Domov Novice Povezave Mali oglasi Galerija

Cesta Ljubljana - Kranj

Moderator: Marko Novak

Pravila foruma
V tem forumu veljajo splošna pravila foruma, ki jih dobite tukaj

Objave gostov bodo dodane po odobritvi moderatorja.

Cesta Ljubljana - Kranj

Objava Zbiljc » 18. maj 2010, 23:22

No, imam eno vprašanje, ki sem si ga že nekaj časa želel postaviti, pa nisem imel dobrih primerov.
Torej, dejstvo je, da je na našem koncu,v občini Medvode zgodilo že veliko (preveč) prometnih nesreč.
Občina Medvode je "meja" med ljubljansko občino, kranjsko in škofjeloško. Tu je pa včasih problem posredovanja gasilcev, ne pri gašenju, to so menda rešili, mali problem se mi pa zdi, da so prometne nesreče.

PGD Škofja Loka ima do Medvod cca 10 kilometrov
GRS Kranj ima do Medvod cca 15 kilometrov
GB Ljubljana ima do Medvode cca 12 kilometrov

Večina nesreč se zgodi na Jeprci, križišču iz Kranja, Škofje Loke in Medvod. To je nekaj časa (minut) stran od kraja kjer sem približno ocenil razdaljo med enotami za tehnična reševanja.
Če kilometri ne povedo dovolj, naj vas še spomnim po kateri cesti se morajo gasilci iz GBL peljati, da pridejo do Medvod, Celovška cesta. Ki je večinoma polna, sploh ob takih urah, ko se je večina nesreč zgodila. :arrow:
Kot vemo, so pri reševanju življenj pomembne sekunde.

Kadar sem omenil, da bi morali imeti opremo za posredovanje ob prometnih nesrečah, sem pa "nor".

Kakšno je vaše mnenje? Si delam preveč skrbi?
Ni mi vseeno kdo pride, pa ne zaradi dela (vsi obvladajo svoje delo), ampak pomemben je čas. In ta čas bi nas vse še kako zanimal, če bi bil kdo od bližnjih udeležen v nesreči na tej cesti.

http://24ur.com/novice/crna-kronika/v-t ... umrla.html
http://24ur.com/novice/slovenija/huda-p ... u.html?ar=
:arrow:
http://forum.bmwslo.com/showthread.php?t=22670
No, v bližini sem doma, bila je črna E46, skoraj nerazpoznavna

Drugače pa je cesta Medvode-Kranj pravo pokopališče, verjetno zaradi dokaj ravne, a slabe ceste, hitrosti so visoke, tam se ponoči postavljajo tudi rekordi (tudi 240km/h ). Odkar pomnim so se tam dogajale zelo hude nesreče s smrtnimi žrtvami
Priloge
teh.res.goric.JPG
neimenovana.JPG
Kar se govori za mojim hrbtom, je vzpodbudno, saj so tisti, ki govorijo, vedno vsaj korak za menoj
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Objave: 626
Registriran: 10. september 2006, 19:38
GE: Medvode

Odg: Cesta Ljubljana - Kranj

Objava Crownless » 18. maj 2010, 23:29

Podoben problem vidim v dolenjskem koncu ko GBl pokriva območje do Velikih Lašč. Je lahko vožnje tudi 30-40 min. Je pa tudi prav, da ne dobi vsako vaško gasilsko društvo koncesije.

C.
Uporabnikova podoba
Crownless

Objave: 48
Registriran: 3. november 2004, 22:25

Objava Zbiljc » 18. maj 2010, 23:39

Crownless je napisal:Podoben problem vidim v dolenjskem koncu ko GBl pokriva območje do Velikih Lašč. Je lahko vožnje tudi 30-40 min. Je pa tudi prav, da ne dobi vsako vaško gasilsko društvo koncesije.

C.

Vaš problem poznam, mi je razlagal gasilec iz GBL, da vožnja traja in traja, življenje pa hitro ugasne.
Vsako društvo res ne, ampak nekaj bi jih pa vseeno bilo potrebnih, življenj na tem koncu je ugasnilo veliko, pa ne rečem, da bi vse rešili z hitrim posredovanjem...
Kar se govori za mojim hrbtom, je vzpodbudno, saj so tisti, ki govorijo, vedno vsaj korak za menoj
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Objava mundat » 19. maj 2010, 7:13

Nažalost, kolikor vem, URSZR ne misli več širiti število koncesionarjev.... :(
PGD Gornja Radgona IV. kategorija
Gasilska enota širšega pomena
predsednik društva
Uporabnikova podoba
mundat

Objave: 812
Registriran: 29. september 2008, 9:46
GE: Gornja Radgona

Re: Cesta Ljubljana - Kranj

Objava Zbiljc » 19. maj 2010, 7:32

Tomaž, če je to tako kot si napisal, bi potem lahko URSZR spremenila vsaj načrt, koga bodo aktivirali. Predvsem je Jeprca tista kjer se zgodi največ nesreč, pridejo pa večinoma gasilci iz GBL, ki imajo časovno kar dolgo pot.
Ali pa se odloči operater na centru, koga bo poslal na naš konec?
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Objava mundat » 19. maj 2010, 8:39

Operater more delati vse v skladu z načrtom aktiviranja...edini način, da se ta načrt spremeni je da se enote med sabo dogovorijo o drugačnem vrstnem redu nastopanja. Mi smo se enako medsebojno dogovorili z brigado Maribor o razširitvi dvojnega delovanja. Dogovor je bil narejen in posredovan na URSZR na odobritev. Tam so ga tudi sprejeli in spremenil se je načrt aktiviranja, ki je bil nato posredovani na ReCo Murska Sobota in Maribor.
PGD Gornja Radgona IV. kategorija
Gasilska enota širšega pomena
predsednik društva
Uporabnikova podoba
mundat

Objave: 812
Registriran: 29. september 2008, 9:46
GE: Gornja Radgona

Objava MHA » 19. maj 2010, 22:26

Ni sam problem v gasilcih, tudi za ekipo NMP je problem. Vas Žerovinci, občina Ormož, od Ljutomera je oddaljena cca 3-4 min, iz Ormoža cca 15 min. Potrebno bi bilo urediti po vsej državi, da se aktivira tiste ekipe, katere so bližje dogodku, ne pa se gleda v kateri občini je.
Uporabnikova podoba
MHA

Objave: 40
Registriran: 2. januar 2008, 15:20

Objava edvard » 21. maj 2010, 12:46

Koncesija je k**** zagotovi zadostno število folka pri prostovoljcih 24/7/365.....
Kar se tiče te relacije(Jeprca,Medvode) pa je dejstvo da si iz kranja prej na kraju dogodka kot iz Lj vsaj v prometnih konicah.
DELAJ NAPAKE, AMPAK DELAJ JIH PRAVILNO! (LOESJE)

http://www.carnium.si
http://www.gasilcikranj.si
Uporabnikova podoba
edvard

Objave: 360
Registriran: 16. oktober 2005, 21:02

Objava Zbiljc » 21. maj 2010, 14:03

edvard je napisal:Kar se tiče te relacije(Jeprca,Medvode) pa je dejstvo da si iz kranja prej na kraju dogodka kot iz Lj vsaj v prometnih konicah.

To pravim :wink:
Ampak eno nesrečo pridejo iz LJ drugo pa iz KR... Kje je logika?
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Objava Luka1 » 23. maj 2010, 14:20

Zbiljc, tukj ne boš nč rešu! Žal!
Povem ti pa še nekaj, Če misliš da je Jeprca delč, pol pomisli, da GRS Kranj hod tut u Lesce, Radovljico, Lancovo, Kropa, Tržič, Ljubelj pa vse do Jezerskega pa do Vodic, ugalvnem ni da ni, VSE JE NJIHOVO, pol pa pravjo, da jim kadra manjka! Ko pa pride do prometne na Peračici, pa Gars Jesenice nima pojma o prometni, še več, RECO Kranj obvesti Gars Jesenice in dežurnemu v Gars pove samo v vednost, da je bila prometna na Peračici!Da o alarmiranju sploh ne govorim! Še mal večji območje nj pokrivajo, sej so itak NAJBOLJ usposobljeni v širni Evropi!! =D>
Samo ne klič hudiča, pa da pride do hude prometne nekje na Jezerskem, kakšnih par minut kasneje pa nekje v okolici Peračice proti Radovljici!!
Nobene zamere, samo to se ne dela, tukj so življenja, z njim se ne mormo igrt!!
Pa nj pridejo Kranjčani še na Jesenice na prometno, pa še u Ljubljano!!! =D> [-o<
Taka je realnost!!
Luka1

Objave: 40
Registriran: 20. avgust 2007, 11:14

Objava Zbiljc » 23. maj 2010, 17:16

Luka1 je napisal:Zbiljc, tukj ne boš nč rešu! Žal!
Povem ti pa še nekaj, Če misliš da je Jeprca delč, pol pomisli, da GRS Kranj hod tut u Lesce, Radovljico, Lancovo, Kropa, Tržič, Ljubelj pa vse do Jezerskega pa do Vodic, ugalvnem ni da ni, VSE JE NJIHOVO, pol pa pravjo, da jim kadra manjka! Ko pa pride do prometne na Peračici, pa Gars Jesenice nima pojma o prometni, še več, RECO Kranj obvesti Gars Jesenice in dežurnemu v Gars pove samo v vednost, da je bila prometna na Peračici!Da o alarmiranju sploh ne govorim! Še mal večji območje nj pokrivajo, sej so itak NAJBOLJ usposobljeni v širni Evropi!! =D>
Samo ne klič hudiča, pa da pride do hude prometne nekje na Jezerskem, kakšnih par minut kasneje pa nekje v okolici Peračice proti Radovljici!!
Nobene zamere, samo to se ne dela, tukj so življenja, z njim se ne mormo igrt!!
Pa nj pridejo Kranjčani še na Jesenice na prometno, pa še u Ljubljano!!! =D> [-o<
Taka je realnost!!

Vem, da rešil ne bom nič, samo izpostavil sem problem.
Pri nas je tako, da enkrat pride GBL enkrat pa GRS, obe enoti sta pa dokaj daleč. Kranj ima hitrejšo pot, ker ni toliko cest s semaforji.
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Objava Jack » 24. maj 2010, 23:19

Zbiljc je napisal:Pri nas je tako, da enkrat pride GBL enkrat pa GRS, obe enoti sta pa dokaj daleč. Kranj ima hitrejšo pot, ker ni toliko cest s semaforji.

verjetno je odvisno kateri RECO dobi prijavitelj. RECO Kranj pošlje GRS Kranj, ljubljanski RECO pa brigado.
Uporabnikova podoba
Jack

Objave: 154
Registriran: 28. december 2002, 16:20

Objava Zbiljc » 16. maj 2011, 22:19

Ne gre ravno za isto cesto...

NESREČE V PROMETU
16.05.2011 05:43
Nesreče v cestnem prometu - prometne nesreče
Ob 5.43 je na avtocesti Kranj vzhod-Torovo v smeri proti Ljubljani v občini Šenčur nemški avtobus, poln otrok, zapeljal s ceste in se v obcestnem jarku prevrnil na bok. Takoj je bila organizirana pomoč, v kateri je sodelovalo 36 gasilcev iz JZGRS Kranj, GB Ljubljana, PGD Škofja Loka z 11 vozili in 17 reševalnih vozil iz NMP Kranj, Ljubljana, Škofja Loka, Tržič, Bled, Jesenice in Domžale s svojimi ekipami. V avtobusu je bilo 41 ljudi, od tega 36 otrok, 4 spremljevalci in voznik. Po zadnjih podatkih ob 8.40 je bilo v UKC Ljubljana prepeljano 29 poškodovanih oseb, 12 pa v Hotel Azul v Kranju. O dogodku so bile obveščene pristojne in dežurne službe.Gasilci JZ GRS Kranj so s tehničnim posegom v sodelovanju z GB Ljubljana in PGD Škofja Loka iz prevrnjenega avtobusa rešili 3 ujete osebe, ostali so se rešili iz avtobusa. Nudili so pomoč reševalcem in policiji pri oskrbi in prenosu poškodovanih oseb. Avtobus je nato z dvigalom dvignjen in postavljen na kolesa. Na AC je bila zaradi nesreče v glavnem polovična zapora cestišča. Poškodovane osebe so odpeljane v bolnico, vse nepoškodovane osebe so nastanili v hotelu Azul v Kranju, psihološko prvo pomoč jim nudijo člani enote URSZR Enota za psihološko pomoč, delavci Centra za socialno delo in prostovoljci Rdečega križa.
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Objava gasilec Tone » 17. maj 2011, 13:11

Živjo vsem.

No, v nesreči avtobusa na gorenjski avtocesti, kot berem cajtnge, ni bilo zgoraj omenjenih problemov. Vse je potekalo zelo hitro in na kraj so prišli vsi iz Ljubljane in Kranja in tudi iz Škofje Loke.
A se strinajate, da pohvalimo vse, ko so kakor koli sodelovali pri tem reševanju.

Vsem lep dan in previdno na cesti.
gasilec Tone

Re: Cesta Ljubljana - Kranj

Objava Zbiljc » 4. junij 2011, 0:28

Malo pozno sem videl tole objavo.

Ja, očitno je bilo posredovanje hitro in zelo učinkovito. Čelado dol!
Uporabnikova podoba
Zbiljc

Naprej

Nazaj na Tehnično reševanje

Kdo je prisoten

Trenutno aktivni uporabniki: Ni registriranih uporabnikov in 1 gost