Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

ZAGOM MB NA TEKMOVANJIH

Nasveti, vprašanja, sojenje, ...

Moderator: Janez Koncilija

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

ZAGOM MB NA TEKMOVANJIH

Objava Jožef L. » 22. september 2002, 14:53

Mi zna kdo argumentirano odgovoriti, zakaj je potrebno v 21. stoletju MB vžgati ročno????!!! :shock:
Uporabnikova podoba
Jožef L.

Objave: 50
Registriran: 22. september 2002, 14:24

Objava Drago » 22. september 2002, 18:50

Še prej pa prosim za "argumentiran" odgovor na vprašanje: Zakaj se pri fuzbalu igra samo z eno žogo :!: :?: (in to pri vsem bogastvu ter kapitalu, ki se suče v teh krogih na "dan današnji") Po moje, so pač taka dogovorjena pravila igre (mislim tudi na MB), ki pač veljajo za vse, ki se s tekmovanjem ukvarjajo (hvala bogu).

LP
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objave: 5141
Registriran: 28. avgust 2002, 20:06

Objava Jožef L. » 22. september 2002, 20:03

Veš Drago, tudi pri nogometu so se pravila spreminjala in se še, v kolikor smiselnost pravil prispeva k napredku!
LP Jože
Uporabnikova podoba
Jožef L.

Objave: 50
Registriran: 22. september 2002, 14:24

Objava Drago » 22. september 2002, 21:07

Jože:

Jaz sam se gasilskih tekmovanj (na daleč) izogibam, če se le da, imam pač svoje razloge za to. Če ti misliš, da bi "pritisk na gumb" MB-ja doprinesel k napredku na gasilsko športnih tekmovanjih bom to sprejel tudi jaz (zakaj pa ne ?!), vendar v tem primeru dopolnite "pravila igre" (vse do CTIF). No, pa še nekaj; v naši državi Sloveniji niso vsi tako bogati, da bi si lahko privoščili najsodobnejšo opremo samo za tekmovanja. Pomislite tudi na njih !

LP
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objave: 5141
Registriran: 28. avgust 2002, 20:06

Objava Matej B. » 22. september 2002, 22:56

Jože - motorno brizgalno moraš ročno vžgati le na mokrih izvedbah tekmovanj (mednarodno in republiško). Ne vem točno zakaj ročno, verjetno so vžigi pri novejših izboljšani, tako da organizatorji zatirajo prednosti določenih ekip. Je pa res da je npr. ročni postopek štarta pri stari Rosenbauer-ci dokaj zahteven, saj moraš sukati ročico kar dolgo.
Uporabnikova podoba
Matej B.

Objave: 1138
Registriran: 30. julij 2002, 23:39
GE: Tržec

Objava metodg » 23. september 2002, 8:54

Da bomo v bližnji prihodnosti MB vžigali s štarterjem - malo verjetno.
Večina društev ima stare "Rosenbauerce". Veliko še tudi samo na ročni zagon, zato je nepošteno do tek ekip, da bi bilo lahko vžiganje na štarter.
Da bi se kupili vsem nove MB za tekmovanja (metanje denarja skozi okno). Če bi določili dve društvi (za dve progi), ki imata najboljši MB, se bosta uprli, ker ostali strojniki niso vajeni dela s temi MB in bi jih lahko uničili. Tako še vedno ostane za mokro vajo najboljša rešitev uporaba svoje MB in vžiganje na ročni zagon. Kdaj oz. po koliko obratih bo MB startala je veliko odvisno od vzdrževanja in od sreče. Vendar je tako še najbolj pošteno.

Drugič pa, pravila za tekmo so napisana in se jih je potrebno držati.

MEtod G. :P :P :P
Uporabnikova podoba
metodg

Objave: 893
Registriran: 12. julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.

Objava tomazrak » 22. januar 2003, 0:25

Metod popolnoma se strinjam s tabo. Tudi mi smo društvo z premalim proračunom, da bi si privoščili nakup motorke za tekmovanja. Kar se pa tiče starih rosenbauerc in obratov pri katerih vžge, pa je odvisno od strojnika, kako si nastavi ročico in vzdrževanja - servisiranja motorke.
Kar se Janezek nauči to Janez zna!
Uporabnikova podoba
tomazrak

Objave: 161
Registriran: 26. december 2002, 13:53

Nazaj na Tekmovanja

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost