Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Gasilski kombi???

Slike gasilskih vozil
Gasilska vozila in zaščitna ter reševalna oprema

Moderator: Janez Tratnik

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Gasilski kombi???

Objava BorisGoličnik » 6. april 2003, 22:56

Pozdravljeni!
V našem društvu smo se odločili, da gremo v zamenjavo gasilskega kombija. Kupiti nameravamo nov avto, ki bo služil predvsem za prevoz ljudi, oz. moštva. Zanima me vaše mnenje, katero vozilo priporočate, kakšne kombije vozite v drugih društvih, kako ste z njimi zadovoljni. Predvsem me zanimajo mnenja od tistih društev, ki imate novejša vozila.
Za vsakeršno pomoč se najlepše zahvaljujem!
Lep pozdrav! B.
BorisGoličnik

Objave: 269
Registriran: 9. oktober 2002, 17:11

Objava Gregor K. » 7. april 2003, 9:12

Toplo priporočam Mercedes Sprinter 412 ali 414 , po možnosti z dvojnimi kolesi zadaj. To bi bilo za prvo mesto, potem pa dolgo nič, pa vsi ostali... :)
Uporabnikova podoba
Gregor K.
moderator
moderator

Objave: 3061
Registriran: 16. februar 2003, 13:20

Objava mezan » 7. april 2003, 10:43

Gregor K.

Mislim, da je nakup Mercedeza z dvojnimi kolesi zadaj metanje denarja preč in čisto odveč, saj za prevoz ljudi kaj takega preprosto ne potrebuješ.

Boris Goličnik

Pri nas smo lansko leto kupili Fiat Ducato Combinato 2.8 JTD in je špica. 127 KM oz. 105 kW, 170 km/h trenutno dosežena hitrost, s tretjo na Vršič z 9 ljudmi in opremo, klima, el. pomik stekel in centralno zaklepanje. Dela zelo uredu in smo zadovoljni. Napram Volksvagnu pa je ta veliko širši, kar omogoča udobnejšo vožnjo.

Če imate čas, da si ga pridete ogledati, pa veste kje nas najdete!
Uporabnikova podoba
mezan

Objave: 178
Registriran: 9. avgust 2002, 12:00

Gasilski kombi???

Objava Vatro » 7. april 2003, 13:17

Lep pozdrav! Pri nas smo se pred štirjimi leti odločili za kombi CITROEN JUMPER 2,5 TDi, in smo zelo zadovolni z njim :) Odločili smo se tudi za nadgradnjo, v pritlažni prostor smo mu ugradili opremo za razsvetljavo z agreegatom :!:, kar nam zelo dobro služi ob intervencijah ponoči. Ogled kombija je možen na spletni strani http://users.volja.net/pgd-dolic/

Srečno!
Vatro

Objave: 3
Registriran: 26. januar 2003, 18:32

kombi

Objava Oskar » 8. april 2003, 16:47

Seveda je normalno , da vsak kovač svojega konja hvali.
Se pa zelo strinjam z Gregorjem K. da je prvi Marcedes potem pa dolgo nič šele nato je Ferari. hi,hi. :D :D
(navijač)
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava Gregor K. » 8. april 2003, 22:17

Mi smo kupili mercedesa, pa smo strašno zadovoljni. Bolje bi bilo če bi bil 414, namesto 412, zaradi malo močnejšega motorja.

Dvojna kolesa zato, ker je avto mnogo bolj stabilen na cesti. Posebej pa tudi izven ceste, ker nikjer ne piše da se bodo vozili le po cestah...

Oskar, ampak najin ferari pa zadnje čase nima sreče:( nekdo mu zgleda gume luknja:)
Uporabnikova podoba
Gregor K.
moderator
moderator

GV1 ali GV-V1

Objava mitjau » 9. april 2003, 10:56

Boris:

Predvsem je odvisno za kakšen namen boste kupili kombi. V zadnjem času je namreč čedalje več kombijev, ki pa imajo tudi nekaj l vode za gašenje manjših začetnih požarov. Tako, da se je potrebno najprej domeniti za kaj vse se bo kombi uporabljal, nato pa lahko poiščete ustrezen avto.
Glede tipa in znamke je pa tako, vsi novi avtomobili, ki zadovoljujejo zahteve tipizacije, bodo dovolj dobri, predvsem je odvisno od vas, koliko ste pripravljeni odšteti za kombi....

LP
Uporabnikova podoba
mitjau

Objave: 87
Registriran: 30. julij 2002, 9:08

Objava BorisGoličnik » 9. april 2003, 13:01

Pozdravljeni vsi sodelujoči in hvala za vaša mnenja.
Kot sem že v uvodu napisal, to vozilo ne bo namenjeno drugemo, kot pa prevozu ljudi, tako, da ne bo imelo druge opreme kot dva gasilnika, UKV postajo, luči in sireno..., mora pa biti 8+1 in mora imeti opremo, kot je ABS, klima, el pomok stekel, zračne blazine...A ima katero društvo Marcedeza Vitota? Sem dobil kar veliko pohval za ta avto.
Mezan, a imas mogoce kaksno fotografijo vašega kombija kje na netu?
Če mi poda še kdo kakšno informacijo nam bo v veliko pomoč. Hvala!
Lp! B.
BorisGoličnik

Objave: 269
Registriran: 9. oktober 2002, 17:11

Objava Magic » 9. april 2003, 15:31

Tudi jaz imam dobre informacije o Vitu. Pri nas se zadnje čase (gozdni in travniški požari) ukvarjamo z vprašanjem: Kaj pa kombinacija vozila za prevoz moštva po ravnem in neproblematičnem terenu ter takega vozila, ki bi fante lahko ppripeljal tudi v gozd in po hribu navzgor do jas itd.
Torej kombinacija Vita in Pucha.
Ali ima kdo kakšne izkušnje ali mnenje...
Magic

Objave: 44
Registriran: 8. april 2003, 16:51

Objava Gregor K. » 9. april 2003, 16:00

Glede Vita - ima ga prijatelj ki prireja ognjemete, pa je z njim strašno zadovoljen, ampak le za po asfaltu, izven ceste takoj odpove...

Ne vem kakšna je cenovna razlika med njim in Sprinterjem, vendar je boljši Sprinter, tudi bolj človeškose in sedi in vstopa ter izstopa.
Pa za po terenu ni problema če bi ga kdaj rabili...

Splača se vam malo povprašati po tujini, posebej na kakšnem Mercedesovem servisu v Nemčiji, ker se tam velikokrat dobi kak avto, skoraj nov in zelo malo rabljen, pa še poceni...

Jaz glasujem za Mercedes Sprinter, pa Oskar menda tudi:)
Uporabnikova podoba
Gregor K.
moderator
moderator

kombi

Objava man 14.284 » 9. april 2003, 23:02

lp

Vse lepo in prav- mislim da so vsi proizvajalci že zelo blizu skupaj tako da tudi Mercedes ni več kralj med vozili!

Vam pa priporočam(tisitm ki kupujete) da kupite kombi ki bo imel 4X4 in ABS in vsaj 100KM

Mi imamo GV1 Ford Transit 2,5 TD (zadnji pogon) In res je udoben in dokaj hiter vendar, pa se vse skupaj konča že pri rosni travi kaj šele kakšen sneg, led ali blato...!!! :cry: :cry:

Kupite dobro kr kaj bote kupli to bote meli!!

Slike od vozila :http://users.volja.net/pgd_zgb/vozila.html
Uporabnikova podoba
man 14.284

Objave: 1011
Registriran: 8. januar 2003, 23:25

Objava mezan » 10. april 2003, 10:35

Boris Goličnik

Fotke nimam, če boš pa prišel na kongres, pa bo kombi prvi v paradi vozil. Kasneje pa če želiš lahko prideš v gasilni dom (30m od športne dvorane), pa še kakšno gospodarsko rečemo, vabilo velja za vse na forumu.

Glede kombinja pa sem pozabil napisat, da ima ABS in zračno blazino.
Uporabnikova podoba
mezan

Objave: 178
Registriran: 9. avgust 2002, 12:00

Objava Gregor K. » 14. april 2003, 14:16

:)

Mercedes ni kralj, je sultan:)

Man imel sem priložnost videti iste nadgradnje na ostalih vozilih, pa je bilo bolj bogo:)
Najbolj smešen primer je, da mora eno izmed GD imeti svojega volkswagna na "klocnih", ker je nadgradnja mnogo pretežka za vozilo, oziroma je teža neenakomerno razporejena na podvozje.

Mercedes Sprinter, dvojna kolesa,na žalost le 412 in ne 414 --- 500 litrov vode, Rosenbauerica, lestev na strehi, 30 cevi B in C, sesalne cevi za Rosenbauerico, elektroagregat, visokotlačna črpalka in kup drobne opreme plus 9 gasilcev v avtomobilu, pa smo bili v 15 minutah na Mozirski planini, ko smo lansko leti šli iskat pogrešano osebo.
Sedaj pa poskusi ti to z volkswagnom, fiatom ali fordom...
Problem bo z preobremenjenostjo, saj se bo avto, razen če nima dvojnih koles in ni malo močnejši, nujno "usedel" na tla...
Aja, vozili smo po makedamu, na koncu pa po brezpotju oziroma travniku.
Uporabnikova podoba
Gregor K.
moderator
moderator

nakup kombija

Objava ivo » 14. april 2003, 16:32

Kombi je zelo splošen izraz. Gasilci imamo po tipizaciji GZS Vozila točno opredeljena. Priporočam Vam ogled Spletne strani GZS, Kjer so opisane obremenitve za posamezne tipe vozil. Ko sem zbiral obremenitve vam moram povedati da je najtesneje pri GV1 1+8. Pri ostalih je nekoliko boljše. Zavedajte se da veliko malih stvari tudi prispeva k povečanju. skupne mase vozila. Gaslici imamo veliko napako, da kar naprej konstruiramo, pozabljamo pa na osnovne zakonitisti (masa opreme, in nosilnost vozila). Velikokrat gledamo celo po "slovensko" da ja ne bo tak kot ga ima sosednje deuštvo.
Na Vaš naslov sem Vam poslal članek, ki sem ga objavil v Gasilcu. Če potrebujete še kaj pa se oglasite.
Pa veliko uspeha pri nakupu!
ivo

Objave: 56
Registriran: 14. april 2003, 15:15

Objava Gregor K. » 14. april 2003, 23:53

Tole glede konstruiranja in nosilnosti pa zelo drži, kot je napisal moj predhodnik...
Uporabnikova podoba
Gregor K.
moderator
moderator

Naprej

Nazaj na Vozila in oprema

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 7 gostov