Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Weber, Lukas, Holmatro ?

Moderator: Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Weber, Lukas, Holmatro ?

Objava stjepko » 29. marec 2011, 13:54

Že nekaj časa se mi poraja vprašanje, katero od teh treh orodij za tehnično reševanje je "najboljše". Vem , da ima vsak pozitivne in negativne lastnosti. Vendar me zanima kaj je po vašem mnenju najbolše in morebitne negativne lastnosti ostalih ?

lp !
"Those who stand for nothing, fall for anything!"

NA POMOČ !!
Uporabnikova podoba
stjepko

Objave: 104
Registriran: 21. november 2008, 17:54
GE: Prevalje

Odg: Weber, Lukas, Holmatro ?

Objava Fireman » 29. marec 2011, 14:08

stjepko je napisal:Že nekaj časa se mi poraja vprašanje, katero od teh treh orodij za tehnično reševanje je "najboljše". Vem , da ima vsak pozitivne in negativne lastnosti. Vendar me zanima kaj je po vašem mnenju najbolše in morebitne negativne lastnosti ostalih ?

lp !

Vsak bo hvali tisto, kar ima ''doma''. =D> To bi lahko pa do sedaj že vedel. :idea:
Uporabnikova podoba
Fireman

Objave: 210
Registriran: 24. julij 2002, 16:16

Objava stjepko » 29. marec 2011, 14:18

Fireman je napisal:
stjepko je napisal:Že nekaj časa se mi poraja vprašanje, katero od teh treh orodij za tehnično reševanje je "najboljše". Vem , da ima vsak pozitivne in negativne lastnosti. Vendar me zanima kaj je po vašem mnenju najbolše in morebitne negativne lastnosti ostalih ?

lp !

Vsak bo hvali tisto, kar ima ''doma''. =D> To bi lahko pa do sedaj že vedel. :idea:

Vendar z dobrim pojasnilom lahko dokaže v njihovo kvaliteto :)
"Those who stand for nothing, fall for anything!"

NA POMOČ !!
Uporabnikova podoba
stjepko

Objave: 104
Registriran: 21. november 2008, 17:54
GE: Prevalje

Re: Weber, Lukas, Holmatro ?

Objava gorobi » 29. marec 2011, 15:14

Ali pa lancier Tools. Menim, da kaj dost razlike ni v uporabnosti, saj v nekaj mescih po inovaciji enega že imajo svojo podobno inovacijo vsi drugi. Je pa bistvena razlika v cenah, no sseveda sped v odvisnosti od fleksibilnosti prodajalca in sposobnosti pogajanja kupca.
gorobi

Objave: 272
Registriran: 3. junij 2005, 16:18

Objava trevor » 4. april 2011, 14:29

Razlike so kar. Dejstvo je, da je Hollmatro vodilni na svetovnem trgu in da je on tisti, ki narekuje inovacije. Lukas pogodbeno dobiva patente od Webra, tko da je to več ali manj isto s***, drugo pakovanje.

Recimo ena glavnih razlik (ane Gorobi); Hollmatro ima enocevni sistem patentiran in ga uporablja že nekaj let, nato je moral Weber pogruntati tudi nekaj na to temo in so naredili dvocevni sistem spet skupaj na eno spojko, kar je popolnoma drugače od Hollmatra.

Je pa tudi dejstvo, da so pred toliko in toliko leti določeni ljudje v Slo. se odločili za Webra in tako ima 90% enot Webra, kar pomeni boljšo servisno mrežo, kompatibilnost na večjih intervencijah...lahko pa bi bil tudi kakšen drug proizvajalec v takem položaju.
trevor

Objave: 161
Registriran: 22. april 2007, 21:57

Objava Holmatro » 19. april 2011, 15:03

Napisal si nekaj nepravilnih podatkov, število uporabnikov narekuje tudi uspešnost in "rating" proizvajalca. Podjetje katerega favoriziraš ni vodilni na trgu. Lukas ne dobiva patentov od Webra, saj nihče ne prodaja tehnologije konkurenci. Core tehnologija cevi je zgodba zase in ima prednosti ter slabosti. (Kontrola notranje cevi ni mogoča). Sistem enojne spojke omogoča priklop orodij brez razbremenitev tlaka. Podjetje Weber ima tudi enojne cevi (Core sistem)).Enocevni sistem ni patentiran, res pa je da ga je prvo razvilo podjetje Holmatro.

lp
Holmatro

Nazaj na Tehnično reševanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 2 gostov