Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

PRAZNIK GASILSKE MORNARICE

Nasveti, vprašanja, sojenje, ...

Moderator: Janez Koncilija

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava nejč » 24. julij 2007, 11:13

BAČO je napisal:Upam, da je letos bilo organizirano sprotno obveščanje rezultatov in da je bil postavljen semafor s trenutnimi rezultati, kar po mojem mnenju tej prireditvi "fali".

LP BAČO :wink:

LP
Na katerem gasilskem tekmovanju pa je sprotno obveščanje tekmovalcev o rezultatih posebno še, če je več kategorij????????????
Tekmovanje je za nami bil sem skoraj cel mesec na Dravi, ko so potekale priprave za tekmovanje. Večkrat smo kosili nabrežje in urejali okolico in to tako, da smo vedno morali čakati, da je Drava padla, da smo se z kosilnicami prebili do normalnega nivoja.
Potem se je začelo s postavljanjem proge in tudi tam smo imeli zelo velike težave. Voda nam je odnašala boje. Padanje in dvigovanje pretoka pa je posledica remonta HE Zlatoličje na katerega pa ne more vplivat ne gasilci ne DEM ampak poraba el.energije in dela na elektrarni. Želeli pa smo progo postaviti tako da bi funkcionirala ob 250m3 pretoka in ob 20 m3 pretoka - pa še uspelo nam je! Vsaj približno so imeli vsi tekmovalci enake pogoje!
Čestital bi vsem ekipam, ki so se pomerile na Dravi.
Letos so spet tekmovale po dolgem času ekipe iz poklicnih enot sodelovali sta JZZPR - MB in GB-Ljubljana.
Ko sem se pogovarjal z gasilci iz brigade so potrdili da je zelo zanimivo tekmovanje in da se bodo še vrnili.
Tudi PGD Bizovik je bil letos prvič res da v svoji kategoriji ampak mislim da so tudi bili kar zadovoljni.
GBL in PGD Bizovik pa naprošamo naj si pridejo po pokale.
Po tekmovanju je bila slovestnost ob prevzemu novega vozila in podelitev pokalov za najboljše ekipe potem pa velika vrtna veselica ki je jaz nebom kaj komentiral :oops: bilo je vredu domov sem pa prišel, ko je bila še tema :D
Uporabnikova podoba
nejč

Objave: 1220
Registriran: 31. januar 2005, 18:07

Objava BAČO » 24. julij 2007, 12:17

nejč je napisal:LP
Na katerem gasilskem tekmovanju pa je sprotno obveščanje tekmovalcev o rezultatih posebno še, če je več kategorij????????????

V Dvorjanah ne :lol: !!!

Nejč mogoče nisi povsem razumel tole okrog semaforja, dovolj je, da se pripravi ena velika tabla z razpredelnico z ekipami po posameznih kategorijah in se v to razpredelnico sproti vpisujejo rezultati, ki si jih lahko med samim tekmovanjem ogledajo tako gledalci, kot tekmovalci :idea: .

LP BAČO :twisted:
Urban ROMIH
PGD Dol pri Hrastniku
NA POMOČ !!!
Uporabnikova podoba
BAČO
moderator
moderator

Objave: 2115
Registriran: 5. maj 2005, 12:19

Objava bzovc12 » 24. julij 2007, 12:23

pozdravljeni,

ja res je da smo letos bili prvič in nam je kar malo žal da smo morali zaradi "službenih" obveznosti predčasno zapustiti dogajanje. Presenečeni smo nad uvrstitivijo, nismo si nadejali že takoj pokala:):) (za zadnje ali prvo mesto:)....no bomo trdno trenirali in z malo športne sreče bomo kos tudi prekaljenim avstrijskim ekipam. Morda že avgusta na Muri.

Nejče če ne bo prehudo bi tudi takrat dvignili pokal ko se vidimo pred odhodom v Avstrijo.

Hvala organizatorjem za res dobro tekmo in veselje ob naši udeležbi na tekmovanju.

Lp

Ažbe
Divje pleme na JV robu Ljubljane, vas se imenuje Bizovik / Valvasor/
Uporabnikova podoba
bzovc12

Objave: 82
Registriran: 23. avgust 2005, 13:33

Objava jdrozg » 24. julij 2007, 17:09

Da nebi zašli in zgrešili!
Kot mlad poklicni gasilec in poveljnik PGD
(si zamislite moje težave v službi)
sem si izmislil to tekmovanje in pravila napisal po praktičnih izkušnjah iz službe.
Ko smo prvič poskusili leta 1985, ko se je Slovenija pričela prebujat in se zavedat, da ni vse naj v Beogradu, sem poslal vabila na vse naslove, da bi si prišli pogledat in kaj dodali. To ponavljam še danes. :P
Vsi generali in činovniki so vse vedeli in znali le prišel in pomagal ni nihče. :oops: Pomagal mi je le namestnik poveljnika na PGE v Mariboru Duh Alojz, ki še danes nima pojma o gasilstvu (šala) :lol: , ker je sel v ekipi veteranov, je pa bi nekoč ugledni kapitan dolge plovbe v Slovenski trgovski mornarici.
Pred dvajsetimi leti je k meni prišel iz GZ Leibnitz - Lipnica Edmund Zelinka in prosil za prevod.
Na svoje stroške sem dal prevest pravila gospodu Jagroviču, predavatelju na IKŠ Maribor in dobremu poznavalci gasilskega žargona v Nemščini ter jih poslal Zelinki, z mojim soglasjem so v šoli Lebring nato pripravili progo in razpisali tekmovanje.
Letos imajo 19. tekmovanje 26.avgusta
Obe tekmovanji potekata po prvih pravilih brez sprememb pri nas 23 let v Avstriji pa 19 let.
Pa saj smo poskušali kaj spremeniti pa se ni obneslo.Vedno je bilo kaj narobe. :cry:
Tekmovanje je obiskal enkrat pokojni direktor UZRS Useničnik Bojan in ob 10. obletnici Jernej Cimperšek, ki je sodeloval ob predaji čolna Zodiak ki nam ga je UZRS kupila za deset letno delo.
Iz GZS ni bilo odziva, letos je zveza opravičila predsednika, čeprav bi jaz želel da bi prišel poveljnik ali kdo ki se kaj spozna v tehnične intervencije.
A ni bilo nekje na plenumu govora, da bi bilo lepo če bi poleg potakanja cevi imeli še tekmovanje iz tehničnih reševanj......?
No sprotno smo tudi obveščali ekipe o rezultatih pa je skoraj prišlo do pretepa, ko sem posredoval in jim objasnil da se kregajo za oslovo senco, saj niso v isti kategoriji, so komaj nehali.
Takrat sem si dejal da dokler gre brez prepirov in so pritiski od društev za nastop za še več ekip bo vse ostalo enako.
Za to menim da dokler komisija B ne razporedi ekip in v miru zbere podatkov negre nič v javnost. Kdo bo pa prvi in kdo zadnji pa se v društvu ne obremenjujemo.
Ko so naši zmagali nisem bil nikoli navdušen.
To lahko potrdijo naši tekmovalci.
V Avstriji imajo popolno podporo šole in GZ Štajerske, tudi v logistiki pa ne gre da bi sproti koga obveščali ali spreminjali.
Tam je še huje sodnik se ti vljudnostno smeji iz brega in pravi GUT potem pa ti napiše 50 Punkt :D
Hvala vam za dobronamerne predloge, jih skrbno prebiram in resno razmišljam vendar očitno je dirka bila narejena iz prve. :D
Lep pozdrav in brez zamere.
Če pa želi kdo 26 avgusta v Lebring in oktobra v Gradec na tekmovanje pa mi javite. V Gradcu je tekmovanje v veslanju z lesenimi čolni. Proti toku na potiskanje z tokom pa z vesli.
Tam vozijo na gasilskem tekmovanju vsi tudi policaji in cariniki.
LP Janko
jdrozg

Objave: 464
Registriran: 25. julij 2004, 22:54

Objava livar » 24. julij 2007, 18:08

Ja lep pozdrav tudi z moje strani, ki sem se tudi z velikim veseljem udeležil praznika dupleške mornarice. No bilo je vse vsaj tako mi je izgledalo v najlepšem redu :P saj se pa ja ve , da če je to Dupleška mornarica in se to tam v njihovi občini dogaje že vrsto let , da potem skoraj nemore bit nič narobe. Bilo je super, tako tekmovanje kot zabavni del ter lepo število nas forumcev, ki se nas je tam zbrala.Takšna tekmovanja z veselicami so tapravšnja za druženje vseh , ki kaj napišemo na forum saj se tako tudi pobliže spoznamo in kakšno tudi ob dobri kapljici ter muziki v živo rečemo. Čim več takšnih tekmovanj in srečanj ob dobri :band:
Vidimo se na srečanju :roll:
So dnevi,ki so vredni spomina in so dogodki,ki ti ostanejo spomin za vedno...
Uporabnikova podoba
livar

Objave: 151
Registriran: 19. januar 2005, 14:07

Objava jdrozg » 24. julij 2007, 18:21

To tudi jaz to cenim kot si zapisal Livar in predvsem s tem namenom se vse dogaja. Pa še nekaj koristnega delamo poleg.
Saj se vleče in dolgo traja, če je komu na tekmovanju dolg čas, jaz nemorem pomagat, meni še nikoli ni bil, pa niti tekmoval nisem.
Je pa res da sem spoznal ogromno ljudi, dobrih prijateljev, tudi vas iz foruma, ki vas še posebej cenim in iskeno upam da boste kaj spremenili v gasilstvu. Moji generaciji je odpeljal vlak.
jdrozg

Objava Rafter » 24. julij 2007, 20:54

jdrozg je napisal:Moji generaciji je odpeljal vlak.

To ni res. Vaša generacija se proti cilju še vedno vozi, le bolj počasi (in s parno lokomotivo). :wink:

Drugače, pa Janku izrekam popolno podporo in obenem čestitke, da mu uspeva že skoraj četrt stoletja izpeljati tako zanimivo tekmovanje. Morda drugo leto pridemo tudi mi s svojo ekipo GRČ. Kader imamo, voljo in T18 tudi, le čoln je mal prekratki (2,99m). :oops:
Rafter
moderator
moderator

Objave: 3021
Registriran: 10. junij 2003, 0:06

Objava jdrozg » 25. julij 2007, 6:30

Če boste prišli bomo našli čoln, pa čeprav osebno mojega.
Da pa ima tekmovanje svoj čar pa povedo Himijeve slike- to ni za gasilce "z visokimi petami in dolgimi nohti" :lol:
Priloge
malo prej je bil na suhem HIMI.JPG
foto HIMI.JPG
P7210070.JPG
jdrozg

Objava _BuLL_DoG_ » 26. julij 2007, 14:11

lep pozdrav!

tekmovanje je res bilo vredu=D> =D>,drava je malce ponagajala ampak smo tudi to prestali.jaz imama samo eno vprašanje pri kom se moremo prijavit za tekmovanje v Avstriji ki je 26 avgusta??
nekje sem slišal da hitrost ubija, zato bom nehal brati !!!!!
Uporabnikova podoba
_BuLL_DoG_

Objave: 31
Registriran: 22. januar 2006, 11:22

Objava jdrozg » 26. julij 2007, 15:54

Vabilo bom odnesel na GZ Maribor, ki bo z njim seznanila vsa društva s čolni, če si gasilec pa tako veš kako naprej, če pa nisi pa mi javi.
jdrozg

Objava _BuLL_DoG_ » 26. julij 2007, 18:15

Aha hvala! sem gasilec še poznamo se hehe sem z miklavža od marjana sin če sem kaj bol znan zaj? :D :D
Uporabnikova podoba
_BuLL_DoG_

Objava Oskar » 27. julij 2007, 9:21

Poglejte foto reportažo. Himi , hvala za fotke.
http://www.totifoto.net/index.php?name= ... 5454#25454
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava _BuLL_DoG_ » 27. julij 2007, 14:06

Lepa foto reportaža!Čestitam :P
Uporabnikova podoba
_BuLL_DoG_

Objava jdrozg » 5. avgust 2007, 23:28

Letos ste lahko opazili na tekmovanju v Dvorjanah tudi malo ojačano delegacijo iz Avstrijskega Fehringa, vsi niso tekmovali so pa opazovali dogajanje in potek tekmovanja. To je kraj ki vseskozi sodeluje z nami je pa iz bolj vzhodnega dela Štajerske. Oni imajo reko RABO.
Izvedeli smo pa prijetno novico da bodo v naslednjem letu organizirali podobno tekmovanje na reki Rabi in smo povabljeni.
Upajmo da bodo v tekmovanje kaj dodali kar mi nismo znali.
jdrozg

Odg: PRAZNIK GASILSKE MORNARICE

Objava jdrozg » 4. julij 2008, 16:39

PROSTOVOLJNO GASILSKO DRUŠTVO
D V O R J A N E
Dvorjane 38/ a , 2241 Sp. Duplek
TRR NKBM: 04515-0001254912
E pošta: pgd.dvorjane@siol.net
http:www.gasilcidvorjane.com

TEKMOVANJE GASILSKO REŠEVALNIH ČOLNOV, RANC IN RAFTOV
RAZPIS TEKMOVANJA 2008

PGD Dvorjane priredi v soboto 19. julija 2008
24. Tekmovanje na Dravi:
program:
v petek 18.7.2008 ves dan, prosti trening
v soboto 19.7.2008 ob 9 uri uradni trening
ob13. uri tekmovanje
ob 19 uri razglasitev rezultatov

Tekmovanje z gasilsko reševalnimi čolni:
Ekipo sestavljajo trije gasilci
Strojnik mora imeti izpit za voditelja čolna
Tekmujejo: moški, ženske člani prostovoljnih in poklicnih gasilskih enot
Oprema : čoln z motorjem 18 km,20km,25km,40km
Oprema čolna: reševalni obroč-atestiran, vesla, vrv, kavelj.
Oprema gasilcev: gasilska delovna obleka, lahki čevlji, rešilni jopiči – atest

Tekmovanje v veslanju z ranco:
Ekipo sestavlja pet veslačev
Opremo zagotovi organizator
Osebna oprema: lahka obleka in obutev

Tekmovanje z rafti:
Ekipo sestavljajo štirje veslači
Opremo zagotovi organizator in Rafting klub Maribor
Osebna oprema: lahka obleka in obutev

Za najboljše bodo podeljeni pokali , medalje in pisna priznanja za vse udeležene ekipe.
V naj masovnejši skupini prehodni pokal župana Občine Duplek

Informacije na :www.gasilcidvorjane.com in 041 340 077 Drozg Janko
Prijave na telefon ali E pošto pgd.dvorjane@siol.net

Vabljeni!
jdrozg

NazajNaprej

Nazaj na Tekmovanja

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost