Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Obvescanje

Moderatorji: Oskar, BAČO, Gregor K.

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Obvescanje

Objava pero » 18. avgust 2003, 10:34

Dajem vam v razmislek eno situacijo, ki se je pred dnevi zgodila na nasem obmocju. Na obmocju PGD X, ki je druge kategorije in je oddaljena od pozarisca okoli 5 minut voznje, je zagorela stavba. ReCo Nova Gorica je obvestila osrednjo PGD Y , ki je cetrte kategorije in je od pozarisca oddaljena 15 minvoznje dabila poziv CELIH 10 MINUT pred PGD X. Kaj vi menite o tem in kako bi ukrepali. Kot dodatno pojasnilo naj vam povem tudi to, da je povljnik PGD Y tudi poveljnik zveze.
pero

Dragi gost

Objava Marko Novak » 18. avgust 2003, 10:45

Odgovor lahko dobite na ReCO Nova Gorica, obveščanje temelji na osnovi "operativnega načrta alarmiranja" enot, ki ga je izdelalo poveljstvo GZ Nova Gorica.

1. Preberite kako je zadeva odrejena v načrtu alarmiranja, potem
2.Vodja naj pokliče v ReCO Nova Gorica ,kjer MORA dobiti odgovore.

Kdo in zakaj je tako obveščal na forumu ne vemo odgovora, je pa zelo zaželjeno če se vsaj potrudite poiskati odgovore tam kjer so na dlani.
Glej točko 1 in 2.

LP MAre
Marko NOVAK...GSM 040 631 011
Uporabnikova podoba
Marko Novak
moderator
moderator

Objave: 1063
Registriran: 4. marec 2003, 22:59

aktiviranje

Objava Oskar » 18. avgust 2003, 10:54

Fantje pozor: Alarmiramo prebivalce. Enote za posredovanje pa Aktiviramo. Tako poznamo plan aktiviranja enot. Malenkost ..., morda.
Sicer pa , na napakah se učimo. (če je to res bi jaz bil že doktor znanosti :D )
Sicer pa imajo na Reco-jih vse prijave in čase aktiviranja zabeležene. Ampak vsakomur pa jih tudi ne zaupajo, kar je logično.
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava pero » 18. avgust 2003, 11:49

OProstite za napako, mislil sem aktiviranje. Jaz to vem, da vsakemu ne dajejo podatkov. To je logicno, logicno pa bi moralo biti tudi to , da bi bili mi o pozaru obvesceni vsaj istocasno, ce ne celo prej kot PGD Y, ker se je pozar zgodil na obmocju, ki ga pokriva nase drustvo. Naj vam pa se povem , da ne gre za GZ Nova Gorica, samo mi spadamo pod center za obvescanje Nova Gorica
pero

Re: aktiviranje

Objava Marko Novak » 18. avgust 2003, 12:02

Oskar je napisal:Fantje pozor: Alarmiramo prebivalce. Enote za posredovanje pa Aktiviramo. Tako poznamo plan aktiviranja enot. Malenkost ..., morda.
Sicer pa , na napakah se učimo. (če je to res bi jaz bil že doktor znanosti :D )
Sicer pa imajo na Reco-jih vse prijave in čase aktiviranja zabeležene. Ampak vsakomur pa jih tudi ne zaupajo, kar je logično.

ja malce :oops: sem usekal mimo, ampak bistvo je to 1.in 2.točka
Marko NOVAK...GSM 040 631 011
Uporabnikova podoba
Marko Novak
moderator
moderator

Objave: 1063
Registriran: 4. marec 2003, 22:59

Objava Gost » 18. avgust 2003, 13:55

Preveč se pustite zavajati. Pojem aktiviranje vsiljuje URSZiR. in striktno uporablja ta izraz. In sedaj smo ga tudi gasilci že akceptirali.
Oskar:
Fantje pozor: Alarmiramo prebivalce. Enote za posredovanje pa Aktiviramo.

ja, seveda. In zakaj? zato, ker uprava noče vrniti ZNAKA ZA ALARMIRANJE GASILSKIH ENOT in trmasto vztraja na AKTIVIRANJU enote - preko pozivnikov. Jaz še vedno vztrajam na alarmiranju, vsaj za enote nižje kategorije.

LP
Gost

Objava Oskar » 18. avgust 2003, 14:12

Pa še sami smo si krivi !
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava Gregor K. » 18. avgust 2003, 14:29

:lol: Kaj se pa pustite... Pri nas če ni na poziv takoj vsaj 4-5 gasilcev v domu se takoj proži sirena... Hja, imamo pač samo 5 pozivnikov... :roll:
To, kar vemo, je kapljica, to, česar ne vemo, je morje. (Newton)

In nazadnje jo stakne, ki bila mu je kos...

http://www.facebook.com/pgdokonina
Uporabnikova podoba
Gregor K.
moderator
moderator

Objave: 3061
Registriran: 16. februar 2003, 13:20

Objava Matjaž Zupan » 18. avgust 2003, 15:08

Ponavadi je osrednja enota obveščena pred lokalno enoto. Zakaj je tako, bi bilo dobro vprašati tistega, ki je sestavljal plan alarmiranja.

Glede pozivnikov: Gregor K., ideja, da se proži sirena je verjetno učinkovita za alarmiranje večjega števila gasilcev,če ni dovolj pozivnikov. Pri nas je tudi malo pozivnikov,verjetno bi bilo OK, če bi jih bilo več. Morda bo rešitev prinesel prihajajoči sistem TETRA :idea:
Matjaž Zupan

Objave: 674
Registriran: 21. julij 2003, 20:12

Objava matjaž » 18. avgust 2003, 15:11

Matjaž Zupan je napisal:Morda bo rešitev prinesel prihajajoči sistem TETRA :idea:

:?: :!:

LP!

Matjaž
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objave: 1074
Registriran: 19. julij 2002, 11:49
GE: Kostanjevica na Krki

Objava matjaž » 18. avgust 2003, 15:12

Ali imaš morda informacije kako daleč so stvari za realizacijo TETRE?

LP!

Matjaž
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objava Matjaž Zupan » 18. avgust 2003, 15:34

matjaž je napisal:Ali imaš morda informacije kako daleč so stvari za realizacijo TETRE?

Ne vem. Sem že obiskal stran Uprave za zaščito in reševanje (http://www.sos112.si), pa nisem še nič našel o tem, čeprav se da najti marsikaj splošnega o sistemu TETRA. Med drugim to, da bi se preko tega sistema dalo povezati tudi s telekomunikacijskim omrežjem in prenašanje podatkov (verjetno možno tudi pošiljanje pozivov kot SMS na mobilnike,kar bi omogočilo poziv več operativcem, tudi tistim,ki nimajo "klasičnega" pozivnika). Sicer le špekulacija z moje strani, ampak mislim, da bi moralo biti izvedljivo :wink:
Matjaž Zupan

Objave: 674
Registriran: 21. julij 2003, 20:12

Objava matjaž » 18. avgust 2003, 15:37

Glede TETRE smo v preteklosti na Forumu že dosti debatirali, Policija pa je že tako daleč, da je na javnem razpisu že izbrala proizvajalca opreme (Marconi, Italija).

LP!

Matjaž

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objava volcic » 18. avgust 2003, 18:33

v vasi gz je nekej zelo narobe. Kot prvic, ce je pozar na obmocju neke enote mora biti ta prva alarmirana, sele potem pa sesednja pgd. kot drugic pa se mi zdi zelo cudno tudi to, da je povelnik osrednje pgd tudi poveljnik zveze. ce upostevamo drugo dejstvo je to mogoce vzrok za nastalo situacijo. predlagam da se pogovorite s poveljnikom in poskusite resiti problem med seboj.
volcic

Objava darko » 18. avgust 2003, 20:20

fantje brez dogovorov na vseh ravneh ne gre. upoštevati je potrebno človeški faktor. Operativci se striktno držijo načrtov in v kolikor bi bilo sodelovanje med enotami in centrom pristno do tega ne bi prišlo. prihaja do tega da v praksi nimamo ne očinskih ne regijskih poveljnikov, ki bi urejali alarmiranje in druge operativne stvari.
Moje mnenje je da bi morali delovati poveljniki višjih poveljstev, razpolagati z ustrezno opremo in morali bi imeti tudi določene pristojnosti.

lp darko
darko

Naprej

Nazaj na Gašenje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost