Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Predlogi za nova tekmovanja

Nasveti, vprašanja, sojenje, ...

Moderator: Janez Koncilija

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava polo » 11. november 2002, 21:33

Na ho - ruk tekmovanjih nekatera društva uporabljajo drugo opremo, kot pa na intervencijah, tako da malo zmanjšajo stroške. Npr.: naše društvo ima dve MB starejšega datuma in eno imamo pripravljeno samo za tekmovanje, drugo pa redno uporabljamo.

Da bi se oprema pokvarila takrat, ko se izvaja mokra vaja ne bi rekel, kajti s tem se lahko vidi uporabnost in vzdržljivost opreme, saj če smo na intervenciji, je prav tako mokro, ali ne!

Lp Polo
Uporabnikova podoba
polo

Objave: 54
Registriran: 27. oktober 2002, 15:50

Objava Milek » 11. november 2002, 22:17

Obstajajo društva, katera nimajo privilegija, da imajo dve MB... oziroma opremo namenjeno samo (za tako opevana :evil: ) "ho-ruk" tekmovanja :!:
Uporabnikova podoba
Milek

Objave: 491
Registriran: 21. oktober 2002, 23:42

Objava matjaž » 12. november 2002, 10:21

Ej Polo, ste pa bogatini, da si prvošte dve MB! Ala vam vera! :roll:

LP!

Matjaž
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objave: 1074
Registriran: 19. julij 2002, 11:49
GE: Kostanjevica na Krki

Objava Primož » 12. november 2002, 20:24

Ma mi mamo za vaje maketo MB,z potrebnimi spojkami in ventilom.To je samo za suho vajo,zravn pa še vse ostalo orodje in cevi namenjeno samo zato.Tko da intervenciji nič ne manka in in poloman :lol:
Primož

Objave: 106
Registriran: 22. oktober 2002, 19:43

Objava Mitja Gregorič » 13. november 2002, 17:20

Tudi mi imamo podobno urejeno "maketo" MB in odrabljene cevi ,ki za mokro vajo niso več OK :lol: :lol:
Za "mokre" izvedbe pa seveda tud mi kot večina "guli" tisto kar ma na razpolago-ponavaadi edino MB :oops:
LP
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objave: 4990
Registriran: 23. september 2002, 10:37

Objava Milek » 20. december 2002, 16:50

Drago 8)

Nekaj časa nazaj si mi na ZS, dal pobudo, da naj zamisli za novo tekmovanje "vržem" na papir... :cry: Stvar sem premislil in prve zamisli imam na papirju :!:
Ko bodo bolj točno napisane pa bova skupaj šla na Prešernovo 11 :lol: :shock: :P :!: :?: :idea:

LP
Uporabnikova podoba
Milek

Objava Drago » 20. december 2002, 19:59

Milek:

Eno je sigurno, na Prešernovo 11 ne bova šla :shock: selitev sedeža GZS je v polnem teku :oops: ti samo pripravi zadevo, ko se bomo spravili nad "strukture" bodo tudi tvoji predlogi prav prišli :lol:

lp DC
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objave: 5141
Registriran: 28. avgust 2002, 20:06

Objava Milek » 21. december 2002, 0:32

GZS se seli :oops: :?: Sicer sem to že slišal, vendar sem mislil, da so to samo govorice... :roll:
Uporabnikova podoba
Milek

Objava Drago » 1. januar 2003, 0:01

Milek:

Zdaj bo pa res počasi že čas, da "sfinaliziraš" tvoje tekmovalne zamisli :P , ker eden od pogojev za bodoče "tekmovalce" bo dokaz njihove operativne sposobnosti in pripravljenosti. :twisted: Ta navedek pa naj bo popotnica za njih v Novo 2003 :!: :lol:

lp DC
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objave: 5141
Registriran: 28. avgust 2002, 20:06

Objava Milek » 1. januar 2003, 1:02

Drago 8)

Pišem, pišem... :wink:
Uporabnikova podoba
Milek

Objava Primož » 5. januar 2003, 19:31

Ej,a mi lahko kdo pove kaj bo novga v novi knjigi gasilske in gasilsko športne tekmovalne discipline?
Primož

Objava Robert » 11. januar 2003, 17:43

Tudi meni se zdi ,da tekmovanj ,ki trenutno so nimajo pravega namena in se popolnoma strinjam z Milekom ,da jih je potrebno posodobiti in spremeniti saj nikoli (vsaj jaz ne)nisem doživel ,da bi katero od društev v s katerimi smo bili na intervenciji metalo tridelnega-verjetno sem premalo časa pri gasilcih ,pa še boljšo opremo in vozila imajo navadno kot mi!
Poleg tega pa vidim nekatera PGD ,ki komaj spravijo skupaj desetino da ne izgubijo točk pri ocenjevanju društva in enkrat vržejo trodelnega pred tekmovanjem. So pa tudi bolj aktivni in zagreti ,vendar ne vidim praktičnega pomena tega in mislim ,da bi bile kakšne druge vaje bolj pomembne.
Sem pa doživel ,da smo bili na požaru in smo morali vlečti kar dolgo linijo za polnjenje avta z vodo in sem prosil PGD ,ki je bilo zraven z orodnim vozilom naj vzamejo nekaj njihovih cevi in pomagajo napeljati linijo za polnjenje in še eno napadalno linijo in so rekli ,da imajo v tem vozilu cevi za tekmovanje ,da pa lahko gredo v gasilski dom po druge ,če je potrebni :shock: Brez komentarja!
PS Pa tudi poceni niso -ne oprema,ne tekmovanja!
Uporabnikova podoba
Robert

Objave: 42
Registriran: 23. november 2002, 16:51

Objava tomazrak » 22. januar 2003, 0:48

Bol ko razmišljam o tekmovanjih bolj se strinjam z vami da je treba nekaj modernizirati (milek komaj čakam :wink: ).
Kar se pa tiče sedajšnjih vaj pa me moti pri mokrih izvedbah poleg uničevanja opreme še nekaj: ključno vlogo igrajo motorne brizgalne! Boljša motorna brizgalna prej je voda na ročnikih :cry:
Kar se Janezek nauči to Janez zna!
Uporabnikova podoba
tomazrak

Objave: 161
Registriran: 26. december 2002, 13:53

Objava RadioaktivniS » 2. februar 2003, 3:21

Ko takole prebiram, se tudi jaz strinjam z vami.. oprema se uničuje... :!: In za naše društvo je to velik problem... smo društvo II. kategorije... operativcev dovolj... opreme pa "nobene"... potem pa še tisto kar pa le imamo (vsaj 20 let staro opremo) uničujemo na tekmovanjih.
Luštn je nekaterim društvom ki imajo "vsega" dovolj... pri nas žal tega ni :cry:
Zraven tega pa so te discipline že tako "strajbane" da bi lahko pogruntal že kej drugega... ampak je pa resnično problem oprema... :?

Vso srečo pri doseganju sprememb! :wink:
Uporabnikova podoba
RadioaktivniS

Objave: 124
Registriran: 5. oktober 2002, 22:41
GE: PGD Veliki Kamen

Objava Primož » 2. februar 2003, 19:44

Čuj Milek,si že kej spesnu a maš zimsko spanje?
Primož

NazajNaprej

Nazaj na Tekmovanja

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost