Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Požari na Krasu - ne bomo jih več gasili al kaj?

Moderatorji: Oskar, BAČO, Gregor K.

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Požari na Krasu - ne bomo jih več gasili al kaj?

Objava Rafter » 18. september 2003, 19:42

Fantje (in punce), a gledate Tednik? Zanimiva tema, Požari na Krasu :shock:
Rafter
moderator
moderator

Objave: 3021
Registriran: 10. junij 2003, 0:06

Objava Mitja Gregorič » 18. september 2003, 20:06

:shock:
Jaz bolj poredko TV gledam!
Kaj dogaja... :?: :?: :?:
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objave: 4990
Registriran: 23. september 2002, 10:37

Objava Peter » 18. september 2003, 20:15

Zdaj je že mimo. Recimo, da je tema Težak položaj prostovoljcev na Krasu prišla na male ekrane. Posnetek bo na voljo na http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=ava&c_menu=3

Ponovitev tednika bo ob 2.00 zjutraj. Če ne moreš spati ... :twisted: . Bo pa tudi v soboto ob 11.55 na SLO1 .
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava Mitja Gregorič » 18. september 2003, 20:28

Hvala za Info Peter.
:P
Vseeno pa raje kot ob taki uri gledam Tv počnem kaj drugega...hihi :twisted: :twisted: :twisted:

Bomo pa zadevo pogledali.... :lol:

Slika
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objava Mitja Gregorič » 19. september 2003, 5:54

Dobro Jutro!!!
Pravkar sem v PN na strani 11 zasledil en zanimiv članek na to temo.Ga bom pripel čim ga poskaniram v službi....če me seveda kdo ne prehiti....hihi :twisted:

Slika
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objava metodg » 19. september 2003, 8:34

Včeraj je bil prispevek o gasilcih s Krasa v Tedniku. Zelo zanimivo in dobro. Fantje iz Komna - POHVALNO.

Končno malo več medijskega zanimanja.

Metod G.
Bomo zmogli??? BOMO JA!!!! ... je rekel mojster MIHA.
Uporabnikova podoba
metodg

Objave: 893
Registriran: 12. julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.

Objava Rafter » 19. september 2003, 8:47

metodg je napisal:Včeraj je bil prispevek o gasilcih s Krasa v Tedniku. Zelo zanimivo in dobro. Fantje iz Komna - POHVALNO.

Končno malo več medijskega zanimanja.

Metod G.

Kolega, s tem namenom sem odprl to temo... Preberi prvi post (to je tisti na vrhu)... :D :D :D :twisted: :wink:
Rafter
moderator
moderator

Objava metodg » 19. september 2003, 9:58

Sorry... :oops: :oops: :oops:

Nisem prebiral od začetka. V glavnem povem še enkrat, da se v medijih zadnje čase gasilci pojavljamo bolj pogosto, kar je zelo dobro...

Metod G. :mrgreen:
Bomo zmogli??? BOMO JA!!!! ... je rekel mojster MIHA.
Uporabnikova podoba
metodg

Objave: 893
Registriran: 12. julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.

Objava Janez Koncilija » 19. september 2003, 10:30

Peter je napisal:Zdaj je že mimo. Recimo, da je tema Težak položaj prostovoljcev na Krasu prišla na male ekrane. Posnetek bo na voljo na http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=ava&c_menu=3

Ponovitev tednika bo ob 2.00 zjutraj. Če ne moreš spati ... :twisted: . Bo pa tudi v soboto ob 11.55 na SLO1 .

