Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Predlogi za nova tekmovanja

Nasveti, vprašanja, sojenje, ...

Moderator: Janez Koncilija

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objava Milek » 6. november 2002, 21:21

:lol: Drago!

Ni problema! :wink: Predloge in sugestije je potrebno zbrati sestaviti nekaj pametnega in... :idea: Kar se pa tiče "odprtih vrat" :twisted: je pa tako, da me ni nič strah povedati, kakšne pa bodo posledice bova pa še vidla :!:

LP :roll: 8)
Uporabnikova podoba
Milek

Objave: 491
Registriran: 21. oktober 2002, 23:42

Objava matjaž » 7. november 2002, 12:25

Ravnokar se mi je pojavilo eno vprašanje.
Teoretično!
Če v SLO spremenimo koncept tekmovanj, in če ta tekmovanja ne bodo več kompatibilna z CTIF. Ali to ne pomeni da se naše ekipe en bodo mogle več udeleževati Gasilskih olimpijad?!
In na takšen način izgubimosti z EU, tja pa si vsi taaaaako močno želimo.

LP!

Matjaž
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objave: 1074
Registriran: 19. julij 2002, 11:49
GE: Kostanjevica na Krki

Objava Drago » 7. november 2002, 12:37

:lol: Matjaž:

Posebej na vašem področju bo to še poseben problem, ker fajn punce -so le fajn punce :lol: seveda bi bil tudi to močan "zaviralen" argument spremembam, vendar (lepo prosim :shock: ) koliko pa je teh ekip v Sloveniji, ki si lahko privoščijo psihologe, kondicijske trenerje itd. :?: :oops: oni pa naj kar delajo (po CTIF) :twisted:

lp
Uporabnikova podoba
Drago
Naj forumovec 2002
Naj forumovec 2002

Objave: 5141
Registriran: 28. avgust 2002, 20:06

Objava Milek » 7. november 2002, 12:53

Matjaž 8)

Jaz nisem rekel, da bi se moralo spremeniti vse. Še vedno sem zato, da se udeležujemo CTiF tekmovanj. Predlagam samo to, da bi se spremenila "mokra" tekmovanja, ker tam se uniči največ opreme, naučiš se pa zelo malo...

LP :lol:
Uporabnikova podoba
Milek

Objava matjaž » 7. november 2002, 13:14

Milek!
Kje pa piše da morajo biti mokre vaje (v mislih imam t.i. "ho ruk") vedno in povsod enake. Pri nas smo letos vkomponirali 2m visoko oviro, ki je zadevo prav lepo popestrila, pa tudi odmevi so bili pozitivni. Upam in želja v PGD je takšna da bi s tem trendom nadaljevali.

LP!

Matjaž
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objava Milek » 7. november 2002, 15:16

Matjaž 8)

Edino pravilno, da ste se odločili za spremembe, saj tako je tudi prav, vendar... Zakaj se tako oklepate vsi teh mokrih "horuk" vaj :?: To ni nič druga kot uničevanje drage gasilske opreme :!:
Kako dolgo rabi eno majhno društvo, da dobi nadomeščeno polomljneo in uničeno opremo? Iz svojih izkušenj vem, da za nadomestitev počenih tlačnih cevi, čaka društvo tudi po eno leto na nove :cry: .

Recimo, da je društvo uničilo 15. B in C tlačnih cevi. Ostane jim za operativo nekaj čisto malega. Kaj boste potem rekli v opravičilo gospodarju kmetije, ki mu je izgorela in vi mu niste mogli pomagati, ker ste imeli premalo cevi :?: Dragi sosed... :? Veš letos smo dobil pet pokalov na tekmovanjih :P ... Sam na žalost so nam skoraj vse cevi popokale, novih pa še nismo dobil... :cry:

Brez zamere :evil:
Uporabnikova podoba
Milek

Objava Jani » 7. november 2002, 16:16

No,no, Milek. Tako grozno pa spet ni. Res je, da se oprema hitreje uniči oz. obrabi, vendar 15 cevi....:?
Ta je pa bolj lovska kot gasilska! :wink:

lp Jani
Uporabnikova podoba
Jani

Objave: 650
Registriran: 19. avgust 2002, 19:09

Objava Milek » 7. november 2002, 23:56

Jani :lol:

Lovska sem ali tja... Če si te zdi moja izjava z cevmi lovska, potem ti bom navedel drug primer :idea:

Društvo ima GV 1 in v njem MB ter ostala oprema, ki jim pripada po kategorizaciji. :wink: Na tekmovanju se jim pokvari črpalka. Na žalost se včasih naredi, da servis določenih rezervnih delov nima na zalogi tako se lahko zgodi, da popravilo traja tudi do 14 dni... :( In sedaj društvo ni več operativno sposobno in zakaj :?: Zaradi mokrega tekmovanja :!:
Uporabnikova podoba
Milek

Objava roman » 8. november 2002, 0:42

Se strinjam z Milekom!

Sam ne podpiram ''horuk'' tekmovanja, ampak to je samo moje osebno mnjenje. :oops:

Lp, Roman
Uporabnikova podoba
roman

Objave: 85
Registriran: 1. oktober 2002, 13:40

Objava Jani » 8. november 2002, 2:05

Tudi jaz, kot sem že ene dvakrat povedal, ne maram preveč tekmovanj. :(

In ravno tako se strinjam s tem, da je možno, da se na vaji pokvari brizgalna, :? kakor je tudi mogoče, da se pokvari na društveni ali sektorski (itd) vaji, ki ima čisto drug smisel in namen.
Dejstvo je, da se je brizgalna pokvarila! Sigurno pa se pa ni pokvarila zaradi vaje, ampak zato, ker je z njo nekaj narobe. In če se ne bi pokvarila na vaji, bi se pa na naslednji intervenciji. Po mojem mnenju, je pa še vedno veliko bolje, da greš na intervencijo in da veš, da nimaš brizgalne (lahko alarmiraš sosednje društvo), kot pa da greš tja v dobri veri, da je vse v redu, ko pa je treba, pa brizgalna ne dela. :roll:

Sicer pa, Milek, pustimo brizgalne, saj si ravno pred kratkim izjavil:
Sem zato, da se spremeni koncept tekmovanja sploh mokre izvedbe ker je vedno manj intervencij ko uporabljaš standardni trodelni napad!

In tudi v tem se popolnoma strinjam s tabo! :wink:

lp Jani
Uporabnikova podoba
Jani

Objave: 650
Registriran: 19. avgust 2002, 19:09

Objava Milek » 8. november 2002, 7:58

Jani 8)

Vidim, da sva na isti "valovni dolžini" O.K. :lol:

LP :wink:
Uporabnikova podoba
Milek

Objava pouzek » 8. november 2002, 9:31

Ali so sploh pozitivne strani sedanjih tekmovanj? :shock: Razen druženja gasilcev in pridobivanja (?) gasilske mladine?

NA POMOČ!
Uporabnikova podoba
pouzek

Objave: 86
Registriran: 9. september 2002, 18:01

Objava matjaž » 8. november 2002, 10:23

Seveda so pouzek!

Tudi tam potekajo forume. :D :D

LP!

Matjaž

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objava Primož » 8. november 2002, 18:33

Lep pozdrav vsm.Že res da je trodelni napad preživet,sam so pa zmer kakšne nove finte da se da vajo narest hitrejšo in boljšo.Kar se tiče opreme mora bit za tekmovanje čist posebej,namenjena prav za to.Res je da se kej unič,zanima me pa a se pol na drugih vrstah tekmovan,ki jih predlagate nič ne polom :?:
Primož

Objave: 106
Registriran: 22. oktober 2002, 19:43

Objava Milek » 11. november 2002, 21:13

Primož 8)

Ja, seveda se bo tudi na novem tekmovanju (če sploh bo kdaj???), oprema poškodovala... Toda pri mokrih vajah je verjetnost loma opreme veliko manjša!

LP :roll:
Uporabnikova podoba
Milek

NazajNaprej

Nazaj na Tekmovanja

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov