Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Prometne nesreče na Štajerskem

Moderator: Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Odg: Prometne nesreče na Štajerskem

Objava Oskar » 30. avgust 2008, 16:16

Kolikor mi je znano obstaja načrt ali bolje ideja o pokrivanju koncesionarjev. Bolje napisano o medsebojni pomoči pri hkratnem dogodku. Kako je to dogovrjeno na Ptujskem 112 tudi mene zanima. Za MB- Radlje in MB- Sl. Bistrica vem, da že deluje.
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava man 14.284 » 30. avgust 2008, 17:52

Vrjetno pri vseh treh nesrečah ni bil potreben kakšen večji tehnični poseg potem takem zadostuje na lokaciji tud katero drugo vozilo ne ravno HTV oz TV. Na Ptuju mislim, da je tako tehnike kot tudi moštva dovolj če pa temu ni bli tako pa je zmotno in neodgovorno da niso poklicali na pomoč najbližnjega koncesionarja.
Opažam pa zadnje čase da nekatere enote res v nobenem primeru ne potrebujejo pomoči. Malo sem prisluškoval(zare) dogajanja ob zadnjih neurjih in sem presenečen in zgroežn ugotovil da nekatere manjše enote sprejemjo kar po več lokaciji(poplave,prekrivanje streh...) in ne zahtevajo pomoči niti tistih najbližjih društev. Misim da v takih primerih za pomoč ljudem v stiski ni narejeno vse kar bi lahko bilo zato me čudi da že sam operater ReCO ne obvesti drugih enot oz opozori vodjo da potrebuje pomoč #-o [-X
Uporabnikova podoba
man 14.284

Objave: 1011
Registriran: 8. januar 2003, 23:25

Objava sašo » 30. avgust 2008, 18:19

Eee, Man, če si kaj sledil spinu je šlo v vseh primerih za tehnične posege gasilcev...
Lep pozdrav, Sašo!
sašo

Objave: 177
Registriran: 23. april 2004, 18:22

Objava MartinV » 30. avgust 2008, 20:36

Pozdravljeni!

Res je, da smo ptujski gasilci v noči iz petka na soboto v razmiku ene ure posredovali v treh prometnih nesrečah, v katerih je bilo reševano 7 ljudi. Lokacije nesreč so bile z mesta gasilskega doma razmetane v različnih smereh. Problemov z zagotavljanjem potregbenga števila gasilcev in potrebne tehnike nismo imeli. Na vseh treh lokacijah je bilo na terenu 33 gasilcev, 7 gasilcev pa je bilo dodatno v pripravljenosti v gasilkem domu. Na vse nesreče so izvozile ekipe iz gasilskega doma in po eno vozilo z predhodne nesreče, na vsaki lokaciji nesreče pa je ostalo vedno eno vozilo s posadko, katera je dokončala delo na terenu. Povedati je še potrebno, da smo dobili alarm za naslednjo lokacijo, ko smo že končali z reševanjem ponesrečencev iz vozil in so bili le-ti že v oskrbi reševalcev v reševalnem vozilu.
Zadnja leta nekaj krat na leto beležimo primere, ko moramo posredovati hrati na večih lokacijah. Za potrebe tehničnega reševanja smo opremili tri vozila, katera pa praviloma ne izvozijo na isto lokacijo, ampak so v pripravljenosti za morebitni enak dogodek na drugi lokaciji.
Kaj bi se zgodilo, če bi obseg dela zaradi večjega števila dogodkov bil preobsežen za našo enoto? V skladu z internim aktom, kateri ureja to področje, bi zahtevali alarmiranje ustrezne druge(ih) enot-e.

Lep dan / noč še naprej!

Martin
MartinV

Objave: 128
Registriran: 18. julij 2008, 11:00

Objava darko » 31. avgust 2008, 19:47

Zanima me ali bi lahko tako posredovali tudi v dopoldanskem času ob delovnikih?
Darko
darko

Objave: 2932
Registriran: 18. november 2003, 14:06

Objava MartinV » 31. avgust 2008, 21:33

darko je napisal:Zanima me ali bi lahko tako posredovali tudi v dopoldanskem času ob delovnikih?
Darko

Pozdravljeni!

Na alarm se ne glede na dnevni čas zbere povprečno 20 gasilcev, od katerih izvozi na intervencijo v povprečju 11 gasilcev. Odgovor na tvoje vprašanje: da.

Lep dan še naprej!

Martin.
MartinV

Objava man 14.284 » 1. september 2008, 12:53

Na alarm se ne glede na dnevni čas zbere povprečno 20 gasilcev, od katerih izvozi na intervencijo v povprečju 11 gasilcev. Odgovor na tvoje vprašanje: da.

Res pohvalno!

Me pa zanima kako je uspelo NMP Ptuj poskrbet za vse te ponesrečene?
Uporabnikova podoba
man 14.284

Objave: 1011
Registriran: 8. januar 2003, 23:25

Objava MartinV » 1. september 2008, 17:40

man 14.284 je napisal:Me pa zanima kako je uspelo NMP Ptuj poskrbet za vse te ponesrečene?

Pozdravljeni!

V zdravstvenem domu na Ptuju sta vedno na razpolago dve ekipi NMP z zdravnikom, ne glede na dnevni čas.
Na prvi lokaciji z odvozom ni bilo problema, na drugi in tretji nesreči pa smo do prihoda reševalcev ponesrečence oskrbeli gasilci.

Lep dan še naprej!

Martin
MartinV

Objava gonzo 19 » 7. september 2008, 9:36

MartinV je napisal:
man 14.284 je napisal:Me pa zanima kako je uspelo NMP Ptuj poskrbet za vse te ponesrečene?

Pozdravljeni!

V zdravstvenem domu na Ptuju sta vedno na razpolago dve ekipi NMP z zdravnikom, ne glede na dnevni čas.
Na prvi lokaciji z odvozom ni bilo problema, na drugi in tretji nesreči pa smo do prihoda reševalcev ponesrečence oskrbeli gasilci.

Lep dan še naprej!

Martin

Naj povem da me moti ta odgovor in bi povedal da nevem kako je bilo na prvi in drugi nesreči z reševalci ampak na tretji so bili reševalci pred nami na kraju in so oni oskrbeli ponesrečence zato odgovor Martina ne drži.Sam sem bil na kraju zato je odgovor pravilen.
Ogenj je dober hlapec in slab gospodar."
Uporabnikova podoba
gonzo 19

Objave: 22
Registriran: 11. september 2006, 18:54

Prometna nesreča PODGRAD pri Gornji Radgoni

Objava mundat » 21. april 2009, 12:25

Nesreča nikoli ne počiva in tako se je spet zgodila prometna nesreča s smrtnim izidom na glavni cesti Maribor - Gornja Radgona, v naselju PODGRAD.

Posredovali so gasilci iz GEŠP PGD Gornja Radgona.

http://24ur.com/novice/crna-kronika/umr ... njaka.html

Slika
foto: vir 24ur.com
PGD Gornja Radgona IV. kategorija
Gasilska enota širšega pomena
predsednik društva
Uporabnikova podoba
mundat

Objave: 812
Registriran: 29. september 2008, 9:46
GE: Gornja Radgona

Odg: Prometna nesreča PODGRAD pri Gornji Radgoni

Objava Marko Š. » 21. april 2009, 13:11

9:48 - poziv na pozivnike.
9:56 - prihod na kraj nesreče.
Vozila: PV1, TRV (1+6)
Moštvo skupaj: 10
Takoj po prihodu je ekipa za požarno varovanje storila vse kar je potrebno, pregledala obe vozili in odklopila akumulatorje.
Nastavili so aparate na prah in bioversal (tudi co2). Prometno zaporo so naredili že policaji (pohvalno). En gasilec je, ne glede na zagotovila NMPja preveril avtobus za morebitnimi ponesrečenci (en edini potnik je bil veni z manjšimi poškodbami).
Kjer je bilo potrebno so naši posipali prah in preverili izteke tekočin. Razen hladilne vode in malo hidrauličnega olja ni bilo težav.
Doktor mi je takoj dejal, da nažalost, za nesrečnika v tovornjaku ni več pomoči, zato smo se skoncentrirali za reševanje ukleščenega voznika avtobusa. Bil je sicer pri zavesti a v šoku in ni govoril. Imel je vkleščeni obe nogi, vendar na prvi pogled manj poškodovani, zaradi česar smo delali zelo previdno, da ne bi stanja poslabšali. Na moje vprašanje NMPju smo mu nadeli KED in ga pomagali iznest. Njegovo stanje nam trenutno ni znano.
V avtobusu je bil še eden potnik, ki je imal površinske rane po glavi. Oba so odpeljali v bolnišnico (verjetno v MS). Za njega ni bil potreben izrez (čakal je zunaj pri polni zavesti). Ura je v tem momentu bila cca 10:25.

Nato smo čakali oglednika in pogrebnike in po njihovem prihodu smo smeli nadaljevati z izrezom šoferja tovornjaka, ki mu kot povedano ni bilo pomoči. Imel je hude poškodbe.
Na kraju nesreče smo zaključili ob cca 10:50 in v gas. domu ob 11:35.
Samo saniranje nesreče se na našem koncu prepusti cestni službi (porihta policija). Prav tako odstranjevanje vozil in vsebine vozil.
Hvala ekipi za homogenost in strokovnost!

lp, Marko
Uporabnikova podoba
Marko Š.

Objave: 212
Registriran: 5. september 2006, 8:04

Objava Tomkat » 21. april 2009, 17:18

Ko pride do trčenja tovrstnih vozil so posledice lahko res grozovite. Verjamem, da ste storili vse kar je bilo v vaši moči.

Mimogrede pa me zanima samo nekaj: Ali prav vidim na eni fotografiji, da gasilec stoji na kupu cevi hidravličnega orodja? :shock:
Pri naslednji rabi orodja je to lahko nevarno početje. Pretrganje cevi in brizg hidravlične tekočine pod visokimi tlaki je lahko zelo neprijetno za zdravje uporabnikov. (Zgolj kot opozorilo.)
LP iz Celja :wink: Tomaž K.
Pot do znanja je dolga, življenje pa kratko. (Hipokrat)
Slika
Uporabnikova podoba
Tomkat

Objave: 1875
Registriran: 4. marec 2005, 10:43
GE: PGD Škofja vas

Objava Marko Š. » 21. april 2009, 22:57

Ne Tomkat. Resda slika skoraj vara ali vara a ni stal njih. Hodil je med kolobarji. Včasih pri takšnih zadevah hoja mimo pač ne gre. Sicer pa smo kot vedno po intervenciji vse zadeve pregedali, počistili, dolili manjkajoče tekčine (bencin...) in preverili vso uporabljeno opremo saj mora biti vse "perajt" za naslednjo int.

Vem pa iz prve roke kaj se zgodi pri tovrstem predrtju ali počenju te hidraulične cevi. Takšna zaščitna obleka kot jo imamo pride kar prav v boju s curkom hidr. tekočine. Hvala za omembo.
lp, m
Uporabnikova podoba
Marko Š.

Objave: 212
Registriran: 5. september 2006, 8:04

Objava Oskar » 22. april 2009, 8:29

Če sem prav videl na eni od fotografij je bil na tovornjaku napis Pitus. Torej je to ista firma, ki smo jo gasili pred dnevi v Mariboru?
Ja , ko ima hudič mlade jih ima več.
Kaj se pa tiče hoje po ceveh ni vredno omembe, saj temu se ni moč izognit. Bolj je treba pazit na ostre robove pločevine , stekla itd..
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava gasilec dejan » 22. april 2009, 8:48

Oskar mislim, da gre za taisto firmo. Par dni nazaj sem ravno videl njihov kamion. In res je v tej firmi res nimajo sreče prvo požar zdaj to.
Lep pozdrav Dejan
Slika
Slika
Slika
Uporabnikova podoba
gasilec dejan

Objave: 273
Registriran: 4. junij 2005, 22:20

NazajNaprej

Nazaj na Tehnično reševanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 3 gostov