Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Požar v Tovarni dušika Ruše

Moderatorji: Oskar, BAČO, Gregor K.

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Požar v Tovarni dušika Ruše

Objava mundat » 15. junij 2009, 8:03

Ob 23.17 je v nekdanji tovarni dušika v Rušah izbruhnil požar. Zagorelo je v enem izmed industrijskih obratov, velikosti 70 krat 40 metrov lesene konstrukcije in kovinskega ostrešja. Ognjeni zublji so zajeli odpadne in mlete avtomobilske pnevmatike, ki so bile v prostoru z betoniranim dnom, globokim do šest metrov. Vzrok požara še ni znan, priče poročajo tudi o eksploziji.

Z rdečim petelinom se je spopadlo 125 gasilcev, ki so s hitro intervencijo preprečili širitev ognja na sosednje objekte. Na kraju dogodka je še vedno gasilska straža.

A lahko kdo od pristonih na intervenciji kaj napiše o poteku intervencije in o sami intervenciji?

Slika
foto: Jani Dolinšek
http://www.24ur.com
PGD Gornja Radgona IV. kategorija
Gasilska enota širšega pomena
predsednik društva
Uporabnikova podoba
mundat

Objave: 812
Registriran: 29. september 2008, 9:46
GE: Gornja Radgona

Odg: Požar v Tovarni dušika Ruše

Objava piki5 » 15. junij 2009, 11:58

Ali lahko gdo pove,kdo je lastnik gum?? V gz Kidričevo se že lep čas pogovarjamo glede naše deponije gum v Lovrencu na d.polju,KER SE BOJIMO DATUMA 16.06.2009
ker je bil prvi požar 16.08.2007,drugi 16.07.2008,se sprašujem,če jo to kaj v povezavi !!!
piki5

Objave: 2
Registriran: 20. februar 2009, 13:20

Objava rfireman » 15. junij 2009, 12:02

Če gre za požig potem vas je res lahko strah 16.08. drugače pa nesrečen splet okoliščin :oops: :roll:
"For who so ever shall call upon the name of the Lord,shall be saved"
Uporabnikova podoba
rfireman

Objave: 1796
Registriran: 2. julij 2007, 20:03

Objava Milan Dubravac » 15. junij 2009, 23:45

Upam, da se bo kdo od sodelujočih oglasil in na kratko opisal kot je na prvi pogled videti zelo uspešen poseg. Zanima me uporaba gasilnih sredstev in operativni pristop.
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Uporabnikova podoba
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org

Objave: 1887
Registriran: 10. julij 2002, 11:54

Objava piki5 » 21. junij 2009, 11:09

me prav zanima,zakaj nišče ne komentira tega požara,na tistega v Lovrencu na d.polju pa je bilo toliko za povedat!
piki5

Objave: 2
Registriran: 20. februar 2009, 13:20

Objava gasilec_lovrenc » 21. junij 2009, 22:06

Lep pozdrav!
Naj povem da smo v noči iz nedelje na ponedeljek gasilci gz ruše doživljali pravo nočno moro. Okoli 23.30 ure smo dobili poziv da gori skladišče gum v TDR. Ko smo prišlo na pozarišče smo dojeli da nas čaka dolga noč. PGD lovrenc na pohorju je izvozil z vsemi 4 vozili in sicer z AC 9500l, GVC 24/50, GVC 16/25 ter orodnim vozilom. AC 9500 in GVC 24/50 sta takoj pričela z oskrbo vode smolniških gasilcev in gasilcev bistrice. GVC 16/25 pa je postavil C napadalno linijo in hitrogasno linijo.
Vsi gasilci smo gasili samo z vodo. Ker pa smo imeli pomanjkanje vode se je vodija intervencije odločil da aktivira še PGD Studence in PGD Pekre. Za polnjenje avtomobilov z vodo smo ineli v bližini 3 hidrante. Na vseh hidrantih je bil pritisk zadovoljiv, kar pomeni da so se cisterne dokaj hitro vračale na požarišče.
Naj še omenim da smo uspeli pred ognjenimi zublji rešiti skladišče barv in lakov ,ki je bilo v neposredni bližini.

Po 5 urnem boju z ognjem smo uspedi skoraj dokončno pogasiti požar. Ker potem ni bilo več potrebe po tolikšnem številu gasilcev in vozil se je vodja intervencije odločil da nastavi samo še požarno stražo, stale pa pošlje domov.

Naslednji dan so domači gasilci še gasili manjše plamene, ki so se pojavljali iz kupov tleče gume. Kovinsko ostrešje so odstranli s pomočjo hiab dvigal in avtožerjava.

Po končanem delu policistov in kriminalistov pa so pričeli delavci zasipavati z zemljo ostanke gum na požarišču.

Vsem sodelujočim gasilcem še enkrat hvala za požrtvovalnost!!!!!!!!!!

z gasilskim pozdravom: NA POMOČ!

=D> =D> =D>
NA POMOČ!!!
Uporabnikova podoba
gasilec_lovrenc

Objave: 14
Registriran: 21. junij 2009, 21:38

Objava Oskar » 22. junij 2009, 12:55

Vsekakor čestitke za opravljeno delo, ki ni bilo lahko. Vseeno pa mislim, da odločitev , da izvozite z vsemi vozili v Ruše ni bila njboljša. Vemo kje je Lovrenc na Pohorju in kje so Ruše. Kaj bi bilo če bi to noč zagoreli pri vas ?? :shock:
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava gasilec_lovrenc » 22. junij 2009, 17:00

res je! Lovrenc res ni blizu. Naš poveljnik je kontaktiral z vodjo intervencije da bi naj kombinirano vozilo (GVC 16/25) ostalo v garaži.
Vodja intervencije pa je dejal da moramo prit z vsemi vozili kaj jih imamo na razpolago.

če pa bi prišlo do intervencije pa bi bilo veliko sr....! to po moje ni prav da je zahteval da se izvozi z vsemi vozili!!!

NA POMOČ!
NA POMOČ!!!
Uporabnikova podoba
gasilec_lovrenc

Objava Oskar » 22. junij 2009, 19:36

vesel sem da si mojo pripombo vzel zares. Tudi nam se je to že dogajalo, enkrat je cel sektor izvozil na nenapovedano vajo, ampak je bila osrednja enota doma, tak da ni frke. Pri vas pa je problem še z oddaljenostjo požarnega rejona, pa tudi sosednja društva so bila na požaru.
Moram pa zapisat, da je bila vaja v petek v Bistrici res lepo organizirana in je potekala skladno po zamisli avtorjev.
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objava tadejS » 23. junij 2009, 8:52

gasilec_lovrenc je napisal:Vsi gasilci smo gasili samo z vodo.

Ali kaj druzga sploh niste uporabili. So vam k taki odločitvi botrovale izkušnje iz preteklosti! Ali je bil požar že tako razvit, da je uporabo pene omejeval domet in hitro razkrajanje pene? Osebno bi verjetno predlagal uporabo pene. Mogoče se pa tudi motim.

Pomisleke imam pa zato, ker vem, da voda kot taka zelo salbo omaka suhe gume in največkrat kar v kapljicah zdrkne po površini. Posledično je verjetno bolj počasno in manj učinkovito tudi gašenje.
tadejS

Objave: 314
Registriran: 15. marec 2005, 8:29

Objava gasilec_lovrenc » 23. junij 2009, 10:25

Ne res je! uporabili smo samo vodo. odločitev vodje intervencije me je zelo presenetila. Po mojem mnenju bi dosti več nardili z peno, samo pa je tudi ogenj bil zelo zelo razvit ( kar je vidno tudi iz slik ) tako, da smo bili od ognja oddaljeni cca 40-50 m.Možnost bi bila da bi se pena metala preko topa...
drugače pa smo porabili približno 1 000 000l vode...

NA POMOČ!
NA POMOČ!!!
Uporabnikova podoba
gasilec_lovrenc

Objava MartinV » 23. junij 2009, 21:53

gasilec_lovrenc je napisal:drugače pa smo porabili približno 1 000 000l vode...
NA POMOČ!

Pozdravljeni!

A je podatek o porabljeni vodi točen, oz. koliko točen. Če primerjamo količino porabljene vode v Lovrencu na Dravskem polju in ta požar, se je v Lovrencu porabilo ''samo'' 3,4x več vode, čeprav se je gasila večja količina gum (površina in volumen). Pa še eno vprašanje: kako ste uspeli dobaviti v takšnem času in opisano tehniko dobaviti takšno količino vode?
Hvala za odgovor.

Lep dan še naprej!

Martin
MartinV

Objave: 128
Registriran: 18. julij 2008, 11:00

Objava gasilec_lovrenc » 24. junij 2009, 15:45

lp

ta podatek je okviren. koliko sem slišal bi naj bilo porablene toliko vode. Sam nevem točno ker sem bil preveč zaposlen z gašenjem.
za dostavo vode pa po mojem nebi blo problema količinsko.
5 ur pa 10-13 cistern pa dosti hidrantov v bližini... po moje bi šlo.

NA POMOČ!!
NA POMOČ!!!
Uporabnikova podoba
gasilec_lovrenc

Objava Gost » 24. junij 2009, 21:38

Lep pozdrav, sam sem sodeloval na požaru in bil voznik naše cisterne katera drži 4500l. PrIpeljel sem 20 cistern in pred tem BIL priklopljen še na hidrantno omrežje okoli uro in pol, ker smo v začetni fazi gašenje imeli dva napada. Če izračunaš je to 90000 litrov pripeljane vode, plus količina katera je pretekla skozi iz hidranta.
Gost

Objava Oskar » 27. junij 2009, 12:27

Kaj pa veriga iz Drave? Rozike so očitno počivale . #-o
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Naprej

Nazaj na Gašenje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost