Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Enota za hitro posredovanje?

Moderator: Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Enota za hitro posredovanje?

Objava ljubljančan » 29. september 2012, 21:34

Mi lahko kdo pojasni kaj je to Enota za hitro posredovanje MO in v kakšnih primerih posreduje? Hvala

Vir: Spin

"TEHNIČNA IN DRUGA POMOČ
29.09.2012 13:06

Tehnična in druga pomoč - tehnična in druga pomoč
Ob 13.06 je nemški turist s štirikolesnikom zapeljal z gozdne poti med Krajema Kanal in Lohke v občini Kanal ter se pri tem poškodoval. Pripadniki Enote za hitro posredovanje MO Nova Gorica so vozniku nudili prvo pomoč in ga prenesli do ceste, kjer so ga prevzeli reševalci ZD Nova Gorica."
ljubljančan

Objave: 123
Registriran: 5. december 2011, 22:27
GE: občan

Odg: Enota za hitro posredovanje?

Objava Luka19 » 30. september 2012, 23:26

Tole sem pa že jaz včeraj googlal in nič pametnega našel... Meni je tudi ta enota zanimiva... Kdo jo sestavlja, kakšno opremo imajo...
Luka19

Objave: 260
Registriran: 11. junij 2005, 13:03

Objava _strojnik_ » 30. september 2012, 23:37

SLOVENSKO JE BITI GASILEC !!!
Uporabnikova podoba
_strojnik_

Objave: 421
Registriran: 4. marec 2007, 21:17

Objava Oskar » 1. oktober 2012, 14:38

Da to je to , mislim da enota še vedno dela in to dobro in hitro !?
So pa , mislim da v Trbovlju, tudi uvedli ta termin Enota za hitro posredovanje ampak v gasilskih vrstah.
Pirotehniki so zelo iskani, še posebej ko kaj narobe naredijo !
Uporabnikova podoba
Oskar
Naj forumovec 2004
Naj forumovec 2004

Objave: 8401
Registriran: 8. november 2002, 20:59

Objava Don Micky » 2. oktober 2012, 7:50

Pozdravljeni;

kolikor mi je znano enote za hitro posredovanje delujejo na osnovi ZNIDN ( oz. uredbe ) , ki pravi, da lahko lokalna skupnost glede na potrebe v svojem okolju ustanovi dodatne CZ enot za posredovanja ob določenih nesrečah.
Kakšna je smiselnost omenjenih enot pa je seveda drugo vprašanje, v našem okolju jih ni zato to težko komentiram.

LP!
Bolj star, bolj nor!
Uporabnikova podoba
Don Micky

Objave: 452
Registriran: 10. december 2003, 9:24

Objava johenson » 2. oktober 2012, 19:06

Oskar je napisal:Da to je to , mislim da enota še vedno dela in to dobro in hitro !?
So pa , mislim da v Trbovlju, tudi uvedli ta termin Enota za hitro posredovanje ampak v gasilskih vrstah.

Če me spomin ne vara so imeli EHI enoto gasilci iz Zagorja
Uporabnikova podoba
johenson

Objave: 65
Registriran: 23. november 2008, 12:53

Re: Enota za hitro posredovanje?

Objava Zbiljc » 2. oktober 2012, 20:37

EHI Ljubljana
Kar se govori za mojim hrbtom, je vzpodbudno, saj so tisti, ki govorijo, vedno vsaj korak za menoj
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Objave: 626
Registriran: 10. september 2006, 19:38
GE: Medvode

Objava ljubljančan » 4. oktober 2012, 18:50

No malo sem pregledal zadeve in ugotovil, da gre torej za CIVILNO ZAŠČITO, ki ima poleg ostalih formacij na ravni države organizirano Enoto za Hitre (reševalne) Intervencije. Po potrebi pa lahko tako enoto oblikuje tudi lokalna skupnost, še zlasti na področjih kjer je "primanjkljaj" prostovoljnih gasilskih enot, ki so bolj interesno (samo)ustanovljene.
ljubljančan

Objava jerebic » 15. oktober 2012, 9:40

Konkretno v Novi Gorici je bila Enota za hitre reševalne intervencije (kratica HRI MONG) ustanovljena predvsem zato, ker niso hoteli pristati na ustanavljanje skupine Gorske reševalne službe v Novi Gorici, ampak so hoteli kar postajo GRS. Področje Novogoriške občine namreč pokriva Postaja GRS Tolmin, ki ima skupino tudi v Ajdovščini. Enota HRI tako večinoma posreduje na nalogah, kakršne so drugod domena GRS, reševanje padalcev z dreves, planinske nesreče, prenos ponesrečencev s težje dostopnnega terena do reševalcev ipd (seveda samo na območju mestne občine NOva Gorica). Center za obveščanje v Novi Gorici v primeru, ko gre za poškodbe aktivira kar obe službi, GRS in HRI, ker lahko samo prva zahteva helikopter in je usposobljena za delo z njim. Saj fantje dobro delajo in dobro da so, ker velikokrat razbremenijo najbolj obremenjno postajo GRS v Sloveniji. Tehnično so kar dobro opremljeni, malo sem skeptičen le do bližnjic, ki so jih ubrali pri usposabljanju in postopkih reševanja.
jerebic

Objave: 1
Registriran: 30. avgust 2012, 11:38
GE: Jerebic

Objava Ico » 16. oktober 2012, 12:29

Oskar je napisal:Da to je to , mislim da enota še vedno dela in to dobro in hitro !?

To enoto - EHP - imamo mi v PGD Zagorje-mesto
Priloge
ehp_r.gif
LP iz zagorske doline
Mi gremo noter, ko gredo drugi ven !
http://www.pgdzagorje-mesto.si
Uporabnikova podoba
Ico

Objave: 751
Registriran: 14. november 2003, 14:23

Objava ljubljančan » 16. oktober 2012, 18:49

Težko je iz predhodnih tekstov razbrati v kakšnem okviru so organizirane, ko vsak samo napiše "tam imajo..."Smatral sem torej, da so te enote za hitre intervencije organizirane znotraj strukture Civilne Zaščite.

No vse bi mi bilo jasno, če se ne bi Ico javil. V zagorju je torej Enota za hitro posredovanje organizirana kar v okviru Prostovoljnega gasilnega društva.

Tudi mi ni jasno zakaj imamo v Ljubljani 34 Prostovoljnih gasilskih društev in eno "navadno" gasilsko društvo (Rudnik).

Očitno je imenovanje in organiziranje enot prepuščeno lokalni prosti pobudi in stihiji ?

Pa ne kritiziram nikogar, samo malo bi rad bil na jasnem. Sicer pa vse spoštovanjem vsem slovenskim gasilcem, ki požrtvovalno darujejo svoj čas za reševanje bljižnjih in tudi sicer vedno priskočijo na pomoč in so splošno koristni.
ljubljančan

Objava kmhslo » 16. oktober 2012, 22:40

manjši popravek ... dvoje so ... še GD Ljubljana-mesto je ... sicer sem enkrt že čul razlago od tov. Janeza zakaj vendar sem pozabil :(
kmhslo

Objave: 277
Registriran: 3. junij 2008, 22:22

Objava Gregor K. » 16. oktober 2012, 23:07

Enote za hitro posredovanje posredujejo hitro, "ostale, navadne" gasilske enote pa posredujemo kako? Počasi mogoče? :shock:
To, kar vemo, je kapljica, to, česar ne vemo, je morje. (Newton)

In nazadnje jo stakne, ki bila mu je kos...

http://www.facebook.com/pgdokonina
Uporabnikova podoba
Gregor K.
moderator
moderator

Objave: 3061
Registriran: 16. februar 2003, 13:20

Objava Dave D » 6. november 2012, 14:58

ljubljančan je napisal:No malo sem pregledal zadeve in ugotovil, da gre torej za CIVILNO ZAŠČITO, ki ima poleg ostalih formacij na ravni države organizirano Enoto za Hitre (reševalne) Intervencije. Po potrebi pa lahko tako enoto oblikuje tudi lokalna skupnost, še zlasti na področjih kjer je "primanjkljaj" prostovoljnih gasilskih enot, ki so bolj interesno (samo)ustanovljene.

Kot si že ugotovil gre za enote civilne zaščite, je pa v primeru MOL sestavljena povečini iz gasilcev. Namenjena naj bi bila posredovanju tudi izven MOL. Ime ima pač tako kot je, kar pa ne pomeni, da je resnično hitra odzivna enota (saj ima CZ dosti daljše odzivne čase, kot recimo gasilci). Več o tem v knjigi "Ljubljanski gasilci skozi čas". Bi bilo pa zanimivo videti, kolikokrat so bili aktivirani na leto ter če so za svoja posredovanja plačani.

Kar se uradnih imen društev tiče je treba pogledati v zgodovino, ko se je menjalo imena v Prostovoljno gasilko društvo. GD Rudnik in GD Ljubljana sta se takrat očitno odločila, da ne bosta spremenila imena in je ostalo samo gasilsko društvo. To ne pomeni, da niso prostovoljci, niti, da imajo kaj manj ali več obveznosti. Le ime je različno.

LP
Uporabnikova podoba
Dave D

Objave: 302
Registriran: 29. avgust 2007, 18:19
GE: Loka pri Mengšu

Objava dive1 » 6. november 2012, 16:27

Očitno je imenovanje in organiziranje enot prepuščeno lokalni prosti pobudi in stihiji ?

manjši popravek ... dvoje so ... še GD Ljubljana-mesto je ... sicer sem enkrt že čul razlago od tov. Janeza zakaj vendar sem pozabil :(

Malo zaradi tradicije, malo zaradi posebnosti, nekaj pa tudi zaradi finančnega vložka. Vsaj tako je utemeljeval tov. Hočevar. Da bi sedaj preimenoval društvo bi imel kar nekaj komplikacij in stroškov.
Če pa bi ga že želel sedaj, bi to bilo smotrno v Prosotovoljno gasilsko enoto in ne društvo. No, to je že druga zgodba.
Sedaj je, kakor je. In ker sta društvi v LJ, po poimenovanju izjemi, bi bilo pričakovati, da ne bi zamerili vsakemu, ki jih narobe poimenuje. :wink:
dive1

Objave: 61
Registriran: 16. januar 2006, 17:39

Nazaj na Tehnično reševanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov