Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

POŽAR - TRGOVSKI CENTER ROGAŠKA SLATINA

Moderatorji: Oskar, BAČO, Gregor K.

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Objava Gost » 13. september 2003, 18:20

Matjaž Zupan je napisal:Vodje intervencij so že tako pametni,da bodo naredili tak razpored,sicer bi za svoje napake odgovarjali tisoč in enemu organu ali inšpektorju.

Glede odgovarjanja za neuspešno intervencijo:
Ali mi zna kdo odgovorit, kdaj in kje je bila kakšna intervencija, ki je bila označena kot neuspešna, napačno izvedena, narobe zorganizirana in ali je kdo odgovorjal zato. Ker kakor berem, vse intervencije so bile odlično izvedene, samo oh in sploh...
Gost

Objava Jure Čokl » 13. september 2003, 18:52

Dokler se prijavljaš kot gost se bo le redko kdo spravil pisati odgovor. Vidiš, jaz sem izjema. Takoj popravljam. :twisted:
"Čoklu kot ponavadi goflja prehiteva pamet. P.S.: Puno priča, malo radi!" Anonimni gost, 30. oktober 2005
Uporabnikova podoba
Jure Čokl
Piranja

Objave: 1733
Registriran: 1. maj 2003, 21:06
GE: Lukovica

Objava Gost » 13. september 2003, 23:57

Jaz sem sicer drugi gost, vendar je zanimivo tole stališče. :shock: Kaj ne bi potem zadevo kar zaprli za javnost, če gostov ne "šmirglate". :oops: Ali pa je tistih nekaj podatkov- nek lahko javni emeil - lahko tudi dog@cat.si - že garancija, da bom lahko deležen kakšne razmišljajoče zvezdice.
Marsikje po svetu sodelujem na podobnih forumih kot gost, pa še nikjer nisem doživel takšnega odnosa. Verjetno večkrat na tehtne argumente ne znate odgovoriti, ker pač sledite svojim ciljem, pa je potem najlažje zadevo obrniti na "jajca" - vendar pomenijo jajca tudi to, da gostu odgovoriš z argumentom ali pa jasno poveš, da nimaš protiargumenta ter se bo potrebno malo zamisliti.
Gost

Objava Vrsho » 14. september 2003, 0:13

Anonymous je napisal:Jaz sem sicer drugi gost, vendar je zanimivo tole stališče. :shock: Kaj ne bi potem zadevo kar zaprli za javnost, če gostov ne "šmirglate". :oops: Ali pa je tistih nekaj podatkov- nek lahko javni emeil - lahko tudi dog@cat.si - že garancija, da bom lahko deležen kakšne razmišljajoče zvezdice.
Marsikje po svetu sodelujem na podobnih forumih kot gost, pa še nikjer nisem doživel takšnega odnosa. Verjetno večkrat na tehtne argumente ne znate odgovoriti, ker pač sledite svojim ciljem, pa je potem najlažje zadevo obrniti na "jajca" - vendar pomenijo jajca tudi to, da gostu odgovoriš z argumentom ali pa jasno poveš, da nimaš protiargumenta ter se bo potrebno malo zamisliti.

Nevem pa zakaj nihče od gostov "nima jajc", da bi povedal, kdo je v resnici... Zakaj zakrivate svojo osebnost? Ali to ne pomeni, da stojite za tem, kar napišete? Še posebej to leti na tiste goste, ki provocirajo...

Tudi če gostje ne bi bili omogočeni, ta forum ne bi bil zaprt za javnost, saj se ima vsak možnost registrirati in s tem izraziti svoje mnenje. :oops:
Vrsho
moderator
moderator

Objave: 1755
Registriran: 11. junij 2003, 2:08
GE: PGD Šentvid

Objava Matjaž Zupan » 14. september 2003, 9:41

Anonymous je napisal:Glede odgovarjanja za neuspešno intervencijo:
Ali mi zna kdo odgovorit, kdaj in kje je bila kakšna intervencija, ki je bila označena kot neuspešna, napačno izvedena, narobe zorganizirana in ali je kdo odgovorjal zato. Ker kakor berem, vse intervencije so bile odlično izvedene, samo oh in sploh...

Ničesar nisem rekel o neuspešnih intervencijah. Vodje intervencije imajo res dandanes večja pooblastila,imajo pa tudi večjo odgovornost.
Z napisanim sem poskušal le povedati,da bi vodje intervencije lahko razporedili enote s popolno zaščitno opremo v območje nevarnosti,gasilce z neustrezno opremo (glede na finančna sredstva je kar nekaj PGD,ki nimajo zaščitne opreme za vse operativce,čeprav bi jo po kategorizaciji morali imeti) pa nekoliko dlje stran,kjer bi prevzeli oskrbo z vodo,morda tudi medicinsko pomoč,itd.
V Zakonu o gasilstvu jasno piše,da je vodja intervencije odgovoren za povelja,ki bi povzročila morebitno škodo,poškodbe udeleženih,itd.
Lahko se pa seveda zgodi,da se kaj zalomi. V tem primeru nastopijo preiskovalci in ugotavljajo vzrok nesreče. Če se izkaže,da je za to kriv vodja intervencije zaradi malomarnosti,bi verjetno kazensko odgovarjal. Danes pa vemo,da so vodje intervencij dovolj usposobljeni,lahko pa predajo vodenje nekomu,ki je višji po činu ali bolj izkušen.
Matjaž Zupan

Objave: 674
Registriran: 21. julij 2003, 20:12

Objava pes » 14. september 2003, 12:09

Prvemu gostu:

Saj ni nihče rekel, da so bile intervencije slabo izpeljane ampak če zraven gledaš ( ali pa slike od tam) pač maš ponavadi kaj zraven za povedat ker mogoče vidš stvari katere vodja intervencije morda ne ali pa tudi vidi.
Komentari pa so in bodo vedno obstajali. :?

Drugemu gostu:

Zadeva nikakor ni zaprta za javnost in tudi mislim da nikoli ne bo. Glede garancije za objave je pa tako, da ti bo verjetno vedno kdo odgovoril, ampak smo pa člani foruma že večkrat videli kako so gosti podžigali določene teme z neutemeljenimi objavami ki so blatile ali nasplošno omadeževale določene stvari. Zato ti bo malo kdo kot gostu odgovoril na tvojo objavo, ker te (po večini) ne šmirglajo.
Uporabnikova podoba
pes
moderator
moderator

Objave: 2137
Registriran: 6. marec 2003, 10:44

Nazaj

Nazaj na Gašenje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost