Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Potres v SLO

Moderator: Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Objava LESCE2 » 13. julij 2004, 14:05

TRENUTNO JE UGOTOVLJENO:345 POŠKODOVANIH OBJEKTOV.VSEKAKOR BI BILA ŠKODA BISTVENO VEČJA,ČE BI SE ZAMAJAL OBSTOJEČI PLAZ V POSOČJU. CESTE NAJ BI BILE PREVOZNE OPOZARJAJO PA NA PADAJOČE KAMENJE.POSEBNO NAJ BODO POZORNI NA PADAJOČE KAMENJE TUDI PLANINCI.

VIR: radijske novice 24.ur
LESCE2

Objave: 1011
Registriran: 28. april 2004, 18:18

Objava SAKI » 13. julij 2004, 14:46

rafter je napisal:Prav tako je bila kmalu po potresu aktualna tudi informacija o pogrešanih dveh osebah (iz skupine osmih nemških turistov), ki so bili ravno na soteskanju v kanjonu Mlinarice, vendar so to informacijo kasneje preklicali, ker nista bila pogrešana, ampak sta se izgubila.

LP, R.

A ni bilo še v prispevku na koncu oddaje 24.ur včeraj rečeno, da so jih našli, ter, da je eden od njiju utrpel lažjo poškodbo glave drugi pa noge?

Lp

Borut Satler
IZKORISTI, A NIKDAR NE IZKORIŠČAJ!

Lp

Borut Satler
Uporabnikova podoba
SAKI

Objave: 979
Registriran: 16. maj 2004, 20:43

Objava Rafter » 13. julij 2004, 14:57

Ti podatki so leteli na skupino tujih planincev. Mislim, da so bili Angleži.

LP, R. :wink:
Rafter
moderator
moderator

Objave: 3021
Registriran: 10. junij 2003, 0:06

Objava Don Micky » 13. julij 2004, 17:20

LP!

Ravno kar sem se vrnil iz Bovca. Najhuje sta prizadeti vasi Čezsoča in Soča, v teh dveh vaseh prektično ni hiše ki ne bi bila poškodovana. Huje sta poškodovana tudi dva stanovanjska bloka na Brdu v Bovcu iz katerih so že izselili vse prebivalce. Hude poškodbe pa so nastale tudi na hišah v Mali vasi (Bovec), ta del Bovca je bil praktično v celeti obnovljen po velikonočnem potresu. Precej slabo pa se je obnesla tudi v celoti obnovljena občina.
Sam sem bil tudi v Logu pod Mangrtom, katerega je na srečo potres praktično obšel in ni pustil nobenih vidnih posledic na hišah. Je pa v jutranjih urah prebivalce hudo prestrašil kamniti podor ki se je sprožil iz Loških sten in po pričevanju domačinov je bila dolina kar nekaj časa zavita v oblak prahu. Podor naj nebi povzročil večje škode.

V Bovcu je bilo čez dan veliko novinarjev, praktično so prišli vsi slovenski mediji, videl sem tudi ekipo ORF in RAI. Prizorišče nesreče si je ogledal tudi ministerski predsednik g. Rop in po poročanju medijev tudi g. Mramor.
Bovec kljub vsemu za enkrat še vedno polnijo tudi skupine, sicer nekoliko presenečenih turistov.

Toliko za enkrat o Bovcu in okolici, tla se vsaj za enkrat umirjajo, sicer pa upam, da se bo v kratkem oglasil kakšen Bovčan in sam opisal celotno dogajanje.

Za konec samo še to, na terenu sem videl poleg PGD Bovec še PGD Idrija, PGD Most na soči, PGD Serpenica, PGD N.Goric, avtolestev poklicnih iz N.Gorice, ter dvižno platformo Sežane. Te sem videl na lastne oči je pa na terenu še veliko enot.

Na pomoč!
Bolj star, bolj nor!
Uporabnikova podoba
Don Micky

Objave: 452
Registriran: 10. december 2003, 9:24

Objava Oskar » 13. julij 2004, 19:32

Skoraj nisem mogel verjeti svojim ušesom in očem !!!

Zgodilo se je pred petimi minutami:

NA 24 UR NA POP TV JE GOVORIL V STUDIO POVELJNIK CZ RS MIRAN BOGATAJ IN NITI ENKRAT NI DEJAL "ENOTE CIVILNE ZAŠČITE" MED TEM KO JE KAR PET (PET) KRAT DEJAL BESEDICI "GASILSKE ENOTE "

Ali je to nov način razmišljanja generalov iz raznih štabov CZ ??? :?:

To je sedaj veliko vprašanje?
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava SAKI » 13. julij 2004, 19:48

Oskar je napisal:Skoraj nisem mogel verjeti svojim ušesom in očem !!!

Zgodilo se je pred petimi minutami:

NA 24 UR NA POP TV JE GOVORIL V STUDIO POVELJNIK CZ RS MIRAN BOGATAJ IN NITI ENKRAT NI DEJAL "ENOTE CIVILNE ZAŠČITE" MED TEM KO JE KAR PET (PET) KRAT DEJAL BESEDICI "GASILSKE ENOTE "

Ali je to nov način razmišljanja generalov iz raznih štabov CZ ??? :?:

To je sedaj veliko vprašanje?

TOREJ NI BILO LETO 2000 PRELOMNO LETO :!: :?: :wink:

Lp

Borut Satler

Lp

Borut Satler
Uporabnikova podoba
SAKI

Objava Peter » 13. julij 2004, 22:37

Don Micky je napisal:Bovec kljub vsemu za enkrat še vedno polnijo tudi skupine, sicer nekoliko presenečenih turistov.
Upam, da ga bodo polnile še naprej, saj je bilo mnogo vloženega v promocijo tega področja in precej ljudi se tam s tem preživlja. Izredna škoda bi bila, da bi jih po potresu prizadelo še izogibanje turistov.

Treba je pohvalit delo domačinov in gasilcev, ki se trudijo, da bi se stanje normaliziralo. Njihovo zagnanost potruje tudi gasilec, ki se je pojavil v Odmevih in ki kljub poškodovani svoji hiši pomaga tudi drugim. Upam, da se bo obnove enako zagnano lotila tudi država in močno upam, da so se kaj naučili iz prejšnje.
Uporabnikova podoba
Peter
Upravnik
Upravnik

Objave: 4860
Registriran: 5. julij 2002, 23:40
GE: Zabreznica

Objava Mitja Gregorič » 14. julij 2004, 9:28

Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objave: 4990
Registriran: 23. september 2002, 10:37

Objava LESCE2 » 14. julij 2004, 10:07

Jah nič luštne tele slike....Upajmo na čim hitrejšo obnovo, saj vemo kako je država počepnila ob prejšnjem potresu. :oops:
LESCE2

Objave: 1011
Registriran: 28. april 2004, 18:18

Objava Matjaž Zupan » 14. julij 2004, 12:51

Pa obnova naj bo čimboljša in čimbolj temeljita,po možnosti še bolj dosledno zgrajena po protipotresnih predpisih (tako so npr. na Japonskem,kjer je dosti potresov,primerne montažne gradnje,ki baje nekoliko bolj vzdržijo potres).
Kot je bilo rečeno v poročilih,je bilo poškodovanih precej hiš,ki so bile obnovljene po prejšnjem potresu. Vprašanje,kakšna je torej bila kvaliteta obnove. Bolj protipotresno zgrajene stavbe se konec koncev izplačajo,saj je v slabih 30 letih to že tretji večji potres na tem območju.
Matjaž Zupan

Objave: 674
Registriran: 21. julij 2003, 20:12

Objava Don Micky » 14. julij 2004, 13:17

LP!

Poseočje je danes zjutraj okoli 6.30 prebudil precej močan popotresni sunek. Prebivalci Bovca so se po informacijah, ki jih imam umaknili iz hiš na prosto.

Največje razočaranje Bovčanov ob tem potresu pa je dejstvo, da so jo tako slabo odnesle prav obnovljene hiše, za katere so "STROKOVNJAKI" trdili, da lahko prenesejo dvakrat hujši potrese od velikonočnega.
Potrebno je vedeti, da država po prvem potresu (velika noč) ni zagotovila ugodnih kreditov, uredila je le moratorji (5 let) na odplačevanje kreditov, vendar so ves čas moratorija tekle precej visoke obresti. Tako, da je finančno stanje v Bovcu vse od leta 1998 precej kritično in so se marsi kje ljudje komaj da prebijali skozi mesec. Vse svoje prihranke in redni zaslužek so ponovno vložili v obnovo hiš. Nato pa pride 12. julij 2004 in dejstvo da je bila obnova le velika farsa za domačine kot za vso Slovenijo, ki je plačevala posočnino in tako prevzemal breme države nase.

Za zaključek samo še dejstvo, da v sosednji Italiji ob tem potresu ni bila poškodovana niti ena sama hiša!!!

Lepo pozdravljeni iz nemirnega Posočja!
Bolj star, bolj nor!
Uporabnikova podoba
Don Micky

Objave: 452
Registriran: 10. december 2003, 9:24

Objava nestrokovnjak » 14. julij 2004, 13:43

Ja potem pa je najbolje, da jih jeseni še enkrat lepo izvolimo in jim damo še eno (ne vem katero že) možnost.
nestrokovnjak

Objava Mato » 14. julij 2004, 14:29

Moje mnejne: Vse hiše ki smo močneje poškodovane bi saniral z buldožerjem in novo gradnjo. Nobena popravljena zadeva ne drži tako kot nova. Stroški pa glede na požrti državni aparat niso kaj večji.
Kdor se že odloči pomagati je pomoje najbolje da se en dan odpelje v posočje in odda svoj prispevek lastniku porušene zgradbe v roke.
Kar poglejte kakšen procent je prišel v posočje od zbranih prispevkov. Ko je država nalimala vse davke in takse. Pa ustanovila vse komisije itd.
Žalostno :evil:

Mato :wink:
Počasi da ne ustrelite (pogasite) samega sebe!! (vojak Švejk)
Uporabnikova podoba
Mato

Objave: 193
Registriran: 12. marec 2003, 9:23

Objava Mitja Gregorič » 14. julij 2004, 14:30

:idea:

Montažne hiške!
Operativci - Bratje v ognju,dimu in pepelu

Slika
Slovenski gasilci >KLIKNI< !!!
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objave: 4990
Registriran: 23. september 2002, 10:37

Objava SAKI » 14. julij 2004, 16:10

O gradnji in obnovi bom pristavil še jaz svoje mnenje!
Ker sem tudi sam osebno trenutno na začetku gradnje stanovanjske hiše, imam neke informacije glede kvalitete in stroškov.

Kot prvo bi omenil, da sem imel na voljo obnovo stare hiše zgrajene nekaj let pred drugo svetovno vojno, ali pa nadomestno gradnjo. Po ogledu in pogovoru z arhitektom sem se odločil za drugo varianto iz naslednjih dveh vzrokov:

1.) KVALITETA :
Hišo nisem mogel obnoviti kvalitetno misleč na proti potresno gradnjo! Če kovinska armatura ni položena že v temelje ter iz njih naprej povezana v proti potresne stebre s povezavo okoli in med ploščami, to ni nikakršna proti potresna gradnja :!:

2.) STROŠKI :
Bi bili zaradi rezanja zidov, in nanos hidro izolacije, ter delno ojačanje vogalov, normalno z menjavo strehe in napeljave, dražji kot nadomestna gradnja :!: S tem, da hiša v primeru potresa ne bi bila "varna" :!:

Arhitek, ki mi je to svetoval je moj osebni kolega, tako, da njegov cilj ni bil od mene iztržiti denar, ampak me je postavil na realna tla :!:

Po mojem mnenju, glede na stanje kakršno na žalost je, so hiše grajene in obnovljene na omenjenem potresnem območju, ravno v nasprotju s temi priporočili!
Kdo je bil tukaj tako imenovani strokovni svetovalic in izvajalec, pa je že drugo vprašanje :?:

Lp

Borut Satler

Lp

Borut Satler
Uporabnikova podoba
SAKI

NazajNaprej

Nazaj na Tehnično reševanje

Kdo je prisoten