Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Uporaba IDA

Moderatorji: Oskar, BAČO, Gregor K.

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Odg: Uporaba IDA

Objava Matej B. » 28. februar 2014, 20:40

Slovenija ni gromozanska dežela in razdalje so premagljive tja in nazaj v slabem dnevu.
Finančno se pa res pozna če npr. pošlješ isti dan na zdravniškega 5 operativcev.

Mi smo tudi še pred nekje 10. leti nazaj hodili v ZD Ptuj na zdravniške za IDA, pa so stali nekje okrog 18.000 Sit/ gasilca.
Potem pa je prišel €€ pa so se podražili in smo potem našli v Ljutomeru leta 2008 ugodno varianto za 80€ / gasilca za bolj zahtevna dela.
In ta cena velja še danes.
Zakaj ravno Ljutomer??? Ni pretiranih čakalnih dob, delajo hitro, prijazno, prideš zjutraj ob 7h v čakalnico pa si najkasneje do 11h končal.
Imamo dobre pol ure vožnje iz Tržca do Ljutomera in dobre pol ure nazaj.
Cena 80 € je razumljiva za naše podravsko, pomursko okolje. Ker če bi bila cena 150 € pa gor (za gasilca za bolj zahtevna dela), potem mislim da se ne bi kaj dosti izobraževali na Igu. :wink:
Vsekakor splača poklicat ali v Ljutomer ali Ormož ali še kam drugam. Povsod vas bodo veseli kot potencialne stranke :D
"Teorija brez prakse je kot voz brez akse!!!"
Uporabnikova podoba
Matej B.

Objave: 1133
Registriran: 30. julij 2002, 23:39
GE: Tržec

Objava Franci » 1. marec 2014, 11:05

Ni mi jasno kako imajo lahko ZD tako različne cene; saj so ista firma, pa še v isti državi živimo. #-o
Najcenejše ponudbe:
3.člen: 78,00 €
4.člen: 205,00 €
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabnikova podoba
Franci

Objave: 1657
Registriran: 27. junij 2005, 10:45

Objava Franci » 1. marec 2014, 11:10

gapi je napisal:.......... No bo treba začet na zdravniške hodit v Ljutomer.

:wink:
Stati inu obstati. /Trubar/
Uporabnikova podoba
Franci

Objave: 1657
Registriran: 27. junij 2005, 10:45

Objava Matej B. » 1. marec 2014, 12:23

Franci: tudi v našem zdravstvu vlada kapitalizem :wink:

Sem bil decembra službeno na zdravniškem pregledu v ZD Ljubljana - enota Fužine.
Ker je pregled obsegal vse stvari kateri jih vsebuje tudi po tem našem 4.členu za gasilca za bolj zahtevna dela, sem prijazno medicinsko sestro poprosil če mi lahko napiše na ustrezen obrazec še zdravniškega za gasilca za bolj zahtevna dela. In mi je ustregla, doplačal sem samo 16 €. :D
Je pa rekla, da pri njih zaračunajo za tak pregled nekaj preko 200 €. :wink:

Kot vidimo so cene zelo različne po naši mali deželici, pregledi pa so isti oz. obsegajo iste preiskave, meritve,.....
Torej, zakaj ne bi povprašali še malo drugam :!:
"Teorija brez prakse je kot voz brez akse!!!"
Uporabnikova podoba
Matej B.

Objave: 1133
Registriran: 30. julij 2002, 23:39
GE: Tržec

Objava leon90 » 1. marec 2014, 17:25

Objava Matjaž Zupan » 28. februar 2014, 15:06

leon90 je napisal:No tudi mi imamo nekje tako ceno...
Hodimo pa v zdravstveni dom Ormož.

Zdravniški pregled po 3.členu: 54,27€
Zdravniški pregled po 4.členu: 87,29€

Lp

Pa je to cena za prvi pregled po 3. oz. 4. členu ali za obnovitveni pregled? :shock:

To so fiksne cene. Ni drugih.
Neverjetno kakšne razlike so v ceni po sloveniji :shock:
Ja naš del države je revnejši, zato so očitno tudi nižje cene za preglede. Tako je tudi na marsikaterem drugem področju.
Ampak da so 2X dražje???

Lp
leon90

Objave: 11
Registriran: 25. september 2012, 11:53
GE: PGD,GEŠP ORMOŽ

Objava RomanB » 7. marec 2014, 8:18

gapi je napisal:V Ljubljani ni variante, da prideš po taki ceni skoz za 4. člen. Cene lahko pridejo tudi čez 200€.

Sem mislu, da smo v naši zvezi sposlovali dobro ceno, pa vidim da temu ni tako. Naša cena je 126/gasilcu. No pa pri nas je tako, da grejo na zdravniški vsi, ki so v prvi bojni vrsti. Ne čakamo, da je kdo razporejen na ida na Igu.

No bo treba začet na zdravniške hodit v Ljutomer.

Tudi v Ljubljani so mojstri, ki te po 4. členu pregledajo za 80€. Mi vseeno rajši hodimo na ZVD, kjer je sicer prvi pregled precej dražji, naslednji so pa okoli 100€.
RomanB

Objave: 241
Registriran: 13. december 2010, 12:29
GE: PGD Repnje-Dobruša

Objava peugeot » 9. marec 2014, 19:30

Franci je napisal:Ni mi jasno kako imajo lahko ZD tako različne cene; saj so ista firma, pa še v isti državi živimo. #-o
Najcenejše ponudbe:

Centralizacija, ali kako bi lahko temu rekel. Tudi kafe je v LJ dražji od isto narejenega nekje na Goričkem. :)

Ko smo že pri nošnji IDA, pri nas je nastal problem, da zadnje čase ne moremo več poslati nobenega izmed članov na specializacijo za IDA, presegamo namreč kvote (smo enota II. kategorije) specializacijo pa ima pri nas opravljeno 17 članov. Mladi, perspektivni člani pa so tako "prikrajšani" za tečaj.
Pa še malo "offtopic", kaj je zdaj s tisto idejo o poligonu za IDA v Pekrah? Bo al ne bo? :)
Uporabnikova podoba
peugeot

Objave: 116
Registriran: 19. oktober 2013, 18:58
GE: Sela

Objava spidi » 9. marec 2014, 20:06

Ko smo že pri nošnji IDA, pri nas je nastal problem, da zadnje čase ne moremo več poslati nobenega izmed članov na specializacijo za IDA, presegamo namreč kvote (smo enota II. kategorije) specializacijo pa ima pri nas opravljeno 17 članov. Mladi, perspektivni člani pa so tako "prikrajšani" za tečaj.

Tudi pri nas je tako... Na žalost je tale "kvota" po eni strani slabo premišljena.
Smo gasilci z Jesenic, to je res to ni vic!
Uporabnikova podoba
spidi

Objave: 48
Registriran: 9. maj 2006, 10:22

Objava peugeot » 9. marec 2014, 21:03

spidi je napisal:

Tudi pri nas je tako... Na žalost je tale "kvota" po eni strani slabo premišljena.

Dejstvo je da je dosti članov, ki so takrat bili zelo aktivni malce odšlo v ozadje, še pridejo vendar ne več tako pogosto kot včasih. Prišle so namreč obveznosti, familija, služba itd... Enim pa se več "ne da". Pa kaj razlagam, povsod jih imamo. V enoti pa so tudi posamezniki ki imajo v dopoldanskem času veliko prostega časa in bi kot nosilci IDA prišli še kako prav, pri nas imamo namreč dogovorjeno da vstopajo v prostor samo tisti ki imajo opravljen tečaj.
Mogoče bo nekaterim malce butasto ampak jaz bi dal takle konkreten tečaj kot je na Igu že v nadaljevalni tečaj za gasilca, pod predmet zaščita dihal, ne pa samo nadevanje maske in malo hoje z dihalcem po dvorišču GD kot se ponekod izvaja, ne vem kako imate drugje, vsaj tukajle (pa tudi po nekaterih drugih zvezah) je tako. Samo razmišljam... :roll:
Uporabnikova podoba
peugeot

Objava Jacksy » 9. marec 2014, 22:40

peugeot je napisal: kaj je zdaj s tisto idejo o poligonu za IDA v Pekrah? Bo al ne bo? :)

Naj bi bil ja. Pred kratkim so ravno bili na Igu bodoči inštruktorji ki bodo delali v Pekrah, tako da mislim da stvar ni več daleč.
Uporabnikova podoba
Jacksy

Objave: 319
Registriran: 30. maj 2007, 18:58
GE: Mozirje

Objava pbb » 9. marec 2014, 22:45

Jacksy je napisal:
peugeot je napisal: kaj je zdaj s tisto idejo o poligonu za IDA v Pekrah? Bo al ne bo? :)

Naj bi bil ja. Pred kratkim so ravno bili na Igu bodoči inštruktorji ki bodo delali v Pekrah, tako da mislim da stvar ni več daleč.

Naslednji teden "zalaufa" steza!
:huh:
če te je strah, delaj tisto česar te je strah !
Uporabnikova podoba
pbb

Objave: 682
Registriran: 6. februar 2005, 18:20

Objava robit » 10. marec 2014, 8:01

peugeot je napisal:
Franci je napisal:Ni mi jasno kako imajo lahko ZD tako različne cene; saj so ista firma, pa še v isti državi živimo. #-o
Najcenejše ponudbe:

Centralizacija, ali kako bi lahko temu rekel. Tudi kafe je v LJ dražji od isto narejenega nekje na Goričkem. :)

Pa še malo "offtopic", kaj je zdaj s tisto idejo o poligonu za IDA v Pekrah? Bo al ne bo? :)

Ko boste prijavljali tečaje dajte nekaj operative (recimo tiste kateri ne hodijo tako redno na vaje) v vulkadu pod rezervo, tako boste naredili prostor za IDA, ko bodo tečajniki opravili tečaj pa spet sprostite rezervo. Preverjeno, se da.
robit

Objave: 207
Registriran: 1. februar 2013, 10:09

Objava RescueMajstr » 10. marec 2014, 9:02

peugeot je napisal:
spidi je napisal:

Dejstvo je da je dosti članov, ki so takrat bili zelo aktivni malce odšlo v ozadje, še pridejo vendar ne več tako pogosto kot včasih. Prišle so namreč obveznosti, familija, služba itd... Enim pa se več "ne da". Pa kaj razlagam, povsod jih imamo. V enoti pa so tudi posamezniki ki imajo v dopoldanskem času veliko prostega časa in bi kot nosilci IDA prišli še kako prav, pri nas imamo namreč dogovorjeno da vstopajo v prostor samo tisti ki imajo opravljen tečaj.
Mogoče bo nekaterim malce butasto ampak jaz bi dal takle konkreten tečaj kot je na Igu že v nadaljevalni tečaj za gasilca, pod predmet zaščita dihal, ne pa samo nadevanje maske in malo hoje z dihalcem po dvorišču GD kot se ponekod izvaja, ne vem kako imate drugje, vsaj tukajle (pa tudi po nekaterih drugih zvezah) je tako. Samo razmišljam... :roll:

Saj bi že zdaj moralo biti tako. Pri nas smo še na vsakem nadaljevalnem tečaju zadimili nadstropje gasilnega doma, v eno izmed sob smo postavili jeklenko, tisti tečajniki ki so želeli, pa so morali prostore preiskati in jeklenko odnesti na varno...
RescueMajstr

Objave: 53
Registriran: 2. maj 2012, 12:08

Objava RomanB » 10. marec 2014, 11:30

robit je napisal:Ko boste prijavljali tečaje dajte nekaj operative (recimo tiste kateri ne hodijo tako redno na vaje) v vulkadu pod rezervo, tako boste naredili prostor za IDA, ko bodo tečajniki opravili tečaj pa spet sprostite rezervo. Preverjeno, se da.

Zanimiv gumbek se je pojavil v Vulkanu. Pod vrsto člana lahko obkljukaš opcijo "nosilec IDA". Ne vem pa, ali bo sedaj to šlo skozi filter o usposobljenosti..
RomanB

Objave: 241
Registriran: 13. december 2010, 12:29
GE: PGD Repnje-Dobruša

Objava peugeot » 10. marec 2014, 15:26

robit je napisal:
peugeot je napisal:
Najcenejše ponudbe:

Ko boste prijavljali tečaje dajte nekaj operative (recimo tiste kateri ne hodijo tako redno na vaje) v vulkadu pod rezervo, tako boste naredili prostor za IDA, ko bodo tečajniki opravili tečaj pa spet sprostite rezervo. Preverjeno, se da.

sem slišal tudi že za to opcijo, tudi naši jo poznajo, ne znam pa ti povedati zakaj niso tega še prakticirali, sam namreč ne delam z vulkanom, niti nimam neke prehude želje...
Uporabnikova podoba
peugeot

NazajNaprej

Nazaj na Gašenje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov