Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Novo vozilo GVC 16/25 T PGD Škofja Loka

Slike gasilskih vozil
Gasilska vozila in zaščitna ter reševalna oprema

Moderator: Janez Tratnik

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Novo vozilo GVC 16/25 T PGD Škofja Loka

Objava Luka90 » 12. november 2017, 14:58

Kolegi iz PGD Škofja Loka so pred kratkim dobili tunelsko vozilo GVC 16/25 T na podvozju MAN TGM 18.340.
Nekaj slik so že objavili na svoji FB strani: https://www.facebook.com/gasilskaenotas ... 6602511134
Luka90

Objave: 92
Registriran: 3. julij 2013, 17:48
GE: JGS Škofja Loka

Re: Novo vozilo GVC 16/25 T PGD Škofja Loka

Objava Gorilla » 14. november 2017, 10:25

Kakšna pa je razlika med navadnim AT in tunelskim? Ni tako, da tunelski potrebujejo banko zraka ali kako je stem? Lahko kdo kaj več razloži prosim?
Lp, Luka

Kjer je problem, je tudi rešitev.
Uporabnikova podoba
Gorilla

Objave: 155
Registriran: 21. april 2013, 10:58

Odg: Novo vozilo GVC 16/25 T PGD Škofja Loka

Objava FaBBinho_4 » 14. november 2017, 10:32

Kolikor je meni znano je oznaka AT-Advanced Technology samo sistem izdelave nadgradenj. Namen vozila (GVC 16/25, GVC 24/50, Tunelsko vozilo...) je pa čisto neodvisen od tega.

Je pa iz fotografij na FB strani razvidno, da je v vozilo banka zraka. Leva stran vozila.

Kaj več bodo pa zagotovo povedali kolegi iz Škofje Loke? :D
Lep pozdrav
Matej

http://pgdoplotnica.si/
Uporabnikova podoba
FaBBinho_4

Objave: 47
Registriran: 6. januar 2013, 21:10
GE: Oplotnica

Objava nepismenzataforum » 14. november 2017, 11:24

Mene zanima če ima vgrajen elektroagregat, saj iz slik ni nikjer vidno da bi imel prenosni agreat? :)
nepismenzataforum

Objave: 19
Registriran: 22. april 2017, 19:42

Objava gapi » 14. november 2017, 14:36

nepismenzataforum je napisal:Mene zanima če ima vgrajen elektroagregat, saj iz slik ni nikjer vidno da bi imel prenosni agreat? :)

Ja ima. Generator poganja vozilo, če sem si prav zapomnil preko motornega odgona. Sicer to ni nič novega, je pa res, da pri kombinirkah ni vidno pogostokrat.

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabnikova podoba
gapi

Objave: 1840
Registriran: 31. december 2004, 20:51
GE: Lukovica

Objava nepismenzataforum » 14. november 2017, 15:31

gapi je napisal:
nepismenzataforum je napisal:Mene zanima če ima vgrajen elektroagregat, saj iz slik ni nikjer vidno da bi imel prenosni agreat? :)

Ja ima. Generator poganja vozilo, če sem si prav zapomnil preko motornega odgona. Sicer to ni nič novega, je pa res, da pri kombinirkah ni vidno pogostokrat.

Aha, hvala... Zanima me, če slučajno veš kako je cenovno v primerjavi z prenosnim aregatom?
nepismenzataforum

Objave: 19
Registriran: 22. april 2017, 19:42

Objava gapi » 14. november 2017, 15:50

nepismenzataforum je napisal:Aha, hvala... Zanima me, če slučajno veš kako je cenovno v primerjavi z prenosnim aregatom?

To pa žal ne bi vedel. A menim da finančni aspekt tu ne bi seml biti bistveni faktor. Najprej je potrebno priti do zaključka katera rešitev je tehnično bolj sprejemljiva. V nekaterih primerih je potreben tudi prenosen agregat, pač brez njega ne gre. Ali v teh primerih voziti s sabo xx m podaljškov ali ubrati kakšno drugo rešitev.

Uporabnost vozila je še kako pomembna, temu sledi spisek opreme, ki se bo znašla v vozilu.....

Lep pozdrav!

Gašper Mav
http://www.gasilci-lukovica.si
Uporabnikova podoba
gapi

Objave: 1840
Registriran: 31. december 2004, 20:51
GE: Lukovica

Objava Primoz » 15. november 2017, 21:35

nepismenzataforum je napisal:Aha, hvala... Zanima me, če slučajno veš kako je cenovno v primerjavi z prenosnim aregatom?

3-4 kratnik prenosnega. Odvisno od moči
Uporabnikova podoba
Primoz

Objave: 1029
Registriran: 25. februar 2003, 17:08
GE: Sečovlje

Objava garač » 16. november 2017, 23:40

Primoz je napisal:

3-4 kratnik prenosnega. Odvisno od moči

Pred dobrim letom smo tudi sami bili v fazi nakupa (GVC 16/25), ter imeli željo vgrajenega generatorja, gnanega preko odgona. Večino opreme imamo tako ali tako akumulatorsko ali posebej gnane na bencinski pogon (hidro-agregat, razpihovalec). Sama LED razsvetljava je tako preko avta, samo prostor nam je zavzemal + ko ga rabiš le ta z težavo vžge, kar je pri nas posledica neuporabe. Smešno je bilo celo to, da je sama razlika v ceni med 15kW in 30 kW bila samo v dobrem jurju. Problem je bil v tem, da nam tipizacija ni nikakor šla skozi.

Ozirali smo se na tujino kjer je bilo to že prepuščeno želji naročnika avta. Sem mislil, da bodo ob prenovi tipizaciji pomislili tudi na to alinejo. :) :( Nisem pa siguren ali Škofja Loka klasično gnan agregat na odgon ali gre za nov sistem ros. tako imenovan EPS built-in generator (Electric power system )

Ja fantje iz Škofje Loke so ponovno dokazali, da razmišljajo zelo napredno, ter da je vozilo čim bolj funkcionalno. =D> =D>
garač

Objave: 21
Registriran: 4. januar 2015, 13:51
GE: Slov.Bistrica

Nazaj na Vozila in oprema

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Google [Bot] in 3 gostov