Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Primer Šentilj

Moderator: Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Objava proteus » 22. november 2002, 16:23

Gospod Metod!
Odzivni čas ni tako velik pri jamarjih,kot vi navajate.Je pa treba razlikovati odzivni čas ter dostopni čas.Vi tega očitno ne razlikujete.
Pa brez zamere.
PROTEUS
proteus

Objava metodg » 22. november 2002, 16:40

Proteus, se opravičujem. Res sem pretiraval s tistim VELIIIKKKOOO.
Ampak nekaj mi pa moraš dati prav. Gasilci imamo hitrejši odzivni čas. Vendar to ne spada več v to temo.
Hotel sem samo poudariti, da se bomo tudi mi morali naučiti kakšno vrvno tehniko...
Kar se tiče dostopnih časov, mi jih razlikujemo, očitno pa jih novinarji in ljudje ne.
Povem samo primer: Ob nekem požaru smo se gasilci pogovarjali, da je morali goreti že vsaj eno uro, preden je lastnica opazila, da gori. Jaz sem bil na kraju dogodka v treh minutah po prejemu poziva. No, čez kakšen dan ali dva je pa že prišla govorica, da smo gasilci rabili eno uro, da smo prišli na požar.

Še enkrat SE OPRAVIČUJEM jamarjem in moram še povedat, da spoštujem jamarje, ker vem da kadar rešujejo so to ekstremno težka reševanja.

Metod G. :D :D :D
Uporabnikova podoba
metodg

Objave: 893
Registriran: 12. julij 2002, 14:03
GE: PGD Brezje na Gor.

Objava proteus » 22. november 2002, 18:56

Metod
Sej ni panike,bi bilo pa res dobro da bi se tudi gasilci naučili vrvne tehnike.To idejo imaš zelo dobro.Pa tud sodelovanje z GRS bi lahko malo bolj osvežili.Vsekakor je treba izmenjavati izkušnje.
Lep pozdrav,
PROTEUS
proteus

Objava LUZER » 22. november 2002, 20:43

Matjaž

Si omenil tožbo :?: :twisted:
LUZER

Objava matjaž » 23. november 2002, 1:02

Ja omenil že omenil, ampak ... (beri naprej) :idea: :twisted:

LP!

Matjaž
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objave: 1074
Registriran: 19. julij 2002, 11:49
GE: Kostanjevica na Krki

Objava Gost » 23. november 2002, 14:23

proteus je napisal:Metod
Pa tud sodelovanje z GRS bi lahko malo bolj osvežili. PROTEUS

Proteus, ravno sedaj se dogovarjam z GRS, da bomo imeli eno usposabljanje iz vrvnih tehnik. :lol: :lol:
Dogovarjamo se o tem, kaj bi se učili... :shock: :?:

Metod G.
Gost

Objava Trebor » 23. november 2002, 17:15

Žal tudi prostovoljni gasilci in poveljstva GZ in PGD precenijo svoje sposobnosti in opremo ter odzivne čase ,ter da gasilec ni samo za gašenje požarov ampak je spekter del ,ki jih mora delati zelo razvejan (gašenje in reševanje). Tako tudi te stvari marsikje prikažejo županom.
Trebor

primer Šentilj

Objava Oskar » 24. november 2002, 15:34

Dragi Proteus
Mislim , da si z izjavo " da bi bilo dobro , da se tudi gasilci naučimo vrvne tehnike" užalil marsikaterega slovenskega gasilca. Gasilci so že pred 130 leti reševali s pomočjo vrvi. Vemo , da so se ostale reševalne službe razvile mnogo kasneje. Sam vem , da so na Gorenjskem gasilci , ki zelo dobro obvladajo reševanje z vrvmi in ostalimi pripomočki. Opraviči se jim.
Problem je v tem , da se poveljniki gasilskih društev ne zavedajo , da so prvi odgovorni za izobraževanje svojega članstva . So pač na tem področju nekateri storili veliko premalo.
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava Milan Dubravac » 25. november 2002, 0:45

Drago:
mislil sem na članek in ne na komentarje v forumu

Metod, Proteus:
treba je ločiti med prvimi posredovalci in in ostalimi službami za zaščito in reševanje

Glede vrvne tehnike pri gasilcih pa tole: v veliko sredinah je zelo dobro razvita. Je tudi v programih praktičnih vaj za gasilce. To je prepotrebno saj smo prvi posredovalci in so ta znanja obvezna.
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Uporabnikova podoba
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org

Objave: 1887
Registriran: 10. julij 2002, 11:54

Objava metodg » 25. november 2002, 10:27

Oskar, Milan,
prepričan sem, da v nekaterih gasilskih sredinah vrvne tehnike obvladajo, kar pa ne velja za našo GZ. Zato bom za GZ organiziral usposabljanje iz vrvnih tehnik, kjer se bomo naučili vrvnih tehnik. Tudi sam bom zraven... :oops: :oops:

Metod G. :D
Uporabnikova podoba
metodg

Objava matjaž » 25. november 2002, 10:30

Metod, menim da je eno usposabljanje bistveno premalo, mislim da je to zadeva ki jo je potrebno znova in nova piliti. Spomni se nesreče gorskih reševlcev na Okrešlju (5 mrtvih), pa vedi da si profiji v vrvni tehniki. :wink:

LP!

Matjaž
"Isti način mišljenja s katerim smo reševali stvari v preteklosti, ne učinkuje za reševanje problemov v prihodnosti!"

Albert E.
Uporabnikova podoba
matjaž

Objave: 1074
Registriran: 19. julij 2002, 11:49
GE: Kostanjevica na Krki

Objava metodg » 25. november 2002, 10:57

Ja Matjaž, se zavedam. Ampak enkrat moramo začeti. Upam, da bodo po PGD v letošnjem letu postavili take poveljnike, ki se bodo zavedali pomena praktičnega treninga.

Metod G.
Uporabnikova podoba
metodg

Objava pouzek » 25. november 2002, 12:41

Odlična ideja :lol: . Pri nas smo že planirali nakup opreme za spuščanje z višine (pasovi, vrvi, karabini, bremze ...) vendar bi v osnovi bilo že dovolj, če bi obvalali "štrike in vozle". Povabili bomo kakšnega jamarja, ki jih v naši okolici ne primankuje, pa bomo kakšno rekli na to temo.
Izobraževanja, izobraževanja ... PLan za leto 2003 bo spet natrpan.
:lol: :lol: :lol:

NA POMOČ!!!
Uporabnikova podoba
pouzek

Objave: 86
Registriran: 9. september 2002, 18:01

Objava Mitja Gregorič » 25. november 2002, 13:25

Odlično Metod! :lol: :lol: :lol: jaz sem takoj zato. :D :D
Kot pravi pouzek :"... bi v osnovi bilo že dovolj, če bi obvalali "štrike in vozle".
Seveda bi to izobraževanje lahko vključili v sklop tečaja tehnično reševanje. :lol: :lol:
Uporabnikova podoba
Mitja Gregorič
Naj forumovec 2003
Naj forumovec 2003

Objave: 4990
Registriran: 23. september 2002, 10:37

Objava Milan Dubravac » 25. november 2002, 16:28

Metod:

odkar vodim praktična usposabljanja na Jesenicah ga ni blo gasilca, ki bi šel skozi redni tečaj brez samoreševanja s pomočjo karabina ali osmice. To lahko potrdijo fantje in dekleta(!!) iz vseh treh občin.

Evropska unija je s pomočjo strokovnjakov izvedla projekt reševanje z višin za gasilce. Upam, da bom kmalu dobil stvar na CD romu.

Pri nas je najbolje usposobljena enota za tovrstno posredovanje poklicna enota iz Kranja, pa tudi na Jesenicah smo kar dobri. Mialim, da se je z vrvno tehniko tudi Oskar kar veliko ukvarjal v Mariboru. Nimam točnega vpogleda po drugih poklicnih enotah in osrednjih enotah po občinah.
Ni ne bližnjice ne široke ceste do znanja (evklid)
Uporabnikova podoba
Milan Dubravac
Gasilci.org
Gasilci.org

Objave: 1887
Registriran: 10. julij 2002, 11:54

NazajNaprej

Nazaj na Tehnično reševanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost