23. avgust 2004, 23:18

Odg: Vzgoja mladine in otrok

Objava MarkoŠ » 23. februar 2009, 12:12

Tudi pri nas smo začeli z delavnico, najprej pustno rajanje, nato bo izdelovanje čestitk, itd.
Več si oglejte tukaj.
MarkoŠ

Objave: 1355
Registriran: 9. april 2005, 16:55

Objava ogard » 20. marec 2009, 5:46

Prvenstveno je odvisno od vzgoje staršev, ki pa imajo zadnje čase vednjo manj časa za vzgojo svojih otrok. Zato se poslužujejo starši, da otroka vpišejo v čimveč delavnic in ejavnosti, da se njim ni potrebno ukvarjati z vzgojo. A žal v veliko primerih otroci enostavno pregorijo, ker so preobremenjeni. Starševsko ljubezen največkrat kupujo z bogatimi darili in mislijo, da so z starševsko vzgojo končali, a žal je to premalo otrok v odraščanju potrebuje materinsko in očetovsko ljubezen. Naj večji problem te družbe je v tem, da se samo peha in hlasta po čim več materialnimi dobrinami, na moralne pa se pozablja ali pa se nima časa.
OTROCI POTREBUJEJO ČISTO LJUBEZEN IN PREPRIČAN SEM DA TAKI KI JO IMAJO NISO NIKOLI PROBLEMATIČNI.
SREČAL SI PRIJATELJA IN OBRAZ SE TI RAZJASNI: NAŠEL SI ZLATO.
ogard

Objave: 47
Registriran: 8. februar 2007, 14:32

Objava Hondek » 27. september 2009, 16:29

Lep pozdrav, da še jaz napišem kako je pri nas. 1 leto nismo meli mladine za tekmovanje na memorjalih, zato smo se letos odloči in naredili dan odprtih vrat v našem gasilskem domu. Sprintali smo 30 letakov katere sta dva mladinca razdelila po šoli in tako se je razširila velika novica. Na dan 25.9.2009 smo izvedli dan odprtih vrat in odziv mladine je bil zlo velik. Prišli so z svojimi starši, mi pa smo jim z veseljem pokazali vozila in opremo, katero so tudi sami lahko preiskusli.

Upam da sem vam dal še eno idejo kako pritegniti nove mladince ter pionirje. :wink:

Evo par slik.
se opravičujem niso glih najbolše kvalitete ker so slikane z telefonom.

Slika
Slika
Slika
Slika
Hondek

Objave: 3
Registriran: 8. november 2008, 13:42

Nazaj

Nazaj na Mladina

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 4 gostov