Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Dobrodelna akcija Foruma "Gasilci.org"

Ta podforum je namenjen vsem, ki verjamejo, da poleg gasilstva obstaja še kakšna druga reč na svetu. V njem bodo teme, ki nimajo neposredne povezave z gasilstvom, vendar bi jih radi predebatirali v skupnosti našega foruma.

Moderator: Rafter

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Dobrodelna akcija Foruma "Gasilci.org"

Objava ANDY » 30. januar 2007, 16:30

SPOŠTOVANI

http://www.gasilci.org/forum/viewtopic.php?t=7666

ŽE DOLGO PREBIRAM TO TEMO ( ZGORAJ DODANA POVEZAVA )
IN mislim da je potrebno na tem področju nekaj narediti.
Z skupnimi močmi nekaterih članov foruma
( t_time , PBB, Jure Čokl,OSKAR, Milan Dubravac, Himi, Drago, Tona in moja malenkost )
smo se malo bolj poglobili v to zadevo in bi v letošnjem letu izpeljali akcijo pomoči nekomu ki jo je potreben in da izhaja iz naslova GASILSTVA !

Najprej je bilo v tej naši Sloveniji potrebno najti nekoga, kateremu bi se pomoč namenila. Nominirancev je bilo kar nekaj, vendar je po tehtnem razmisleku prevladalo mnenje da so in še bodo OTROCI na prvem mestu.

IN ODLOČILI SMO SE:
Sredstva zbrana z nabiralno akcijo plastičnih zamaškov se namenijo
9-letnemu METODU PREMKU iz Vodic.
Metod je sin pokojnega gasilca SIMONA PREMKA iz Ljubljanske Brigade, ki je tragično umrl pred dvema letoma!
Fantu bomo pomagali z zbranimi sredstvi ki jih bo iz PLASTIČNIH ZAMAŠKOV v EURE ,,pretopilo,,
Podjetje MPI reciklaža d.o.o. Žerjav 79 SI-2392 Črna na Koroškem.
Za zbrano tono ( 1t ) je ponudilo 300 eurov.

Akcija zbiranja zamaškov pa naj bi potekala nekako tako:
Vsak član foruma naj po svojem kraju v gostinskih lokalih izobesi obvestilo ( sprinta ga sam iz priloge ), ter poskrbi da bo delavno osebje v lokalih ali pa kjer bo to mogoče
( razna podjetja, šole, klubi, … ) metalo te zamaške v nekakšen zaboj in ko bo čas odvoza ( o tem se bo še doreklo kako in kdaj ) jih tam pobral in dostavil na določeno zborno mesto.
Zamaške bomo nato po različnih kanalih spravili do Maribora natančneje na Zavod za Gasilsko službo kjer bodo postavljeni 1000 litrski kontejneri ( dogovor z OKIJEM ) in od tam bodo polni potovali v Črno na Koroškem
( vozi KRTINCA, TER KOMBIJI PGD-JEV ALI NEKDO KI PREVOZ OPRAVI SPONZORSKO)

Čas akcije je od 1.2.2007 pa do 31.10.2007

Sredstva bodo nakazana na račun Gasilci.ORG ( dogovor z Milanom ) nakar se bodo sredstva prenakazala na Metodov račun, simbolično pa se izdela ček in se ga ob priložnosti preda ( nekako tako kot je bilo pri Valentinu )

ZBIRAJO SE:
vsi plastični zamaški ki imajo na sebi vtisnjen znak reciklaže ( trikotnik )
In nimajo v svoji zgradbi vstavljene PLUTE
( Fanta, coca cola, Fruc, Radenska, alprko mleko….)

TOREJ SPOŠTOVANI GASILCI FORUMA,
NAPROŠAM VAS DA SI IZ PRILOGE SPRINTATE POZIVNI PLAKAT, GA RAZOBESITE PO RAZNIH USTANOVAH IN VODITE EVIDENCO O ZBRANIH ZAMAŠKIH, TER JIH OB DOGOVORJENIH DNEVIH ( TE BOMO SPROTI OBJAVLJALI ) NEKAKO SPRAVITE V MARIBOR

ZA vse ostale informacije pa me prosim kontaktirajte
na moj gsm 031 703 294

Pa gremo z našin sloganom v akcijo:
SKUPAJ SPREMINJAMO NA BOLJE- NEKOMU TUDI ŽIVLJENJE

PS: Pozivni plakat bom poslal upravniku PETRU in ga bo on prilepil oziroma priložil!

ANDY
Priloge
O podjetju.doc
(32 KiB) Prenešeno 123 krat
Dogovor s podjetjem.doc
(24 KiB) Prenešeno 126 krat
SKUPAJ SPREMENIMO NEKOMU SVET NA BOLJE.doc
(275.5 KiB) Prenešeno 245 krat
Uporabnikova podoba
ANDY

Objave: 1534
Registriran: 7. november 2004, 18:34

Objava t_time » 30. januar 2007, 16:44

V interesu čim lažjega potega akcije dodajam (k podpisu) tudi svojo telefonsko številko;

V upanju na čimvečji odziv in čim večji uspeh akcije;
t_time
Uporabnikova podoba
t_time

Objave: 166
Registriran: 22. januar 2006, 22:57

Objava pbb » 31. januar 2007, 6:26

Tukaj je tudi moja številka. Na, katero me kontaktirajte tisti, ki ne boste imeli prevoza. Organiziral bom prevoz zamaškov do Maribora.
Tel: 051 369 011 ali 031 500 006. Brane

SKUPAJ SPREMINJAMO NA BOLJE- NEKOMU TUDI ŽIVLJENJE
:wave:
če te je strah, delaj tisto česar te je strah !
Uporabnikova podoba
pbb

Objave: 682
Registriran: 6. februar 2005, 18:20

Objava Tona » 3. februar 2007, 8:54

Danes do 10 . 00 ure bo pokrito področje Brezja , Dogoš , Zrkovc , delno Pobrežja in del Tezna . Mislim da bomo uspeli z akcijo in da bomo lahko konec oktobra ponosni na svoje delo . Moja kontaktna številka je 041 333 734 .
Največja tema v življenju je nevednost in žal tudi neumnost .
Uporabnikova podoba
Tona

Objave: 1231
Registriran: 25. junij 2004, 10:02

Objava Mirček » 3. februar 2007, 11:50

V Ponedeljek steče akcija na območju Rač, Frama, Hoč ,Slivnice , Rogoze in Millavža.

Zanima pa me kako je drugod.
Lp Mirček
041 343 226

Razumen človek je tu in tam prisiljen da se napije , da bi lahko preživel z norci ( Hemingway )
Uporabnikova podoba
Mirček

Objave: 636
Registriran: 19. november 2005, 12:17

Objava Rafter » 3. februar 2007, 12:30

Mirček je napisal:V Ponedeljek steče akcija na območju Rač, Frama, Hoč ,Slivnice , Rogoze in Millavža.

Tudi mene je sicer Andy poklical, a zaradi trenutnega pomanjkanja časa in odsotnosti pri akciji ne morem sodelovati. :wink:

Zato se Mirčeku zahvaljujem, ker je prevzel moj rajon, in vsem skupaj želim mnogo uspeha pri izvedbi.

R. :wink:
Rafter
moderator
moderator

Objave: 3021
Registriran: 10. junij 2003, 0:06

Objava t_time » 3. februar 2007, 13:33

Jaz začenjam pripravljati akcijo v svojem kraju, imam pa že odprtih nekaj zbirnih točk pri prijateljih, znancih... tako, da se počasi nabira. V naslednjem tednu pa obiščem še gostinske lokale, ter kak kmečki turizem.

lp;
t_time
Uporabnikova podoba
t_time

Objava ANDY » 3. februar 2007, 15:12

Mirček je napisal:V Ponedeljek steče akcija na območju Rač, Frama, Hoč ,Slivnice , Rogoze in Miklavža.

Tak kot je napisal Mirček: akcija teče saj smo se TIMI, Mirček, HUGODRVAR in jaz sestali pri meni in skoordinirali akcijo ter naredili rejone. Odločili smo se da bomo izdelali škatle ( 70 komadov ) kamor se bodo zbirali zamaški po vseh lokalih, firmah, trgovinah ki se nahajajo na:
RAČE
FRAM
PODOVA
Sp in Zg GORICA
HOČE
ROGOZA
MIKLAVŽ na Dravskem polju
SKOKE
SLIVNICA in
RADIZEL

Povem naj tudi, da nam je podjetje iz RAČ ki izdeluje škropiva in umetna gnojila, podarilo za to akcijo tudi 2 komada 1000 literska kontejnera, ki pa bodo od torka 6.2.2007 postavljeni pri poklicnih gasilcih v Mariboru, kjer se bodo zamaški splošno zbirali in dalje transportirali v Črno na Koroškem

Ob tej priliki bi se zahvalil tudi vsem ki ste ponudili prevoze meni na ZS.
Ko vas potrebujem vas pokličem.
Hvala
Zanima me kako ste pa drugi kaj nardili okoli te akcije
Priloge
- 070.jpg
škatla
- 069.jpg
škatla z pozivnim letakom
- 068.jpg
škatle so pripravljene
"Prehitevajte brez skrbi, saj vas bom izrezal iz pločevine. Vaš gasilec."

(\__/)
(='.'=)
(")_(")
ANDY
070 342 571
Uporabnikova podoba
ANDY

Objave: 1534
Registriran: 7. november 2004, 18:34

Objava saxtenor3 » 3. februar 2007, 16:56

Tudi mene je Andy poklical. Ni problema,bom sodeloval po svojih najboljših močeh.
Imam edino problem glede teh škatel - nekak me lovi čas in jih nebom mogel narediti toliko kot bi jih rabil. Zanima me če je kdo (recimo kak šolar ki ima nekaj več časa) pripravljen narediti nekaj škatel več in se potem dobima da mi jih preda. Naša občina je izredno velika in kolikor mi je znano sem edini iz tega okoliša.

RABIM POMOČ ZA OBMOČJE SLOV. BISTRICA - OPLOTNICA - MAKOLE - POLJČANE.

Območje je res veliko in ga enostavno nebom mogel sam obdelat. Vse voljne pomoči prosim da se mi oglasijo po ZS ![/b]
Ni lepšega občutka kot da nekomu rešiš življenje......
Uporabnikova podoba
saxtenor3

Objave: 567
Registriran: 13. september 2005, 15:28

Objava sabirman » 3. februar 2007, 18:48

Andy kapo dol :!: Končno se je stvar začela resno premikati! Upajmo da bo akcija uspela :idea:
Te kej mot? Povej men in ne jambri poveljniku!
Uporabnikova podoba
sabirman

Objave: 465
Registriran: 8. april 2006, 22:22

Objava pbb » 3. februar 2007, 19:22

saxtenor3 je napisal:Imam edino problem glede teh škatel - nekak me lovi čas in jih nebom mogel narediti toliko kot bi jih rabil. Zanima me če je kdo (recimo kak šolar ki ima nekaj več časa) pripravljen narediti nekaj škatel več in se potem dobima da mi jih preda.

Idealno delo za gasilsko mladino, saj je vendar zimski čas in še snega ni. Ni boljše zapolniti dolgčas z izdelavo škatel.
Podravski mentorji vključite svojo mladino in pomagajte!
:huh:
če te je strah, delaj tisto česar te je strah !
Uporabnikova podoba
pbb

Objave: 682
Registriran: 6. februar 2005, 18:20

Objava t_time » 3. februar 2007, 20:39

Pozdravljeni;

imam še eno zahtevo glede zamaškov... ANDY je sicer omenil, da v zamaških ne sme biti plute... v zamaških pa tudi naj nebi bilo gume(tesnila...), tak zamašek se sicer lahko da zraven, samo mu prej prosim odstranite gumo!

Za vse iz Bistrice in Pragerskega, lahk se dogovorimo, pa vam pomagam postopoma (kolk pač gre v Cliota) odpeljati zamaške do zbornega mesta v Mariboru! Vse po ZS!

lp;
t_time
Uporabnikova podoba
t_time

Objava crni » 4. februar 2007, 14:22

Pozdrav vsem ki ste se vključili v akcijo.

Namreč na mojem koncu(Ilirska Bistrica) se že veselo zbira kar že nekaj časa,tako da name lahko tudi računaste.
Je pa zelo pametna izbira,da ste se odločili da nekomu podarimo iz naših vrsteh-gasilskih.

Za prevoz pa se bomo še kako dogovorili.

Na pomoč!

LP Marko
Ko gredo drugi ven,gremo mi noter.
Slika
Slika
Uporabnikova podoba
crni

Objave: 145
Registriran: 23. januar 2005, 18:56

Objava edvard » 4. februar 2007, 14:44

Akcija je stekla in tudi jaz nebom sedel križem rok !!!! Pobuda je že šla tudi na Gorenjsko kjer sem pozval k soudeležbi akcije mojo prvo enoto in so jasno da ZA!!!

Sedaj pa z polno paro naprej!!!!
DELAJ NAPAKE, AMPAK DELAJ JIH PRAVILNO! (LOESJE)

http://www.carnium.si
http://www.gasilcikranj.si
Uporabnikova podoba
edvard

Objave: 360
Registriran: 16. oktober 2005, 21:02

Objava t_time » 4. februar 2007, 18:03

Mogoče je o tem prehitro še govoriti, ampak zelo dobro bi bilo, če bi lahko zamaške tehtali, tako bomo vedeli pri čem smo... tako, da lahko številke sproti pošiljate na moj zs, pa bom vsake toliko časa objavil skupno številko! Dopišite še kraj oz. območje, v katerem so se le-ti zamaški nabrali.

Če pa ima kdo kakšno drugo vprašanje pa tudi na zs!

lp;
t_time
Uporabnikova podoba
t_time

Naprej

Nazaj na Splošno

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Bing [Bot], Google [Bot] in 1 gost