Hvala za obvestilo Peter. Sem prišel s seje na GZ in sem ga kar ob 2. uri gledal :shock: , pa ga bom v soboto tudi. Fantje so bili enkratni, dobro predstavljeni problemi, ki jih poznamo vsi. Sam na problem odsotnosti z dela pisno opozarjam že več kot 7 let :evil: , ampak zgleda, da od tistih, ki bi moral, ni noben prebral. Sedaj se pa govori in piše, kako se zadeva ureja na državni ravni. Upam, da bom urejeno zadevo dočakal še živ (pa še nisem tako star :twisted:) . Predlog Zakona o gasilstvu sicer še vedno obravnava temo o zaščiti gasilca v času njegove odsotnosti z dela, toda poglejte sankcije za kršitev, ki jo je seveda nemogoče dokazati. Saj te ne bodo takrat v rit sunili kot je pravilno ugotovil eden od govornikov v Tedniku, ti bodo že dokazali kakšno malomarno delo, da se te znebijo :( . Če bi kdo mene vprašal, kakšno kazen za delodajalca (pa me ne) bi morala biti najmanj 2 milijona za odgovorno osebo in najmanj 10 milijonov za pravno. Bi država kar iskala takšne kršitelje, da zapolni prazno malho, tako pa...bla, bla.

In ko sem že pri Zakonu (čeprav je v drugi temi), Drago se ga je dobro lotil, vendar je prekmalu odnehal. Kaj pa benificiran staž za prostovoljce (dokazane operativce, ne člane gasilske organizacije). Recimo vsaj 1 mesec na leto. Pa mogoče kakšno skromno vplačilo v pokojninski steber. Pa ko sem že pri pokojnini, kakšnih 10 jurčkov za špricar bi mogoče upokojenemu gasilcu tudi prav prišlo (menda se je to dalo videti v Ameriki, bodo akterji potrdili, če sem pa napačno obveščen, se opravičujem :oops: ).

Sebveda ni, da bi vse obravnaval Zakon o gasilstvu, kaj lahko tudi Zakon o pokojninskem in invalidskem zavarovanju ali drug zakon, vendar vsaj poskusiti je treba.

Pa da zaključim, fantje s Krasa iz Tednika, premislite o kandidaturi na naslednjem kongresu :?: . Glas imate dober in močan in povedali ste misli marsikaterega gasilca.

LP

Janez
Ne prehitevaj, poglej drevo, ki raste!
Uporabnikova podoba
Janez Koncilija
Naj forumovec 2006

Objave: 4626
Registriran: 21. avgust 2003, 10:38

Objava Mitja Gregorič » 19. september 2003, 10:42

Boris je zakon!!!

Slika
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objava Matjaž Zupan » 19. september 2003, 11:26

Težave gasilcev na Krasu so bile končno predstavljene tudi na TV. Zdaj morajo samo še pristojni kaj storiti,da se te težave rešijo v doglednem času.
Glede odsotnosti z dela zaradi intervencije je bilo vse povedano čisto pravilno,da te delodajalec lahko odpusti na kak bolj prefinjen način in da bi kakršnekoli stimulacije delodajalcem,ki imajo zaposlenega gasilca,zadevo nekako rešile. Tako imajo baje urejeno ponekod v tujini,ko delodajalec,ki ima zaposlene gasilce,dobi bodisi subvencijo za čas njihove odsotnosti ali pa se mu zniža zavarovalna premija.
Matjaž Zupan

Objave: 674
Registriran: 21. julij 2003, 20:12

Objava Gost » 19. september 2003, 17:14

Moje mnenje je, da je bil problem gasilcev zelo lepo predstavljen, bolj me zanima, kako bo država na ta problem ukrepala!!!

GOST

p.s.
Sicer je pa Boris res zakon!!!
Gost

Objava Peter » 20. september 2003, 18:59

Pravijo, da slika pove več kot tisoč besed ...
Priloge
teritoriji.jpg
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava Gost » 20. september 2003, 22:14

Meni ni jasno kaj hočeš povedati s to sliko Peter.Prosim, da malo komentiraš.
Gost

Objava Rafter » 20. september 2003, 22:45

Mogoče velikost posameznih teritorijev na Krasu? 8)

Mater, sem pameten :twisted: :wink:
Rafter
moderator
moderator

Naprej

Nazaj na Gašenje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 3 gostov